Joninės Paliesiaus dvare | 2023

Data:
2023 m. Birželio 23 d./2023-06-24
Pradžia:
17:00

Aprašymas

Joninių arba Rasų naktis, pati trumpiausia metuose, apipinta legendomis ir magija. Krikščionys šią dieną mini Jono Krikštytojo gimimą, o mūsų protėviai švęsdavo vasaros saulėgrįžą. Tai pagarbos gamtai ir džiaugsmo šventė.

Šią stebuklingą naktį kviečiame į magišką kelionę: atrandant gamtos elementus Paliesiaus apylinkėse, vidinėje ramybėje ir susiliejime su gamta.


PROGRAMA:

Birželio 23 d. (penktadienis)

17:00 – 19:00 val. – Kviečiame pavakarieniauti Paliesiaus dvaro restorane.
MENIU | Patiekalus prašome užsisakyti iš anksto: el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760

20:00 val. – Rasos šventės magija prasideda.
Kelionės maršrutą siūlome padėlioti patiems, kaip jau linksta mintys, kojos ir širdis.

 • Vainikų pynimas ir kupoliavimas apylinkės pievose. Žolynų vainikas yra vienas žinomiausių Joninių simbolių. Tai tyrumo, patvarumo, net apsaugos simbolis: su vainiku, kaip su magišku ratu nuo piktųjų jėgų, būdavo apeinami laukai.
  Susipinkite vainiką iš 9 ar 12 skirtingų žolių kaip ir dera vainikams. Galite ir kupoliauti: su dainomis rinkti žoles ir gėles, kurios, sakoma, šią naktį turi ypatingų galių. Žolynų ieškoti galėsite dvaro apylinkėse. Neradusiems, prie PASAGA koncertų salės bus paruošta viskas, kas reikalinga vainikų pynimui.
 • Pokyčiais ir burtais apipintas vanduo. Vandens elementas Joninių naktį ypač svarbus: sakoma, kad pasikeičia vandens energetinės savybes, dėl kurių jis metų metus negenda. Be to, vanduo neatsiejamas nuo Rasų šventės papročių: buvo plukdomi vainikai, maudomasi, tikint, kad tai atneša sveikatos visiems metams.
  Paliesiaus dvaro apylinkėse yra net trys ypatingi vandens telkiniai:
 • Krikonių šaltinis. Kviečiame atsivežti savo tarą, kad iš šaltinio prisipildytumėte vandens stiprybės, sveikatos stiprinimui – šią naktį vanduo atsinaujinęs, pamiršęs visa bloga.
 • Kančioginos upė. Lai ji šią naktį atgaivina savo vėsa ir sraunumu. Upė labai tiks vainikų plukdymui, galima ir patiems pasinerti.
 • Milašaičio ežeras. Ežeras plyti kiek toliau nuo dvaro – 5 km atstumu. Į ramų jo vandenį malonu panerti, ant kranto praustis, galima plukdyti ir vainikus.
 • Ramybe dvelkiantis parkas. Bendravimas su medžiais, gamta visada buvo vienas iš burtininkų, žiniuonių, išminčių gebėjimų. Tačiau nereikia būti kerėtojais, kad galėtume pasidžiaugti medžių magija, įkvėpti jų energijos, pajusti ramybę. Sakoma, kad ąžuolas, šventas lietuvių medis, ilgaamžiškumo ir stiprybės simbolis, skleidžia teigiamą energinę galią, stiprina imunitetą, padeda greičiau pasveikti, gyvina kraujotaką, aktyvina galvos smegenų veiklą, suteikia jėgų ir gerina nuotaiką.
  Patikrinkite tai medituodami prie senojo Paliesiaus parko ąžuolo, o kelionei praturtinti – aplankykite didžiuosius akmenis, įsitaisusius šalia dvaro pirtelės.

22:00 val. Joninių laužas Paliesiaus dvare. Be laužo neapsieitų jokia Rasų šventė. Rasų laužo tradicijos siekia šimtus metų: ugnis pakeičia saulę, skleisdama šviesą ir šitaip atbaidydama piktąsias dvasias, ugnis kviečia apsivalyti, susikaupti, atverti sielą dalinimuisi ir bendravimui.

Kviečiame dainuoti, žaisti žaidimus, burti – galbūt net surasti pražystantį paparčio žiedą, pražydusį prie paliesiško Joninių laužo.

Susitikimas su tekančia saule… Nauja diena!

Birželio 24 d. (šeštadienis)

Magišką kelionę galėsite pratęsti šviesoje: pabraidykite Kančioginos upeliu.
Brendant upeliu atsiveria daug gamtos paslapčių, miškingoje Kančioginos dalyje gausu paukščių, įvairių augalų. Tai proga pabūti kitaip, išvysti ir pažinti ir pajusti kai ką naujo. Plačiau

Mėgstančiuosius judėti greičiau kviečiame atsivežti savo dviračius ir susipažinti su Paliesiaus dvaro apylinkėmis, kuriose yra daug lankytinų vietų, tokių kaip Mielagėnų bažnyčia, Miečionių gatvinis kaimas, Tverečiaus miestelis, Katinautiškės kupetinis kaimas, Gilūtos, taip pat gausu ežerų, kuriuose kelionės metu galėsite atsigaivinti.

Neturintiems dviračių bus galimybė juos išsinuomoti Paliesiaus dvare. Jei reikės, padėsime pasirinkti  maršrutą pagal jūsų poreikius.


Specialus Joninių pasiūlymas šeimoms: rezervuokite nakvynę Joninių savaitgaliui (birželio 23 – 25 d.)
Vaikams nakvynė nemokama
!

Ieškantiems ramaus ir gaivinančio poilsio galime pasiūlyti viso kūno masažus, SPA malonumus ar pirtį:
el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.