Gamta, muzika, improvizacija: stebuklinga vasaros saulėgrįžos šventė Paliesiaus dvare

Data:
2024 m. Birželio 23 d.
Pradžia:
16:00
Renginio vieta:
Paliesiaus dvaras

Aprašymas

Kviečiame kartu sutikti stebuklingą Joninių arba Rasos šventės naktį – kai saulė pasiekia aukščiausią zenito tašką, kai augalija visiškai suvešėja, kai atgimsta visa, kas gyva. Tai trumpiausia ir šviesiausia metų naktis, nuo seno mūsų tautai simbolizavusi džiaugsmą, gamtinio pasaulio klestėjimą ir paties žmogaus susijungimą su gamta. Šį magišką poveikį, atgijusias senovės tradicijas ir šlakelį kitoniškumo iš Tolimųjų Rytų patirkite laukinėje Paliesiaus dvaro gamtoje – čia, kur girdisi tyla.

 

Birželio 23 d. (sekmadienis)

Jau nuo 16 val. galėsite mėgautis buvimu su šeima ir draugais Paliesiaus dvaro atokaitoje. Parko terasoje tarp šimtamečių medžių galėsite pasimėgauti patiekalais ir užkandžiais iš dvaro restorano bei gaivinančia vyno taure iš dvaro vyno rūsio kolekcijos.

Vakarui priartėjus kviesime prisiminti Rasos šventės tradicijas: pasivaikščioti po žolę basomis, pakupoliauti. Basomis braidydami po žolę tiesiogiai prisiliesite prie gyvybe pulsuojančios gamtos. Paliesiaus dvaro apylinkėse, Kančioginos upės slėnio pievose norintieji galės rinkti žolynus, prisimindami kupoliavimą, vieną svarbiausių šventės tradicijų. Tai ne tik magiška patirtis – tikima, kad šią naktį vaistinės žolelės įgyja ypatingų galių, pavyzdžiui, kad Joninių išvakarėse surinktos jonažolės gali išgydyti nuo 99 ligų.

Norintys pasimėgauti muzika ir ramybe bus kviečiami į dviejų dalių koncertą 19 val., kuriame laukia japoniška muzika ir improvizacijos. Nors Tekančios saulės šalis nuo Lietuvos toli, galima atrasti daug panašumų – abiejose šalyse nuo seno buvo garbinamos gamtos jėgos, kurios šią naktį ypač galingos. Koncerto pirmojoje dalyje išgirsite Japonijos violončelininkę Chie Narita, ne tik grojančią, bet ir dainuojančią, kuriančią gamtos įkvėptas dainas ir eiles. Antrojoje dalyje Jūsų laukia pianistė, dainininkė, kompozitorė Ieva Marija Baranauskaitė ir smuikininkė, dainininkė, aktorė Lyja Maknavičiūtė bei jų improvizacijos gamtos tematika „Vasaros saulėgrįžos improvizacija“.

19:00 | Vasaros saulėgrįžos improvizacija

Nuo 16 val. galite pavakarieniauti mūsų restorane. Meniu galite peržiūrėti koncerto renginyje.

Po koncerto laukia Rasos šventė: vainikų pynimas ir pokalbiai, dainos prie laužo, burtai ir vainikėlių plukdymas Kančioginos upelyje… Vainikais, amžinybės ir pasikartojimo simboliu, galėsime save karūnuoti, džiaugdamiesi gamtos dovana, o tada paleisti juos plaukti sraunia srove. Tai ne tik simboliška, bet ir magiška: mūsų protėviai tikėjo, kad gražiai, tiesiai plaukiantis vainikas žada lengvą gyvenimą, o susiliečiantys vainikai gali pranašauti romantiškų santykių pradžią. Prie laužo skambės vienijančios, širdį džiuginančios dainos, drąsuolius kviesime laužą peršokti.

Ir kokia gi Joninių naktis be stebuklingųjų maudynių! Joninių išvakarėse būdavo įprasta maudytis upėse ir ežeruose, tikint, kad tai padės pasveikti, sustiprinti sveikatą, apsisaugoti nuo ligų. Siūlome maudytis ramiame Milašaičio ežere (ežeras yra 4 km nuo dvaro, tad rekomenduojame vykti automobiliais). Taip pat pakviesime į kelionę prie Krikonių šaltinio pasisemti stebuklingo vandens – šią naktį keičiasi vandens energetika ir jis įgyja ypatingų savybių, dėl kurių gali ilgai ilgai stovėti ir negesti, tad nepamirškite taros šaltinio vandeniui.

 

Joninių šventė su muzika ir vakariene
(degustacinė vakarienė* + koncerto bilietas)

Pasiūlymo kaina: 50 EUR/1 asm.

* Degustacinė 5 patiekalų vakarienė, pasirinktinai.

 

Joninių pasiūlymas visai šeimai
(nakvynė su pusryčiais + degustacinė vakarienė* + koncerto bilietas)

Pasiūlymo kaina: 105 EUR/1 asm.

Atvykus dviese, pasiūlymo kaina: 190 EUR/2 asm.

* Degustacinė 5 patiekalų vakarienė, pasirinktinai.

Nakvynė vaikams – nemokama (pusryčių kaina – 12 EUR/vaikui).

Vakarienės kaina vaikams – pagal iš meniu pasirinktus patiekalus.

Rezervacija: info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

 

Birželio 24 d. (pirmadienis)

12 val. kviečiame išbandyti save upės tėkmėje: Jūsų lauks nekasdienis bridimas kartu su gidu Kančioginos upe, aplink skambant paukščių balsams ir veriantis gamtos paslaptims. Šis upės ruožas nėra ekstremalus, todėl puikiai tinka aktyvioms šeimoms ar draugams.

Aprangą pasiruoškite pagal prognozuojamą oro temperatūrą. Rekomenduojame avalynę su raišteliais ar specialius maudymuisi skirtus batus. Grįžę turėsite galimybę nusiprausti duše (reikia turėti savo rankšluosčius).

Žygio trukmė 1 val. | Kaina vienam asmeniui: 21 EUR


Mėgstančiuosius judėti greičiau kviečiame atsivežti savo dviračius ir susipažinti su Paliesiaus dvaro apylinkėmis, kuriose yra daug lankytinų, daug kam neatrastų vietų: Mielagėnų bažnyčia, Miečionių gatvinis kaimas, Tverečiaus miestelis, Katinautiškės kupetinis kaimas, Gilūtos ir daugiau. Krašte taip pat gausu ežerų, į kuriuos kelionės metu galėsite įbristi ir atsigaivinti.

Lankytinos vietos šalia Paliesiaus

Dviračius taip pat galima išsinuomoti Paliesiaus dvare. Jei reikės, padėsime pasirinkti maršrutą pagal jūsų poreikius. Maršrutai