ĮVYKĘ RENGINIAI

Balandžio 14 d.

Vladas Bagdonas ir Audrius Balsys | „Bagdoniškos dainos“

Į Paliesiaus dvarą su autorine dainų programa atvyksta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dainuojantis aktorius Vladas Bagdonas. Žiūrovų lauks netikėtas duetas scenoje – prie maestro prisijungs kompozitorius, pianistas Audrius Balsys, ir kartu jie pristatys „Bagdoniškų dainų“ programą. Joje skambės ir senos, gerbėjų mėgstamos, ir visiškai naujos dainos, meistriškai papuoštos kompozitoriaus A. Balsio aranžuotėmis.
Plačiau
Kovo 23 d.

Pinot Noir vynuogių įvairovė Prancūzijoje (Burgundija, Elzasas, Luaros slėnis, Šampanė). Atvira popietė su vyno žinovu

Ar kada nors pagalvojote, kad norėtumėte sužinoti daugiau apie vyną ir Pinot Noir vynuoges? Koks vynas geriau dera prie patiekalo, koks dovanojamas labiausiai nustebintų ir patiktų, kuo skiriasi raudonųjų ir baltųjų vynų skoniai, kvapai, ypatybės… Klausimų tiek daug, o atsakymus galėsite sužinoti kovo 23 d. Paliesiaus dvare. Atviros popietės metu nuo 13 iki 19 val. dvaro vyno rūsyje Jūsų lauks gėrimų žinovas Juozas Kabašinskas, kuris pasitiks, pakonsultuos, pabendraus ir patars.
Plačiau
Kovo 16 d.

Paslaptingas Prancūzijos vynų pasaulis. Atvira popietė su vyno žinovu

Ar kada nors pagalvojote, kad norėtumėte sužinoti apie vyną daugiau? Koks prie kokio patiekalo dera, koks dovanojamas labiausiai nustebintų ir patiktų, kuo skiriasi raudonųjų ir baltųjų vynų skoniai, kvapai, ypatybės... Visa tai įmanoma kovo 16 d. Paliesiaus dvare. Atviros popietės metu nuo 12 iki 19 val. dvaro vyno rūsyje Jūsų lauks gėrimų žinovas Juozas Kabašinskas, kuris pasitiks, pakonsultuos, pabendraus ir patars.
Plačiau
Kovo 1 d.

Menininkės Rasos Staniūnienės paroda Paliesiaus dvare | iki 03.01

Šioje parodoje eksponuojami jos tapybos darbai nuo 2013 m. iki dabar, tapyti akrilu ant drobės. Dailininkės stiprybė – spalva, keliama iki spektro įtampos taip, kad pasaulis kone deformuojamas. Aplinkos reiškiniai perteikiami personifikuotai. Aiškiausi parodoje yra lakoniški pavadinimai – „Pievos“, „Miškas“, „Ežeras“, „Orchidėja“, „Žiema“, „Prie upės“ ir kiti. Vienu ar dviem žodžiais nusakoma mintis, o visa kita atskleidžiama per vizualų neapčiuopiamo pasaulio ilgesį.
Plačiau
Sausio 27 d.

Raudonųjų Bordo vynų paslaptys: kas lemia skonį?

Bordo vynai laikomi vienais įspūdingiausių ir įdomiausių raudonųjų vynų. Tai klasika. O pats Bordo regionas yra didžiausias Prancūzijos vyndarystės regionas, kur vynmedžiais apsodintas didesnis nei 117 000 hektarų plotas. Regioną supa Žirondos upės Garona ir Dordonė bei jų intakai, kurie palaiko drėgmę. Vynmedžiai greitai auga dėl šilto oro, jiems labai tinka regiono žvyringos, smėlingos žemės.
Plačiau
Sausio 27 d.

Filmo „ZUZANA: MUSIC IS LIFE” peržiūra

Sausio 27 d. 16 val. Paliesiuje vyks nemokamas kino seansas. Bus rodomas 2017 m. JAV ir Čekijos dokumentinis filmas „ZUZANA: MUSIC IS LIFE“ (liet. „Zuzana: muzika yra gyvenimas“) apie pasaulinio garso klavesinininkę Zuzaną Růžičkovą bei jos vyrą kompozitorių Viktor Kalabis, kurio muzika kaip tik skambės koncerte vakare, meistriškai atliekama Gidon Kremer ir orkestro „Kremerata Baltica“.
Plačiau
Sausio 20 d.

Tekstilės rezidencijos „Sugrįžkim prie lino II“ katalogo pristatymas

Įsisiūbavus žiemai vis prisimenate vasarą? Jos ilgitės ir norite kažko šilto ir vasariško? Maloniai kviečiame Jus atvykti į Paliesiaus dvarą sausio 20 d., šeštadienį 16 val. – turėsite išskirtinę progą sudalyvauti Tekstilės rezidencijos „Sugrįžkim prie lino II" katalogo pristatyme. Katalogą puošia gražių, meniškų nuotraukų, tekstilės meno kūrinių, gausa. Visi atvykę į katalogo pristatymą jį gausite dovanų! Išgirsite jaunųjų talentų atliekamos klasikinės muzikos skambesį, turėsite progą pabendrauti su menininkais.
Plačiau
Gruodžio 16 d.

Raudonųjų Bordo ir užjūrio vynų skonių paslaptys

Paliesiaus dvaro vyno rūsyje kviečiame į išskirtinę vynų degustaciją, su skirtingais raudonaisiais vynais iš skirtingų šalių. Palyginsime, kuo prancūziškasis Bordo vynas – visame pasaulyje laikomas kokybės etalonu, skiriasi nuo iš toli atkakusius, bet ne ką prastesnio Kalifornijos, Čilės bei Argentinos vyno. Raudonojo vyno skonį, kvapą lemia ne tik dirvožemis, klimatas, bet ir vynuogės ir brandinimas. Praleiskime popietę šiltai ir šventiškai keliaudami po paslaptingą raudonųjų vynų pasaulį!
Plačiau
Gruodžio 9 d.

Kalėdų laukimas Paliesiaus dvare: Vaškinių žaisliukų ir žvakių gamybos dirbtuvės

Paliesiaus dvaras kvepės natūraliu vašku! Šį kvapą galėsime pasiimti į savo namus, nes liesime papuošimus savo kalėdinėms eglutėms iš Paliesiaus dvaro apylinkėse gyvenančių bičių gaminamo vaško. Prieš prisiliesdami prie natūralaus bičių vaško išgirsite avilio istoriją: daugiau sužinosite apie bičių gyvenimą, jų gaminamus produktus, būdus, kaip galime pajausti bites, iš kur atsiranda vaškas, kokia jo nauda žmogui.
Plačiau
Gruodžio 9 d.

„Skambantys“ raudonieji vynai iš Prancūzijos. Pažinimo popietė su gėrimų ekspertu

Gruodžio 9 d., džiugaus laukimo metu, Paliesiaus dvare netrūks poezijos ir garsų improvizacijų, kurias sukurs neišskiriamas Domanto Razausko ir Sauliaus Petreikio duetas. O prieš koncertą kviesime patirti skonių improvizacijas, nes raudonasis vynas visai kaip muzika gali sužadinti skirtingus poskonius, kvapus bei juos lydinčias emocijas. Juk vynams naudojamos skirtingos vynuogės ir įvairūs jų deriniai – tad ir skiriasi jie kaip styginių ansamblis nuo simfoninio orkestro, birbynė nuo lūpinės armonikėlės. Vieta, kur vynuogės augo, paveikia vyno skonį, visai kaip menininkams įtaką daro jų kilmės šalis. Pagaliau, vynai bręsta juk irgi skirtingomis sąlygomis.
Plačiau
Lapkričio 25 d.

Sakralieji Kvapai

Uoslė – paveikiausia juslė, tiesiogiai susijusi su emocijomis ir prisiminimais. Tad ne veltui kvapai itin svarbūs įvairiose religinėse tradicijose bei dvasinėse praktikose. Juk kvapai kuria sakralią erdvę, pakylėja. Dervos, žolynai, mediena nuo seniausių laikų daugelyje tikėjimų buvo ir yra uodžiami ar smilkomi kaip apvalymo, pagarbos, prašymo priemonė.
Plačiau
Lapkričio 25 d.

Advento vainikų pynimo dirbtuvės

Jau tampa tradicija artėjant šv. Kalėdoms susitikti Paliesiaus dvare, užplikyti žolelių arbatos ir pasinerti į kūrybą – Kalėdinių vainikų dirbtuves. Taip gera atitrūkti nuo kasdienių darbų, pinti spygliuočių šakeles, derinti lietuviškų ir egzotinių augalų spalvas, pridėti plunksnos lengvumo ar lašelį spindesio ir mėgautis savo rankų ir fantazijos kūriniu. Gal tai bus proga susiburti šeimai, pasibūti su seniai matytu draugu, galbūt tai bus išankstinė Kalėdų dovana. Kiekvienas sau nusipinsite po šventinį vainiką, kuris pripildys Jūsų namus šventinio laukimo ir džiugins iki pat Trijų Karalių. Kūrėju čia gali tapti kiekvienas!
Plačiau
Spalio 14 d.

Aistringos raudonųjų vynų natos. Pažinimo popietė

Spalio 14 d. Paliesiaus dvare aistringos natos skambės ne tik gitaros ir liutnios virtuozo Edin Karamazov iš Bosnijos ir Hercegovinos koncerte – jos suskambs ir skirtingų regionų raudonųjų vynų degustacijoje prieš koncertą. Visai kaip muzikoje galima pajusti įvairių kultūrų atspalvius, laikmečio dvasią, asmeninės interpretacijos atspalvius, taip ir skirtingų regionų vynas gali skambėti visiškai kitaip.
Plačiau
Rugsėjo 2 d.

Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijų paroda „Rūko alchemija“

09.02 – 10.02 | Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijų serijoje „Rūko alchemija“ tarsi išgryninamos esminės meninės fotografijos savybės, kurios formavosi ir keitėsi nuo pat XIX a. vidurio iki XX a. antrosios pusės. Autorius vadovaujasi tradiciniais fotografijos meninės vertės kriterijais, sujungdamas vaizdingos, tapybiškos, vadinamosios piktorialistinės fotografijos estetiką su modernistiniu kadro „grynumo“ reikalavimu, kuris atmeta bet kokias manipuliacijas pradiniu fotografiniu atvaizdu. Virgilijaus darbai priklauso tam fotografijos meno laukui, kuriame svarbiausias yra pats atvaizdas ir jo unikalumas, kur dar nėra postmodernistinių abejonių kūrinio originalumu ar šiuolaikiniam menui būdingų nuorodų į kontekstus už meno ribų.
Plačiau
Rugpjūčio 19 d.

Škotiško viskio paslaptys: pažinimo popietė su gėrimų ekspertu

Rugpjūčio 19 d. Paliesiaus dvare kviečiame giliau pažinti škotišką salyklinį viskį (angl. single malt) – daromą jau šimtus metų, garsų visame pasaulyje ir bemaž labiausiai vertinamą iš visų viskių dėl skonio ir aromato kompleksiškumo.
Plačiau
Liepos 29 d.

LIETUVIŠKOS MIŠKO GĖRYBĖS – ITALIŠKOS SKONIO LEGENDOS

VAKARIENĘ PRISTATO: PAULIUS JURKEVIČIUS, JURGA JURKEVIČIENĖ (ITALIJA, ROMA). Degustacinės vakarienės metu Paliesiaus dvaro svečiai turės progos išmokti Italijos aukso – Modenos balzaminio acto “Aceto tradizionale di Modena” ragavimo technikos ir skonio paslapčių.  Žurnalistas, Italijos “Foreign Press Asociated” narys Paulius Jurkevičius pasiūlys degustuoti trijų brandų “aceto balsamico” – 8, 14, 28 metų brandos, paaiškins, kodėl šis produktas išsiskiria itin aukšta kaina.   
Plačiau
Liepos 29 d.

Karališkasis šampanas. Pažinkime jo subtilumus su gėrimų žinovu!

Šampanas visuomet buvo karališkas gėrimas tiek dėl sudėtingo gamybos proceso, tiek ir dėl karališkos kainos. Tai vienas žymiausių ir prabangiausių gėrimų visame pasaulyje, gaminamas tik Šampanės regione. Įstatymai reglamentuoja, kokios vynuogių rūšys gali būti naudojamos – iš esmės tik pačios lepiausios. O dar kiek taisyklių dėl brandinimo! Sakoma, kad šampanas pats save išrado. Šaltose vyndarystės zonose mielės vyne „užmiega žiemos miegu“, neperdirba viso cukraus, o pavasarį „atsibunda“ – susidaro dar daugiau alkoholio ir angliarūgštės. Gėrimas klasifikuojamas pagal įvairius kriterijus: vietovę, spalvą, maišymo būdą ir cukraus kiekį. Yra ir saldaus šampano - tobulo su desertais, ir aperityvinio, ir visai nesaldaus - paties sausiausio. Šampano buteliai pokši ne tik per šventes. Tai taip pat labai mėgstamas gėrimas vasarą – lengvas, vėsus ir gaivinantis. Todėl kviečiame pažinti jį giliau Paliesiaus dvare, degustuojant net 4 prabangius prancūziškus šampanus ir klausant pasakojimų apie jų ypatumus! 
Plačiau
Liepos 23 d.

Šampanas – karališkas ir žaismingas. Pažinkime jo subtilumus su gėrimų žinovu!

Šampanas visuomet buvo karališkas gėrimas tiek dėl sudėtingo gamybos proceso, tiek ir dėl karališkos kainos. Tai vienas žymiausių ir prabangiausių gėrimų visame pasaulyje, gaminamas tik Šampanės regione. Įstatymai reglamentuoja, kokios vynuogių rūšys gali būti naudojamos – iš esmės tik pačios lepiausios. O dar kiek taisyklių dėl brandinimo! Sakoma, kad šampanas pats save išrado. Šaltose vyndarystės zonose mielės vyne „užmiega žiemos miegu“, neperdirba viso cukraus, o pavasarį „atsibunda“ – susidaro dar daugiau alkoholio ir angliarūgštės. Gėrimas klasifikuojamas pagal įvairius kriterijus: vietovę, spalvą, maišymo būdą ir cukraus kiekį. Yra ir saldaus šampano - tobulo su desertais, ir aperityvinio, ir visai nesaldaus - paties sausiausio. Šampano buteliai pokši ne tik per šventes. Tai taip pat labai mėgstamas gėrimas vasarą – lengvas, vėsus ir gaivinantis. Todėl kviečiame pažinti jį giliau Paliesiaus dvare, degustuojant net 4 prabangius prancūziškus šampanus ir klausant pasakojimų apie jų ypatumus! 
Plačiau
Liepos 15 d.

Craft aludarystės kultūros diena Paliesiaus dvare: „Aromatingieji alaus stiliai“

Modernaus craft alaus darykla "Sakiškės brewery"  liepos 15 d. kviečia norinčius daugiau sužinoti apie aromatingus alaus stilius, patirti aludarių kūrybingumą ir pažinti 6 skirtingų alaus rūšių skonius bei kvapus, pasimėgaujant Paliesiaus dvaro kepyklėlės užkandukais. Atsakysime į susidomėjusių klausimus, pasidalinsime praktiniais patarimais ir atradimais. Jau nuo pavasario ir vėlyvo rudens gamtos kvapai kaupiami žolynuose, žieduose, sėklose, uogose, vaisiuose, šaknyse. Žmogus per amžių amžius išmoko atrinkti tinkamiausius naudoti ir laiku „sugauti", kad vėliau galėtų perkelti į maisto produktus, taip suteikiant šiems puikų skonį ir malonų aromatą. Sakiškių alaus daryklos meistrai naudoja per amžius kauptas aludarių žinias puoselėjamoje aludarystėje, siekdami kurti produktus, kuriuose būtų harmonija tarp produkto spalvos, skonio ir aromato. O kaip tai pavyksta – suteikiame progą Jums patiems tai įvertinti!
Plačiau
Liepos 8 d.

Džiazuojantys skoniai: baltasis vynas ir priderinti užkandžiai

Liepos 8 d., prieš Džiazo naktį Paliesiaus dvare, kviečiame pažinti prancūziškus baltuosius vynus iš Paliesiaus dvaro vyno rūsio ir prie jų kruopščiai priderintus gurmaniškus užkandžius. Vyno ir maisto derinimas – tikras menas. Derinant reikia atsižvelgti į kiekvieno patiekalo elementus: saldumą, rūgštumą, kartumą, sūrumą, tekstūrą. O renkant vyną žiūrima į jo rūgštumą ir saldumą, minerališkumą ir taninus, taip pat tekstūrą. Gerai suderintas vynas ir maistas vienas kitą papildo, atskleidžia geriausias skonio savybes, todėl valgymas tampa ypatinga patirtimi. Degustacijos metu ne tik užkandžiausite, bet ir pasimėgausite prancūziškų vynų skonių subtilumais, besiklausant nuostabių pasakojimų apie jų kilmę ir gamybą. Degustacijos metu galėsite paragauti penkių skirtingų vynų: nuo gaivaus putojančio šampano iki saldaus desertinio soterno. Kviečiame į džiazuojančių skonių degustaciją !
Plačiau
Liepos 8 d.

Džiazuojanti skonių ir garsų paletė. Degustacinė vakarienė

Liepos 8 d. Paliesiaus dvare kviečiame ne tik į džiazo naktį, bet ir į džiazuojančią vakarienę, kur susilies skirtingos kultūros, atsiskleis netikėtos poskonių natos, o patiekalai suskambs naujai, tarsi muzika. VAKARIENĘ PRISTATO: šefas Martynas Žymantas, laikomas vienu profesionaliausiu šefu, puoselėjančiu lietuviškus ingredientus, kuriančiu gurmaniškų skonių improvizacijas laikantis modernios Europos virtuvės standartų. Degustacinės vakarienės metu šefas Martynas papasakos kiekvieno patiekalo atsiradimo istoriją ir padės kiekvienam atrasti paslėptus skonius. Kviečiame visus, ieškančius naujų atradimų, įkvėpimo ar tiesiog tinkamos priežasties pajusti muzikos ir maisto sintezę bei pabūti kartu – juk maistas tarsi muzika - mus vienija ir jungia. Pirmiausia bus patiektas tradicinis itališkas sūris „mozzarella burrata“ su lietuvišku šalto spaudimo rapsų aliejumi ir šviežiomis uogomis – patiekalas, tarsi džiazuojanti muzika apjungiantis skirtingus instrumentus ir garsus. Pagrindinis patiekalas visiškai bajoriškas – tai šamo filė su itališka tagliatelle ir nuo 14 a. žinoma daržove salieru, paskanintas skandinavišku rūkytos žuvies padažu ir ypatingą skonį suteikiančiais lazdynų riešutais. Ekspresyvusis patiekalas su originaliais ingredientų sąskambiais neabejotinai sužadins įvairiausių skonių spektrą. Vakarienė užsibaigs saldžia harmonija: burnoje tirpstančiu morengu su šviežiomis uogomis, kone pačiu vasariškiausiu skanėstu. Pasinerkime kartu į nepamirštamą skonių kelionę!
Plačiau
Birželio 23 d.-2023-06-24 d.

Joninės Paliesiaus dvare | 2023

Joninių arba Rasų naktis, pati trumpiausia metuose, apipinta legendomis ir magija. Krikščionys šią dieną mini Jono Krikštytojo gimimą, o mūsų protėviai švęsdavo vasaros saulėgrįžą. Tai pagarbos gamtai ir džiaugsmo šventė.  Šią stebuklingą naktį kviečiame į magišką kelionę: atrandant gamtos elementus Paliesiaus apylinkėse, vidinėje ramybėje ir susiliejime su gamta.
Plačiau
Birželio 11 d.

Algio Jakšto poezijos knygos „REGĖJIMAI“ pristatymas Paliesiaus dvare

RENGINYS NEMOKAMAS | Apie ką berašytų Algis Jakštas – apie gimtuosius namus, sutiktus žmones, meilę gimtajai žemei – kiekvienai jos pėdai, medžiui, gėlės žiedui, bręstančiam rugio grūdui, paukščiui, ar apie meilę moteriai – jausmus, kurie paslėpti giliai giliai, kad neduok Die, kas nors neužgautų, – viskas alsuoja šiluma, kuria jis dalijasi su skaitytojais. Dalijasi dosniai, kviesdamas kartu prisiliesti prie slapčiausiose žmogaus sielos kertelėse slypinčių klodų, kuriuose telpa ir vis dar sielą virpinanti pirmoji meilė, ir skausmingas ilgesys kažko, su kuo buvo prasilenkta... Jo poezijoje telpa ir suvokimas, koks trapus žmogaus gyvenimas, ir laukimas – meilės laiško iš alyvomis ir jazminais kvepėjusio laiko... Ir taip nuo pat pirmosios poezijos knygos, išleistos 1996 m. Tai kas, kad laikas byra lyg smėlis – mintimis visada galime grįžti ten, kur buvo gera ir miela širdžiai, – visus tuos, kurie skaitydami naują, jau keturioliktą jo poezijos knygą, tyliai, tik sau, prisipažins, kad tai „ir apie mane“, kviečia A. Jakštas, nes net tada, kai „gyvenimo kreditas“ artėja į pabaigą, galime suspėti į „paskutinįjį jausmų tramvajaus vagoną“. Jei paskubėsime...
Plačiau
Birželio 3 d.

Prancūzijos vizitinė kortelė – šampanas. Pažinimo popietė dvare

Koks yra pats žymiausias Prancūzijos vynas? Tai tikrai galėtų būti šampanas, vyno rūšis, kuri kitur nei Prancūzijos Šampanės regione tiesiog negali būti gaminama – nes tai jau būtų ne šampanas, o tiesiog putojantis vynas. O tokia taisyklė egzistuoja tikrai ne be reikalo – Šampanės regione puoselėjamos gilios gamybos tradicijos, čia taikomi griežti vyno įstatymai, bene griežčiausi gėrimų gamybos įstatymai visame pasaulyje, todėl šampanas nuo kitų putojančių vynų skiriasi ir gamyba, ir kokybe, ir skoniu. Šampanai gali būti ir subtilūs, maišyti iš kelių vynuogių veislių, ir tyri, pagaminti tik iš vienos veislės – pavyzdžiui, „Chardonnay“. Žinoma, dėl tiek taisyklių ir aukštos kokybės šampanas tikrai nėra pigus gėrimas – bet kokia prabanga juo mėgautis! Degustacijos metu galėsite susipažinti su net 5 šampanais iš žymiausių Šampanės regiono vyndarių – šioje kelionėje Jus lydės ir apie šampanų gamybos, kilmės ir skonio paslaptis pasakos gėrimų ekspertas Juozas Kabašinskas, vienas pagrindinių šampano importuotojų Lietuvoje.
Plačiau
Gegužės 7 d.

Sensorinė degustacija ir botaninių kvepalų kūrimo dirbtuvės „Gėlių karalienė – Rožė“

Gegužės 7 d. Motinos dieną praleiskime įsimintinai – gamindami botaninius kvepalus sau ar mylimai mamai, degustuodami rožės žiedlapių skonius ir kvapus, pajausdami gėlių karalienę Rožę per jos turtingą istoriją, iliustruojančią muziką bei vizualiką. Kviečiame šią sensorišką popietę padovanoti tiek sau, tiek patirti drauge su Mama! Kelionėje po aromatų pasaulį lydės botaninių kvapų degustacijų ir kvepalų dirbtuvių IN SENSA vedlė Toma Vyšniauskienė, kurios didžioji aistra - kviesti į kvapą ir augalus pažvelgti iš kitokios perspektyvos, parodyti, kaip pasitelkę natūralius kvapus galime atrasti naujus sensorinius patyrimus.
Plačiau
Gegužės 6 d.

Džiazuojantis vynas iš Prancūzijos

Džiazas toks įvairus, pulsuojantis, ekspresyvus, jis gali būti ir neapdirbtas, ir tobulai tikslus, džiazas – tai laisvė ir individualybė. O baltieji Prancūzijos vynai – visai kaip džiazas, su tiek skirtingų spalvų, skonių, aromatų ir natų! Regionai, subregionai ir kaimeliai, kuriuose jie gimę – tarsi muzikantai, kuriantys muziką iš „Chardonnay“, „Sémillon“, „Sauvignon Blanc“ ir kitų veislių vynuogių: vynuoges maišantys skirtingomis proporcijomis, taip išgaunantys subtilią harmoniją, arba nemaišantys, išlaikantys švarų, tyrą vienos vynuogių veislės skonį.
Plačiau
Balandžio 28 d.

Prancūzijos subregionų raudonųjų vynų pažinimo vakaras

Prancūziškas raudonasis vynas yra laikomas kokybės etalonu, pasižyminčiu subtiliais kvapais ir skoniais. Vynai turi daugiau kaip 200 skirtingų kvapų ir skonių, kuriuos ragaujant galite pajusti vaisių, gėlių, žolelių ar prieskonių aromatus. Ragauda...
Plačiau
Balandžio 15 d.

Išskirtinių Bordo regiono baltųjų vynų pažinimo popietė

Bordo (Bordeaux) regionas – tai didžiausia vynmedžiais apsodinta Prancūzijos teritorija. O Bordo vynai laikomi vieni įspūdingiausių ir įdomiausių vynų. Bordo regione pagaminama apie 90 proc. raudonųjų vynų ir tik 10 proc. – baltųjų vynų, tačiau jie išskirtiniai. Vien žymusis Sauternes ar putojantis Cremant de Bordeaux - nepalieka abejingų!
Plačiau
Kovo 25 d.

Prancūzijos regionų baltųjų vynų pažinimo popietė

Prancūziški baltieji vynai dažnai laikomi pačiais geriausiais. Ir kokia jų įvairovė! Pavyzdžiui, burgundiški „Chardonnay“ vynuogių vynai gali labai skirtis, priklausomai nuo subregiono: brandinimu, lengvumu, skirtingų vaisių ir prieskonių natomis. „Sauvignon Blanc“ vynai dažniausiai yra itin sausi ir lengvi, bet iš tų pačių vynuogių galima pagaminti ir vieną brangiausių bei rečiausių pasaulyje desertinių vynų, soterną. Negalima pamiršti ir putojančių vynų! Ir visi tai tik maža dalelė plataus prancūziškų baltųjų vynų pasaulio, stebinančio įvairove ir prieskonišku intensyvumu. Degustacijos metu galėsite paragauti 5 skirtingų stilių ir regionų baltųjų vynų ir pajusti, kaip vyno skonį lemia skirtingas dirvožemis, skynimo laikotarpis ir kiti gaminimo ypatumai. Vyno gamybos ir ragavimo paslaptis padės atskleisti gėrimų ekspertas Juozas Kabašinskas.
Plačiau
Kovo 4 d.

Bordo raudonųjų vynų pažinimo vakaras: Kairysis krantas

Kviečiame pažinti Kairįjį Bordo, vieno didžiausių ir žymiausių Prancūzijos vyno regionų, krantą. Šios Garonos upės pietvakariuose plytinčios žemės turi jūriškesnį klimatą, daugiau žvyro dirvožemyje negu Dešinysis krantas. Regione dominuoja „Cabernet Sauvignon“ ir „Merlot“ vynuogės, o vyne yra daugiau taninų, tad skonis būna kiek stipresnis, rūgštesnis, o pats vynas dažniausiai ilgiau brandinamas. Paprastai maišomos skirtingos vynuogės skirtingomis proporcijomis, šitaip išgaunant subtilų vyno skonį. Degustacijos metu galėsite pasimėgauti 5 skirtingais Kairiojo Bordo kranto raudonaisiais vynais. Su šio regiono vyno skoniais ir ypatybėmis Jus supažindins gėrimų ekspertas Juozas Kabašinskas.
Plačiau
Vasario 25 d.

TRYS A: ARTIŠOKAI, ALYVUOGIŲ ALIEJUS, AŠTUONKOJAI

VAKARIENĖ SU JURGA IR PAULIUMI JURKEVIČIAIS (ROMA, ITALIJA) | Degustacinės vakarienės metu svečiai turės progos pasimokyti Italijos žaliojo aukso – OLIO EXTRAVERGINE ragavimo technikos. Pirmojo lietuviško alyvuogių aliejaus vadovėlio „Knyga apie ypač tyrą“ autorius Paulius Jurkevičius paaiškins atskirų alyvuogių aliejaus skonio elementų sąsajas su sveikata ir ilgaamžiškumu, atsakys į amžinąjį klausimą „ar galima kepti su alyvuogių aliejumi?“
Plačiau
Vasario 4 d.

Bordo Dešiniojo kranto raudonųjų vynų pažinimo vakaras: Pomerol prieš Saint-Emillion

Ar paragavus raudonųjų vynų iš Pomerol ir Saint-Emilion (dviejų Bordo dešiniojo kranto subregionų) – pajustumėte daug skirtumų ? Gal norėtumėte šiuos vynus palyginti ir mokėti atskirti?
Plačiau
Gruodžio 18 d.

Šventinė vakarienė su išskirtiniais Bordo regiono vynais

Švenčių metas – tai džiaugsmo metas, kai galima leisti sau pasimėgauti išskirtiniais patiekalais ir gėrimais. Būtent į tokią šventinę vakarienę ir kviečiame – čia prie kruopščiai paruoštų gurmaniškų patiekalų pasiūlysime atrinktus geriausiai derančius prancūziškus vynus, leidžiančius tobulai atsiskleisti skonių sintezei. Bus patiekiami išskirtiniai žymiojo Bordo regiono vynai. Vakarienės metu Jūsų laukia 4 skirtingų skonių prabangūs prancūziški vynai: šampanas, baltasis ir raudonasis vynas bei prie deserto priderintas specialus saldusis vynas – soternas. Patiekalus vakarienei kviečiame išsirinkti iš mūsų meniu. Bordo regiono vyno skonių ir aromatų ypatumais su Jumis pasidalins gėrimų ekspertas Juozas Kabašinskas.
Plačiau
Gruodžio 10 d.

Kalėdų laukimas Paliesiaus dvare: Vaškinių žaisliukų ir žvakių gamybos dirbtuvės

Turėsime progą susipažinti su vienu seniausių ir iki šių dienų archajiškas tradicijas išlaikiusių amatų - natūralaus vaško žvakių liejimu. Prieš prisiliesdami prie natūralaus bičių vaško išgirsite avilio istoriją: daugiau sužinosite apie bičių gyvenimą, jų gaminamus produktus, iš kur atsiranda vaškas, kokia jo nauda žmogui ir kaip galime pajausti bites. Kadangi švęsime Advento laikotarpį, gaminsime natūralaus vaško kalėdinius žaisliukus, kurios galėsite pasikabinti ant savo kalėdinės eglutės, susisuksime vaškines žvakes, kurias galėsite pasiimti savo namų šilumai kurti, ragausime iš medingųjų augalų pagamintą arbatą, degustuosime su meile pagamintus bičių produktus.
Plačiau
Gruodžio 10 d.

Kairiojo Bordo kranto raudonųjų vynų pažinimo vakaras

Kviečiame pažinti Kairįjį Bordo, vieno didžiausių ir žymiausių Prancūzijos vyno regionų, krantą. Šios Garonos upės pietvakariuose plytinčios žemės turi jūriškesnį klimatą, daugiau žvyro dirvožemyje negu Dešinysis krantas. Regione dominuoja „Cabernet Sauvignon“ ir „Merlot“ vynuogės, o vyne yra daugiau taninų, tad skonis būna kiek stipresnis, rūgštesnis, o pats vynas dažniausiai ilgiau brandinamas. Paprastai maišomos skirtingos vynuogės skirtingomis proporcijomis, šitaip išgaunant subtilų vyno skonį. Degustacijos metu galėsite pasimėgauti 5 skirtingais Kairiojo Bordo kranto raudonaisiais vynais. Su šio regiono vyno skoniais ir ypatybėmis Jus supažindins gėrimų ekspertas Juozas Kabašinskas.
Plačiau
Gruodžio 3 d.

Kalėdų laukimas Paliesiaus dvare: Advento vainikų pynimo dirbtuvės

Gruodžio 3 d. pinsime kvepiančius kalėdinius vainikus, šnekučiuosimės apie senąsias ir naująsias kalėdines tradicijas, mėgausimės žolelių arbata. Vainikus pinsime iš natūralių ir tvarių medžiagų, išmoksime pamatyti, kaip paprasti aplink mus esantys dalykai, gali virsti jaukiais namų papuošalais. Priemones ir medžiagas suteiksime, bet jei norite į vainiką įpinti kažką savo – būtinai atsineškite !
Plačiau
Lapkričio 26 d.

Šventiška vakarienė su prancūziškais vynais

Ar žinojote, kad pagrindinės Prancūzijos vyno rūšis jungiantis dalykas yra tai, kad dauguma vyno stilių ir rūšių susiformavo dėl vyno vartojimo prie maisto? Prancūzijoje įprasta vyną patiekti su maistu ir tik išimtiniais atvejais jis buvo gaminamas vartojimui be maisto. Užsisakius vakarienę, prie Jūsų pasirinktų patiekalų, padėsime parinkti geriausiai derančius vynus, kurie atskleis ragaujamo maisto ir gėrimo sintezę. Jūsų lauks 4 skirtingų skonių prancūziški vynai: aperatyvas, baltas ir raudonas vynai bei prie deserto priderintas specialus saldusis vynas. Patiekalus vakarienei kviečiame išsirinkti iš mūsų meniu.
Plačiau
Spalio 8 d.

Prancūzijos subregionų baltųjų vynų pažinimo vakaras

Įvairaus skonio baltųjų vynų įvairovė išsiskiria nepriekaištinga kokybe ir stebina prieskonišku intensyvumu. Ragaudami ir uostydami 5 skonių ir stiliaus Prancūzijos vyndarių vyną iš skirtingų subregionų, pajausite, ką galima padaryti iš aromatingų baltųjų vynuogių, auginant jas skirtingame dirvožemyje ir skinant skirtingu laikotarpiu. Daugiau subtilumų degustacijos metu, Jums padės atskleisti gėrimų ekspertas Juozas Kabašinskas.
Plačiau
Rugsėjo 10 d.

Šampano pažinimo vakaras Paliesiaus dvare

„Nemažai lietuvių vis dar painioja šampaną ir putojantį vyną. Šie gėrimai skiriasi ne tik kilmės vieta, bet ir skoninėmis savybėmis, kokybe. Šampanės regione ne tik puoselėjamos gilios gamybos tradicijos, čia taip pat taikomi griežti vyno įstatymai. Reglamentuojama viskas: pradedant nuo to, kiek vynuogių galima auginti viename hektare, kaip reikia nuimti derlių (tik rankomis), baigiant minimaliu 15 mėnesių šampano brandinimo periodu.” Apie šampano kilmę, kokybę ir skonių įvairovę Jus supažindins gėrimų ekspertas Juozas Kabašinskas.
Plačiau
Rugpjūčio 27 d.

Burgundijos vyno pažinimo vakaras

Burgundija yra vienas prestižiškiausių vyno gamybos regionų Prancūzijoje. Vėsesnis Burgundijos klimatas leidžia vynuogėms subręsti lėtai, sukuriant elegantišką ir subtilų vyno skonį. Burgundijos vyno ilgaamžiškumas ir patrauklumas pojūčiams, padarė jį vieną iš mėgstamiausiu ir labiausiai vertinamų tarp vyno mėgėjų. Apie tai ir dar daugiau sužinosite vyno pažinimo vakare, kurio metu Jūsų lauks pasitikimo taurė su Burgundijos Cremant bei 3 vynų rūšys.
Plačiau