Pagrindinis > Koncertai > Gidon Kremer ir Kremerata Baltica: „Beieškant muzikos“ | Fuad Ibrahimov (dirigentas, Azerbaidžanas)

Gidon Kremer ir Kremerata Baltica: „Beieškant muzikos“ | Fuad Ibrahimov (dirigentas, Azerbaidžanas)

Atlikėjai:
Gidon Kremer (smuikas), kamerinis orkestras „Kremerata Baltica” | Dirigentas – Fuad Ibrahimov (Azerbaidžanas)
Data:
2024 m. Sausio 27 d.
Pradžia:
18:00
Kaina:
30 - 40 - 60 €
Bilietai:

DĖL PAPILDOMŲ BILIETŲ TEIRAUTIS:
Tel.: +370 626 82 760
El. paštas: info@paliesiausdvaras.lt

Aprašymas

Į Paliesių grįžta maestro Gidon Kremer, vienas garsiausių šių laikų smuikininkų, ir orkestras „Kremerata Baltica“, pelnęs „Grammy“ apdovanojimą! G. Kremer pasirodė garsiausiose viso pasaulio scenose, bendradarbiavo su žymiausiais orkestrais, dirigentais ir kompozitoriais, išleido per 120 albumų, kurių daugelis buvo apdovanoti. O jo įkurtas kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“ koncertavo daugiau nei 50 šalių, atliko per 1 000 koncertų aplankant 600 miestų ir yra laikomas vienu žymiausių tarptautinių kolektyvų Europoje. Tad kviečiame tokio įspūdingo įžymybių koncerto nepraleisti!
Plačiau

Į Paliesių grįžta maestro Gidon Kremer, vienas garsiausių šių laikų smuikininkų, ir orkestras „Kremerata Baltica“, pelnęs „Grammy“ apdovanojimą! G. Kremer pasirodė garsiausiose viso pasaulio scenose, bendradarbiavo su žymiausiais orkestrais, dirigentais ir kompozitoriais, išleido per 120 albumų, kurių daugelis buvo apdovanoti. O jo įkurtas kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“ koncertavo daugiau nei 50 šalių, atliko per 1 000 koncertų aplankant 600 miestų ir yra laikomas vienu žymiausių tarptautinių kolektyvų Europoje. Dirigentas Fuad Ibrahimov yra Miuncheno naujosios filharmonijos orkestro vyriausiasis dirigentas, Baku kamerinio orkestro vyriausiasis dirigentas, o 2024 m. jis taip pat buvo paskirtas Azerbaidžano valstybinio simfoninio orkestro muzikos vadovu. Tad kviečiame tokio įspūdingo įžymybių koncerto nepraleisti!

Gidon Kremer gimė 1947 m. vasario 27 d. Rygoje, Latvijoje. Būdamas ketverių metų pradėjo mokytis pas savo tėvą ir senelį, žymius stygininkus. Septynerių įstojo į Rygos muzikos mokyklą, kurioje sparčiai tobulėjo, o sulaukęs šešiolikos buvo apdovanotas Latvijos Respublikos pirmąja premija. Po dvejų metų pradėjo studijuoti Maskvos konservatorijoje pas David Oistrakh. G. Kremer pelnė daugybę prestižinių apdovanojimų: premijas 1967 m. Karalienės Elžbietos konkurse Briuselyje ir 1969 m. Monrealio tarptautiniame muzikos konkurse, pirmąsias premijas 1969 m. Paganini ir 1970 m. P. Čaikovskio tarptautiniuose konkursuose.

O per pastaruosius penkis dešimtmečius jis užsitarnavo pasaulinę reputaciją kaip vienas originaliausių ir įtaigiausių savo kartos atlikėjų. Jis koncertavo beveik visose svarbiausiose koncertų salėse kaip rečitalistas ir su garsiausiais Europos ir Šiaurės Amerikos orkestrais, bendradarbiavo su daugeliu žymiausių pastarojo pusšimčio metų dirigentų.

Smuikininko repertuaras yra neįprastai platus ir įvairus, apimantis klasikinį ir romantinį periodus. Atlikėjas taip pat puikiai išmano XX a. ir XXI a. kompozitorių darbus, pavyzdžiui, A. Berg, H. W. Henze ir K. Stockhausen kūrinius. G. Kremer vardas siejamas ir su tokiais pasaulinio garso kompozitoriais kaip Alfred Schnittke, Arvo Pärt, Giya Kanchel, Sofija Gubaidulina, Valentin Silvestrov, Luigi Nonu, Edison Denisov, Aribert Reimann, Pēteris Vasks, John Adams, Victor Kissine, Michael Nyman, Philip Glass, Leonid Desyatnikov ir Astor Piazzolla. Atlikdamas jų kūrinius, smuikininkas gerbia muzikines tradicijas ir šaknis, tačiau taip pat meistriškai išryškina jų šviežumą bei modernumą. Galima sakyti, jog šiandien nėra kito tokio aukšto lygio solisto, taip plačiai garsinančio modernių ir šiuolaikinių kompozitorių darbus, skirtus smuikui.

G. Kremer yra itin produktyvus atlikėjas, išleidęs daugiau kaip 120 albumų. Daug albumų apdovanoti: galima paminėti „Grand prix du Disque“, „Deutscher Schallplattenpreis“, „Ernst von Siemens Musikpreis“, „Bundesverdienstkreuz“, „Premio dell ‘Accademia Musicale Chigiana“, „Triumph“ premiją 2000 m. (Maskva), „Unesco“ premiją 2001 m., „Saeculum Glashütte Original MusikFestspielPreis“ 2007 m. (Drezdenas), Rolfo Schocko premiją 2008 m. (Stokholmas), Stambulo muzikos festivalio „Lifetime Achievement“ apdovanojimą, gautą 2010 m. ir „Una Vita Nella Musica – Artur Rubinstein“ premiją 2011 m. (Venecija). 2016 m. Gidon Kremer buvo įteikta „Praemium Imperiale“ premija, muzikos pasaulyje laikoma Nobelio premijos atitikmeniu.

1997 m. garsiojo G. Kremer įkurtas kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“, pelnęs „Grammy“ apdovanojimą, laikomas vienu žymiausių tarptautinių kolektyvų Europoje.

Šiam orkestrui Maestro sąmoningai pasirinko jaunus, entuziastingus muzikantus. Esminis „Kremerata Baltica“, kaip meninės asmenybės, bruožas – kūrybiškas požiūris į programas, kurios dažniausiai neapsiriboja pagrindinėmis tendencijomis ir kurių metu buvo atliktos tokių kompozitorių kaip Arvo Pärt, Giya Kancheli, Pēteris Vasks, Leonid Desyatnikov ir Alexander Raskatov kūrinių pasaulinės premjeros. „Kremerata Baltica“ yra būdas žymiajam smuikininkui, kuris yra ne tik steigėjas, bet ir orkestro meno vadovas, dalytis menine patirtimi su naująja karta. Orkestras taip pat kartu skatina bei įkvepia Baltijos šalių muzikinį ir kultūrinį gyvenimą.

„Kremerata Baltica“ koncertavo daugiau nei 50 šalių, atliko per 1 000 koncertų 600 miestų. Ansamblio repertuaro platumas atsispindi apdovanojimus pelniusioje diskografijoje. ECM išleistas Mieczysławo Weinbergo kūrinių albumas buvo nominuotas 2015 m. „Grammy“ apdovanojimui, o Šostakovičiaus fortepijoninių koncertų su Anna Vinnickaja įrašas pelnė 2016 m. „ECHO Klassik“ apdovanojimą. Weinbergo simfonijų Nr. 2 ir Nr. 21 įrašas, atliktas kartu su Birmingemo miesto simfoniniu orkestru ir Mirga Gražinyte-Tyla, 2020 m. pelnė „Gramophone“ apdovanojimą.

Dėl COVID-19 apribojimų 2020 m. orkestras negalėjo kaip įprastai susitikti, repetuoti, rengti koncertų ir keliauti po pasaulį. Tačiau skirtingose šalyse gyvenantys orkestro nariai neprarado noro muzikuoti ir džiuginti žmones. Lietuvoje gyvenantys „Kremerata Baltica“ nariai pradėjo rengti programas ir koncertuoti Lietuvoje, o Latvijoje gyvenantys nariai pradėjo koncertuoti Latvijoje ir Estijoje. Šitaip gimė „Kremerata Lithuanica“ ir „Kremerata Lettonica“.

Dirigentas Fuad Ibrahimov yra Miuncheno naujosios filharmonijos orkestro vyriausiasis dirigentas, Baku kamerinio orkestro vyriausiasis dirigentas, o 2024 m. jis taip pat buvo paskirtas Azerbaidžano valstybinio simfoninio orkestro muzikos vadovu.

Jis pelnė antrąją vietą Jevgenijaus Svetlanovo tarptautinio dirigentų konkurse Paryžiuje 2018 m., kuriame pasirodė su Prancūzijos radijo filharmonijos orkestru. Po to jis buvo iškart pakviestas diriguoti Monte Karlo filharmonijos orkestrui koncerte su Nikolai Lugansky. 2019 m. jis dirigavo orkestrui „Kremerata Baltica“ su Gidon Kremer gastrolėse Baltijos šalyse ir George’o Enescu festivalyje Bukarešte. Tą patį sezoną jis koncertavo su „Sinfonia Varsovia“ Nanto festivalyje „Folle Journée de Nantes“ ir Tokijuje. 20232024 m. sezonu jis kviečiamas Nacionalinio Luaros regiono orkestro, NFC Vroclavo filharmonijos orkestro, George Enescu filharmonijos orkestro ir kt. Vienas svarbiausių įvykių – būsimas koncertas su Evgeny Kissin ir Bordo nacionaliniu orkestru.

F. Ibrahimov yra pasirodęs su Karališkuoju filharmonijos orkestru (Anglija), Šiaurės Čekijos filharmonijos orkestru, Leipcigo MDR simfoniniu orkestru, „Staatskapelle Halle“, Getingeno ir Niurnbergo simfoniniais orkestrais, Vengrijos radijo simfoniniu orkestru, „Sinfonia Varsovia“, „Kremerata Baltica“, Kronbergo akademija, „Ensemble Moderne“, Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, orkestru „Santa Cecilia“, orkestru „Sinfonica Siciliana” ir Vienos kameriniu orkestru. Jis taip pat dirigavo „Das kritische Orchester Berlin”, kurio muzikantai atrinkti iš Berlyno filharmonijos, Berlyno „Staatskapelle“, Drezdeno „Staatskapelle“, Pietvakarių Vestfalijos filharmonijos orkestrui ir kitiems žymiems orkestrams. 2012 m. jis kaip kviestinis dirigentas vadovavo savo pirmajam savarankiškam operos pastatymui Kelno operoje su Gürzenicho orkestru (Vokietija).

Fuad Ibrahimov muzikos pradėjo mokytis būdamas 12 metų, kai lankė specializuotą muzikos mokyklą, susijusią su Baku muzikos akademija Azerbaidžane. Čia jis įstojo į profesoriaus Tofig Aslanov klasę (19941998 m.), vėliau buvo jaunimo styginių orkestro „Tutti“ narys. 1998 m. jis pradėjo mokytis alto Baku muzikos akademijoje, taip pat įstojo į Kelno muzikos akademiją, čia tapo studentų simfoninio orkestro muzikos vadovu. Gavo fondo „Friends of Azerbaijan Culture“ bei „Dr. Carl Dörcken-Werner Richard“ stipendijas. 2010 m. gavo specialią DAAD premiją, skirtą išskirtinio talento užsienio studentams. 2019 m. jis pelnė Azerbaidžano Respublikos pirmosios ponios įteiktą „Golden Plane“ apdovanojimą už kultūrą.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Gidon Kremer ir „Kremerata Baltica“: „Beieškant muzikos“
Dirigentas – Fuad Ibrahimov (Azerbaidžanas)

 

Viktor Kalabis (1923 – 2006) – „Diptych“ styginiams, Op. 66
I. Andante
II. Allegro vivo

Atlieka: Kremerata Baltica

 

Georgs Pelecis (*1947) – „Pages of a Biography“ smuikui ir styginiams
Skirta Gidon Kremer

Atlieka: Gidon Kremer (smuikas), Kremerata Baltica

 

————- Pertrauka ————-

 

Viktor Kalabis (1923 – 2006) – Duettina“  smuikui ir violončelei

Atlieka: Gidon Kremer (smuikas), Magdalena Ceple (violončelė)

 

Viktor Kalabis (1923 – 2006) – „Chamber Music for Strings“ Op. 21
I. Andantino
II. Allegro vivo
III.  Adagio, molto quieto

Atlieka: Kremerata Baltica, Fuad Ibrahimov (dirigentas)

Šio koncerto pasiūlymai

VAKARIENĖ
Anties šlaunelė „Confit“
Nebeturime
BBQ kiaulienos šonkauliukai su kimchi salotomis
Nebeturime
Šamo filė su saliero tagliatelle
Nebeturime
Vištienos krūtinėlė įdaryta mocarela ir špinatais su sūrio padažu
Nebeturime
Kepto burokėlio kilimas su ožkos sūriu
Nebeturime
Desertas su pasirinktu karštu gėrimu: Crème brûlée
Nebeturime

 

Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.

FILMO „ZUZANA: MUSIC IS LIFE” PERŽIŪRAnemokamai

16 val. Paliesiuje vyks nemokamas kino seansas. Bus rodomas 2017 m. JAV ir Čekijos dokumentinis filmas „ZUZANA: MUSIC IS LIFE“ (liet. „Zuzana: muzika yra gyvenimas“) apie pasaulinio garso klavesinininkę Zuzaną Růžičkovą bei jos vyrą kompozitorių Viktor Kalabis, kurio muzika kaip tik skambės koncerte vakare, meistriškai atliekama Gidon Kremer ir orkestro „Kremerata Baltica“.

Plačiau

RAUDONŲJŲ BORDO VYNŲ PASLAPTYS: KAS LEMIA SKONĮ?

Bordo vynai laikomi vienais įspūdingiausių ir įdomiausių raudonųjų vynų. Tai klasika. O pats Bordo regionas yra didžiausias Prancūzijos vyndarystės regionas, kur vynmedžiais apsodintas didesnis nei 117 000 hektarų plotas. Regioną supa Žirondos upės Garona ir Dordonė bei jų intakai, kurie palaiko drėgmę. Vynmedžiai greitai auga dėl šilto oro, jiems labai tinka regiono žvyringos, smėlingos žemės.

Bordo regione raudonieji vynai dažniausiai gaminami iš „Merlot“ bei „Cabernet Sauvignon“ vynuogių. Regione taip pat labai svarbu maišyti skirtingas vynuoges skirtingomis proporcijomis. Taip išgaunamas itin subtilus vyno skonis, tačiau išlaikomas ir veržlus charakteris. Skirtingų subregionų vynai visada skiriasi: skoniu, lengvumu, aromatu.

Vyno pažinimo popietės metu pasimėgausite 5 skirtingais raudonaisiais Bordo vynais, apie kurių gamybos ir skonių subtilumus papasakos gėrimų ekspertas Juozas Kabašinskas.

Plačiau

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.