Socialinė atsakomybė

Aplinkos tvarumas

Paliesiuje stengiamasi mažinti atliekas, rūšiuojama. Šildoma geoterminiu būdu – o tai yra vienas ekologiškiausių šildymo sprendimų. Geoterminis šildymas visiškai neteršia aplinkos, energija atsinaujina savaime, sistema yra ilgaamžė ir padeda sutaupyti daug išteklių. Šiuo metu Paliesiuje taip pat pradedamas įgyvendinti saulės plokščių montavimo projektas, kuris padėtų dar labiau sumažinti anglies sąnaudų ir sutaupyti daugiau išteklių.

Bendruomenės dalyvavimas

Mums bendruomenės įtraukimas yra labai svarbus. Daug dėmesio skiriame vaikams ir senjorams. Kalbant apie vaikus, organizuota daug muzikinės edukacijos veiklų moksleiviams. 2013–2016 m. Paliesiaus dvare vykdytas didžiulio masto kultūrinis projektas: per šį laiką čia apsilankė virš 6 000 moksleivių iš viso regiono savivaldybių. Jiems buvo pasakojama apie dvaro istoriją ir restauravimą, muzikantai, pavyzdžiui, smuikininkas Gediminas Dalinkevičius, dovanojo klasikinės muzikos koncertus.

Taip pat bendradarbiaujama su muzikos mokyklomis – Paliesiaus dvaras suteikia galimybę nemokamai naudotis „Pasagos“ sale, organizuoti renginius ir vykdyti baigiamuosius koncertus. Paliesiaus dvaras taip pat bendradarbiauja su Mūza Rubackyte ir Lietuvos Ferenco Liszto asociacija „LiSZtuania“, organizuojančia konkursą „Lisztofonija“, kurio tikslas skleisti ir išsaugoti F. Liszto kūrybos palikimą Lietuvoje. 2023 m. spalio 20 d. Paliesiaus dvare vykdyti prof. Mūzos Rubackytės meistriškumo kursai laimėtojams, o spalio 21 d. koncertų salėje „Pasaga“ vyko konkurso laureatų, žiuri pirmininkės prof. Mūzos Rubackytės ir kitų žiuri narių koncertas, kuriame taip pat grojo 2021 m. „Lisztofonija“ nugalėtojas Simonas Poška.

Kalbant apie senjorus, bendradarbiaujama su Trečiojo amžiaus universitetu – jo nariai dažnai atvyksta į Paliesiaus dvaro koncertus. O 2023 m. spalio 18 d. Paliesiaus dvare vyko Švenčionių Trečiojo amžiaus universiteto 2023–2024 m. mokslo metų pradžios šventė, suvažiavo 134 Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai iš Švenčionių, Pabradės, Švenčionėlių, Adutiškio ir Milkuškų k. Dalyvavo Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius ir mero pavaduotojas Erikas Demidovas, Senjorų tarybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pirmininkas, Trečiojo amžiaus universitetų asociacijos direktorius, muzika džiugino smuikininkas Gediminas Dalinkevičiaus ir pianistas Povilas Jaraminas.

Paliesiaus dvaras taip pat bendradarbiauja su aplinkinių regionų Turizmo centrais (Ignalinos TIC, Švenčionių TIC) bei įvairiomis ne pelno siekiančiomis organizacijomis. Pavyzdžiui, regiono maltiečiai buvo nemokamai kviečiami į grigališkųjų giesmių koncertą „Meditacijos Mergelei Marijai“ 2023 m. lapkričio 25 d.

Etiškas tiekimas

Paliesiaus dvaro restorane stengiamasi naudoti kiek įmanoma daugiau produktų iš vietinių ūkių: pavyzdžiui, kepiniams miltai beveik visada perkami iš vietinių ūkininkų. Taip remiama vietos ekonomika. Taip pat stengiamasi naudoti aukščiausios kokybės produktus, kurių tiekėjai laikytųsi etikos ir tvarumo standartų.

Paliesiaus dvaro krautuvėlėje taip pat parduodamos tik kokybiškos ir tvarios prekės. Pavyzdžiui, čia galima rasti lietuvių keramikės Rūtos Palaimaitės rankų darbo indų iš molio, labai natūralios medžiagos. Taip pat pardavinėjami krepšiai iš itin ekologiško plaunamo popieriaus, ilgametes tradicijas saugančio verslo linas, rankų darbo kilimai.

Kiekvieno produkto kilmė aiškiai nurodoma ir klientams suteikiama visa informacija apie gamybos procesą.

Darbuotojų gerovė

Paliesiaus dvare sudaroma saugi ir įtrauki darbo aplinka visiems darbuotojams. Yra darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo iniciatyvų: pavyzdžiui, darbuotojai gali dirbti lanksčiomis valandomis.

Paliesiaus dvare taip pat dirba daug darbuotojų iš aplinkinių miestelių ir kaimų. Taip prisidedama prie vietinės ekonomikos, o kadangi darbuotojams nereikia dėl darbo toli keliauti, taupomi ištekliai.

Kultūros saugojimas ir skatinimas

Paliesiaus dvaras yra kultūros ir meno centras, įgalinantis kultūros paveldą ir sklaidą. Dėl Paliesiaus dvaro aukšto lygio kultūra tampa pasiekiama regiono gyventojams, kuriems vykti į didžiuosius metus gali būti nepatogu.

Apskritai Paliesiaus dvaras populiarina klasikinę muziką nacionaliniu mastu. Ypač pažymėtinas barokinės muzikos populiarinimas, reta veikla Lietuvoje. Pavyzdžiui, Paliesiaus dvare buvo sukurtas barokinis konsortas, unikalus dalykas Lietuvoje. 2023 m. rugsėjo 30 d. Paliesiuje buvo autentiškai pastatyta opera: anglų barokinės muzikos kompozitoriaus H. Purcello „Didona ir Enėjas“. Dirigavo maestro Christian Frattima, grojo barokinis orkestras „Coin du Roi“, vienas geriausių istoriškai pagrįstų orkestrų Europoje, dainavo atlikėjai iš įvairių šalių. Operos pastatymas buvo koprodukcija su „Banchetto Musicale“ festivaliu.

Kviesdami koncertuoti pasaulinio garso atlikėjus, populiariname ir pačią Lietuvą. Be to, skatiname ir remiame ne tik muziką, bet taip pat tapybą, fotografiją ir kitas meno rūšis. Nuo 2023 m. gruodžio 16 d. iki 2024 m. kovo 1 d. Paliesiuje vyksta Rasos Staniūnienės paveikslų paroda.

Atsakingas turizmas

Paliesiuje skatinamas atsakingas turizmas. Daug dėmesio skiriama pasivaikščiojimams ir kelionėms dviračiams – dviračius galima išsinuomoti Paliesiaus dvare. Siūlomi dviračių ir pasivaikščiojimų maršrutai.

Paliesiaus dvaras yra savo lėšomis įrengęs sveikatingumo takus aplinkiniuose miškuose, kurie žiemą paruošiami kaip lygumų slidinėjimo trasos. Pačiame parke pasivaikščiojimo takai padengti specialia, vaikščiojimui patogia danga, yra daug įrengtų poilsio vietų. Šalia dvaro plytinčiame miške yra trys skirtingų atstumų pažintiniai takai, kuriuos galima įveikti vadovaujantis nuorodomis arba su orientavimosi žemėlapiais.

Taip pat suteikiama proga remti vietinius papročius ir produktus: Paliesiaus restorane galima paragauti aukštaitiškų valgių, pirkti iš vietinių miltų keptus kepinius, palaikyti Lietuvos menininkus įsigyjant keramikės Rūtos Palaimaitės indų ir kt.

Filantropija

Paliesiaus dvaras taip pat užsiima filantropine veikla. Surenkamos lėšos yra skiriamos koncertinės veiklos tęstinumo užtikrinimui. Taip pat organizuojami paramos koncertai – pavyzdžiui, prasidėjus karui Ukrainoje buvo organizuotas paramos koncertas.

Taip pat remiame tokius atlikėjus kaip orkestrą „Kremerata Baltica“, kviesdami muzikantus gyventi Paliesiaus dvare, kad jie galėtų kurti, repetuoti ir dovanoti koncertus Lietuvos klausytojams.