Sakralieji Kvapai

Data:
2023 m. Lapkričio 25 d.
Pradžia:
13:00
Renginio vieta:
Paliesiaus dvaras, Židinio salė
Kaina:
45€

Aprašymas

Uoslė – paveikiausia juslė, tiesiogiai susijusi su emocijomis ir prisiminimais. Tad ne veltui kvapai itin svarbūs įvairiose religinėse tradicijose bei dvasinėse praktikose. Juk kvapai kuria sakralią erdvę, pakylėja.

Dervos, žolynai, mediena nuo seniausių laikų daugelyje tikėjimų buvo ir yra uodžiami ar smilkomi kaip apvalymo, pagarbos, prašymo priemonė.

Paskutinę lapkričio šeštadienio popietę, artėjant vidinės tylos, susikaupimo metui, prieš grigališkųjų giesmių koncertą, Jūsų laukia:

  • Pasakojimai apie augalus bei jų kvapus, naudojamus įvairiose religinėse tradicijose;
  • Sakraliais vadinamų dervų, medienos, smilkalų bei žolynų kvapų degustacija, kuri naudojama ir meditacinėse praktikose;
  • Kūrybinės dirbtuvės su purškiamo kvapo SAU gamyba, kuriuo galėsite kvėpinti nedideles erdves, tekstilę, naudoti meditacinių praktikų metu, o gal įteiksite kaip Dovaną brangiam žmogui;
  • Smilkalinių bosvelijų (frankincenso) vandens skanavimas.

Kelionėje po aromatų pasaulį lydės sensorinių degustacijų ir olfaktorinių dirbtuvių IN SENSA vedlė Toma Vyšniauskienė, kurios didžioji aistra – kviesti į augalus pažvelgti iš kitokios perspektyvos, parodyti, kaip pasitelkę kvapus galime atrasti naujus sensorinius patyrimus.

 

 


Renginio trukmė: 2,5 val.

Būtina išankstinė registracija: info@paliesiausdvaras.lt