Pagrindinis > Veiklos > Pažintinės programos

Pažintinės programos

Paliesiaus dvare puoselėjame iš kartos į kartą perduodamas tradicijas ir išmintį. Pasivaikščiokite po pievas rinkdami žoleles gyduoles, pasimokykite austi senovinėmis staklėmis, pabandykite velti vilną, pasigaminkite lėlę, pagal senuosius receptus išsikepkite duonos, o svarbiausia — smagiai praleiskite laiką su tokiais pat smalsiais žmonėmis.

Ekskursija po dvarą su gidu

(trukmė apie 40 min.)

Paliesiaus dvaras mena kelis amžius, parke kuždasi šimtamečiai medžiai – ir slepiasi daug paslapčių. Kviečiame Paliesiaus paslaptis pažinti ekskursijoje su gidu. Sužinosite daug įdomybių apie dvaro praeitį ir dabartį, žengsite pro duris, kurios paprastai stovi užrakintos, pasivaikščiosite. O po ekskursijos kviečiame susėsti pasigardžiuoti šviežiomis kepyklėlės bandelėmis ir karšta arbata ar kava – pailsėti, maloniai pabendrauti, pasidalinti įspūdžiais.

10 Eur / 2 asm., kiekvienam papildomam asmeniui – po 4 Eur. Bandelės ir karštas gėrimas – 6,5 Eur / asm.

Bandelių pyrago kepimas

(trukmė apie 60 min.)

Kviečiame į bandelių pyrago kepimo popietę Paliesiaus dvare – sužinosite mažų kepimo paslapčių, savo rankomis formuosite bandeles, o po visko galėsite prisėsti valandėlę pailsėti su arbatos puodeliu. Kol bandelės kils ir keps, turėsite galimybę pasivaikščioti po Paliesiaus dvarą, apžiūrėti jo parką ir statinius, išgirsti dvaro istoriją ir planus.

Tai puiki pramoga ieškantiems turiningo ir įdomaus laiko praleidimo būdo – atvažiuokite su šeima, draugais, kolegomis, paįvairinkite šeimos šventę ar tiesiog susikurkite progą išbandyti kažką naujo.

120 Eur / 10 asm. grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 10 Eur

Susikurkime lėlę

(trukmė apie 45 min.)

Tai susitikimas su lėlių gaminimo paslaptimis. Lėlytės gaminamos iš paprastų natūralių medžiagų, kūrybingai parenkant spalvas, tekstūras, naudojant siuvinėjimo meną. Programoje gali dalyvauti ir maži, ir dideli. Smagus šeimos susibūrimo laikas gražiam bendravimui.

120 Eur / 10 asm. grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 10 Eur

Sveikatingumo programa

(trukmė apie 60 min.)

Viešnagės Paliesiaus dvare pagrindinis akcentas – aktyvus laisvalaikis. Mokysimės taisyklingo žingsniavimo su šiaurietiškomis lazdomis, numatytas žygis su maloniomis staigmenomis. (Esant labai blogam orui – smagūs užsiėmimai patalpoje: šokiai, įvairūs linksmi pratimai). Žygeivių arbata – privaloma.

120 Eur / 10 asm. grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 10 Eur

Gamtos pažinimas

(trukmė apie 40 min.)

Kartais atrodo, kad puikiai viską žinome apie vaistažoles, apie žolelių arbatą, jų galią ir vartojimą. Tačiau vaistažolių žinovai visuomet atskleis paslapčių, kurios praturtins Jūsų turimas žinias, supažindins su ne tokiomis populiariomis lietuviškomis žolelėmis ir jų gydomosiomis galiomis… Išmoksime, kaip arbatžoles reikia paruošti ir kaip vartoti, kad atsiskleistų pačios naudingiausios jų savybės.

100 Eur / 10 asm. grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 9 Eur

Muzikos pažintinė programa

(trukmė apie 60 min.)

Programos tikslas – supažindinti su vienu archaiškiausiu lietuvių liaudies muzikos instrumentu – skudučiais. Atskleisti šio paprasto muzikos instrumento unikalumą. Propaguoti kultūrinį paveldą.

Ką išmoksite, sužinosite? Sužinosite, kuo ypatinga sutartinių muzika, jos atlikimas. Kokiais instrumentais sutartinės atliekamos. Pasiklausysite senųjų instrumentinių sutartinių įrašų. Sužinosite, iš kokių augalų buvo gaminami skudučiai. Mokysitės nepasiklysti skėtinių augalų įvairovėje, nes tarp jų yra labai klastingų nuodytojų. Išgirsite, kaip skudučiai siejasi su paukščiais, gyvūnais, augalais. Pamėginsite patys pagroti skudučių sutartinę. O jei atvyksite pavasarį, kai karklai laukia darbščių mūsų rankų, pasigaminsite ir patys po karklo dūdelę.

120 Eur / 10 asm. grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 10 Eur

Pažintinė programa „Vaško kelias“

(trukmė apie 90 min.)

Programos tikslas – supažindinti su bičių gyvenimu, avilyje esančiais lobiais, bitininko ir bičių tarpusavio ryšiu ir pajusti vaško skleidžiamą energiją. Tai medžiaga, lydinti bites nuo pirmos iki paskutinės gyvenimo dienos, sauganti visas bičių gyvenimo paslaptis, pasakojanti apie stebuklingų bičių produktų gamybą ir galiausiai žvakės pavidalu atsidurianti ant mūsų stalo, kaip šilumos ir jaukumo šaltinis. Edukacijos metu sužinosite, kaip bitės organizuoja savo šeimos gyvenimą, darbus, išgirsite, kaip atsiranda medus, vaškas ir kiti bičių gaminami produktai, paskanausite kelių skirtingų bičių produktų, išbandysite bitininko darbo įrankius, o svarbiausia, prisiliesite prie vaško. Programos metu susisuksite sau natūralaus bičių vaško žvakes, turėsite galimybę pamatyti kaip liejami vaškiniai žaisliukai ant eglutės ar vaškinės žvakės, pajausite kaip maloniai ir raminančiai vašku pakvimpa šimtmečius menančios dvaro sienos.

200 Eur / 10 asm. grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 15 Eur

Vyno ir šampano pažinimo popietė

(trukmė apie 90 min.)

Domitės kulinariniu paveldu ir vyndaryste? Tuomet Jus gali sudominti vyno ir šampano pažinimo popietė su gėrimų ekspertu. Šios programos tikslas – supažindinti dalyvius ne tik su gėrimų skonių įvairove, bet ir su vynų kilmės, gamybos subtilybėmis. Galite rinktis degustuoti skirtingų regionų arba vieno konkretaus regiono gėrimus – kokie labiausiai domina! Vyno ir šampano pažinimo popietės organizuojamos esant bent 8–10 asmenų grupei, kaina asmeniui priklauso nuo pasirinktos vyno rūšies arba rūšių, degustuojamų butelių kiekio, užkandžių meniu, kiekio ir t. t.

35–70 Eur / asm.