Filmo „ZUZANA: MUSIC IS LIFE” peržiūra

Data:
2024 m. Sausio 27 d.
Pradžia:
16:00
Renginio vieta:
Koncertų salė
Kaina:
Renginys nemokamas

Aprašymas

Sausio 27 d. 16 val. Paliesiuje vyks nemokamas kino seansas. Bus rodomas 2017 m. JAV ir Čekijos dokumentinis filmas „ZUZANA: MUSIC IS LIFE“ (liet. „Zuzana: muzika yra gyvenimas“) apie pasaulinio garso klavesinininkę Zuzaną Růžičkovą bei jos vyrą kompozitorių Viktor Kalabis, kurio muzika kaip tik skambės koncerte vakare, meistriškai atliekama Gidon Kremer ir orkestro „Kremerata Baltica“.

Zuzana yra Čekijos klavesinininkė ir pedagogė. 1956 m. ji Miuncheno radijo konkurse laimėjo II premiją (I neskirta) ir taip pradėjo tarptautinę karjerą, kelis kartus koncertavo ir Lietuvoje. Taip pat tapo profesore, rengė meistriškumo kursus. Ji yra vienintelis žmogus, įrašęs visus J. S. Bacho kūrinius savo instrumentui.

Jos vyras Viktor Kalabis yra 20 a.–21 a. kompozitorius, kūręs baletus, simfonijas, koncertus ir kitokio tipo kūrinius įvairiems instrumentams. Jis padarė Čekijos muzikai didžiulę įtaką ir dabar yra laikomas vienu garsiausių čekų kompozitorių. Daug kūrinių skyrė Zuzanai.

Filme bus pasakojama apie Zuzanos Růžičkovos gyvenimą bei klavesinininkės ir jos kolegų ištvermę įsigalėjus autoriniam Čekoslovakijos režimui – ir ji, ir jos vyras taip niekad ir neprisijungė prie Komunistų partijos. Filme skambės nuostabi J. S. Bacho muzika, girdėsite ir interviu – tai proga žiūrovui pažinti sunkų istorinį laikotarpį ir nepasiduodančius menininkus.

Pats maestro Gidon Kremer įdavė Paliesiaus dvarui šį filmą, kad žiūrovai galėtų susipažinti su įtakingomis muzikos pasaulio asmenybėmis. Tad kviečiame į šį prieškoncertinį apšilimą!

 

Anonsas:


Režisierius: Peter Getzels ir Harriet Gordon Getzels

Žanras: Dokumentinis | Biografinis | Istorinis | Muzikinis

Šalys: Čekija | JAV

Metai: 2017

Kalba: Anglų