Pagrindinis > Koncertai > Vasaros saulėgrįžos improvizacija

Vasaros saulėgrįžos improvizacija

Atlikėjai:
Chie Narita (violončelė, vokalas | Japonija), Ieva Marija Baranauskaitė (klavišiniai, vokalas | Lietuva), Lyja Maknavičiūtė (smuikas | Lietuva)
Data:
2024 m. Birželio 23 d.
Pradžia:
19:00
Kaina:
5-10 €
Bilietai:

Bilieto kaina: 10 €
Bilieto kaina senjorams:
5€
Vaikams iki 14 m. – nemokamai

Dėl bilietų senjorams ir vaikams iki 14 m. teirautis:
El. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

Aprašymas

Joninių išvakarėse kviečiame į koncertą, kurio metu trys į žanro ribas netelpančios Lietuvos ir Japonijos atlikėjos vasaros saulėgrįžą nuspalvins muzikos garsais. Pirmojoje dalyje pasirodys dainuojanti ir savo dainas kurianti violončelininkė Chie Narita iš tolimosios Tekančios saulės šalies. Antrojoje dalyje Jūsų laukia pianistė, dainininkė, kompozitorė Ieva Marija Baranauskaitė ir smuikininkė, dainininkė, aktorė Lyja Maknavičiūtė, kurios paruošė muzikalią improvizaciją „Gamta su jos galiomis“. Improvizacijoje bus galima įžvelgti liaudies dainų motyvų, bylojama apie buvimą čia ir dabar.
Plačiau

Joninių išvakarėse kviečiame į koncertą, kurio metu trys į žanro ribas netelpančios Lietuvos ir Japonijos atlikėjos vasaros saulėgrįžą nuspalvins muzikos garsais.

Pirmojoje dalyje pasirodys dainuojanti ir savo dainas kurianti violončelininkė Chie Narita iš tolimosios Tekančios saulės šalies. Antrojoje dalyje Jūsų laukia pianistė, dainininkė, kompozitorė Ieva Marija Baranauskaitė ir smuikininkė, dainininkė, aktorė Lyja Maknavičiūtė, kurios paruošė muzikalią improvizaciją „Gamta su jos galiomis“. Improvizacijoje bus galima įžvelgti liaudies dainų motyvų, bylojama apie buvimą čia ir dabar.

Japonijos violončelininkė Chie Narita penkerių metų pradėjo groti elektriniu pianinu, o dešimties – fleita. Stodama į gimnaziją, ji patyrė lemtingą susidūrimą su violončele ir pradėjo mokytis groti instrumentu mokyklos orkestro klube. Atlikėja džiaugiasi galėjusi lankyti Yoritoyo Inoue pamokas.

Baigusi universitetą, ji išvyko į Indiją studijuoti jogos. Violončelininkė teigia, kad dėl jogos jos mintys tapo laisvesnėmis ir kūrybiškesnėmis, ji suvokė, kokia svarbi jai yra muzika. Grįžusi į Japoniją atlikėja pradėjo koncertuoti kaip violončelininkė grupėse. Kadangi laiko paukštį, dainuoti jai tapo natūralu. Ji kuria dainas ir eilėraščius semdamasi įkvėpimo iš gamtos.

2012 m. žiemą violončelininkė pradėjo koncertuoti solo. Buvo išleisti trys jos albumai. Dabar Chie Narita koncertuoja kūrybinėje ir tradicinėje erdvėje, bendradarbiaudama su daugeliu kitų menininkų.

Ieva Marija Baranauskaitė – kūrėja, netelpanti į jokio žanro ribas. Pati sako sąmoningai besistengianti į jas nepapulti, nes tai trukdo laisvai reikšti muzikinę mintį. Jos kūryboje pinasi džiazas ir akademinė muzika, įvairių tautų folkloras, teatras, literatūra, kinas, psichologija, filosofija ir dar labai daug kas, ką ji vadina patirtimi. Patirtis sugula įvairiuose kūrybiniuose projektuose: „Bazm – E Dāstāngo“ (arba „Laiškai iš Maroko“) simfoninės muzikos garsais ji kalba apie senovės arabų pasakotojų susiėjimą, operoje „Gentis“, ji sujungia indų epo Bhagavadgyta ir lietuvių Sovijaus mito šviesos simbolius, grupėse „Esi“, „Jazz By Two“, „In albedo“, „Such‘a‘trip“ skleidžiasi vis skirtingos muzikinės ir idėjinės koncepcijos, bendruose projektuose dažnai sekama literatūros naratyvais. Keturiuose ilgo metro filmams sukurtuose garso takeliuose, puikiai įvertintuose pasaulio kino kritikų, atsiskleidžia Ievos gebėjimas išreikšti muziką vizualiomis priemonėmis. Menininkė laisvai traktuoja ne tik stilius ir žanrus, bet ir pačią muzikos sąvoką – sako, jog muzika jai tėra įrankis, padedantis išreikšti aukštesnes žmogiškąsias vertybes.

I. M. Baranauskaitė mokėsi B. Dvariono muzikos mokykloje, studijavo džiazo atlikimą Vilniaus kolegijoje, o magistrantūrai pasirinko akademinę kompoziciją LMTA. Nuo pat mokyklos laikų ji aktyviai dalyvauja tiek Lietuvos, tiek užsienio džiazo ir akademinės muzikos scenose, komponuoja teatrui, kinui, mados projektams, taip pat kuria dainų tekstus, organizuoja renginius, muzikos meno moko kitus – 2019 m. drauge su prestižinio Berklio koledžo absolventais kūrybine patirtimi dalinosi Dubajuje. Šiame žmoguje telpa tiek daug visko, kad sunku nusakyti žodžiais – norint suprasti, kas yra Ieva Marija Baranauskaitė, labiau vertėtų paklausyti jos kūrybos ir pajusti joje slypinčią harmoniją ir grožį”, – Muzikos informacijos leidybos centras.

Šiuo metu Ieva daug laiko skiria pedagoginiai veiklai, veda kūrybines dirbtuves scenos baimės, improvizacijos, kūrybiškumo temomis, taip pat padeda mokytojams įvaldyti dėmesio ir koncentracijos temas, gilinasi į kalbos ir muzikos kaip atskirų disciplinų ryšį, bendradarbiaudama su šiuolaikinio šokio menininkais nagrinėja garso santykio su kūnu temas, šiomis temomis veda vaikams užsiėmimus, taip pat dėsto vokalo, pianino, harmonijos, muzikos kompozicijos, improvizacijos disciplinas. Bendradarbiauja su Arūno Sakalausko teatro studija, reguliariai pravesdama studentams improvizacijos dirbtuves. Ieva taip pat kuria muziką kinui, teatrui, garsovaizdžius literatūriniams kūriniams, groja įvairiausiuose repo, roko, džiazo ir projektuose.

Lyja Maknavičiūtė – kino ir teatro aktorė, dainininkė, atlikėja ir dainų autorė. 2015 metais baigė Nacionalinę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklą, smuiko specialybę. Baigusi vidurinę mokyklą, pradėjo LMTA aktorystės studijas. Dalyvavo tokiuose tarptautiniuose festivaliuose kaip „SPOT“ gatvės festivalis. 2020 metais su pjese „Jausmų krautuvėlė“ jaunųjų dramaturgų konkurse „Išeities taškas“ laimėjo pirmąją vietą. 2023 metais surežisavo ir sukūrė muziką šokio, garso ir video performansui „Antipodes“. Šiuo metu dalyvauja muzikiniame projekte „Akedya“. Didžiąją dalį savo kūrybinės energijos skiria aktorystei ir smuiko atlikimui.

 

 

Informacinis partneris:

     

Šio koncerto pasiūlymai

GAMTA, MUZIKA, IMPROVIZACIJA: STEBUKLINGA VASAROS SAULĖGRĮŽOS ŠVENTĖ PALIESIAUS DVARE

Kviečiame kartu sutikti stebuklingą Joninių arba Rasos šventės naktį – kai saulė pasiekia aukščiausią zenito tašką, kai augalija visiškai suvešėja, kai atgimsta visa, kas gyva. Tai trumpiausia ir šviesiausia metų naktis, nuo seno mūsų tautai simbolizavusi džiaugsmą, gamtinio pasaulio klestėjimą ir paties žmogaus susijungimą su gamta. Šį magišką poveikį, atgijusias senovės tradicijas ir šlakelį kitoniškumo iš Tolimųjų Rytų patirkite laukinėje Paliesiaus dvaro gamtoje – čia, kur girdisi tyla.

Plačiau

SPECIALŪS PASIŪLYMAI VAKARIENEI IR NAKVYNEI

Joninių šventė su muzika ir vakariene
(degustacinė vakarienė* + koncerto bilietas)

Pasiūlymo kaina: 50 EUR/1 asm.

* Degustacinė 5 patiekalų vakarienė, pasirinktinai.

 

Joninių pasiūlymas visai šeimai
(nakvynė su pusryčiais + degustacinė vakarienė* + koncerto bilietas)

Pasiūlymo kaina: 105 EUR/1 asm.

Atvykus dviese, pasiūlymo kaina: 190 EUR/2 asm.

* Degustacinė 5 patiekalų vakarienė, pasirinktinai.

Nakvynė vaikams – nemokama (pusryčių kaina – 12 EUR/vaikui).

Vakarienės kaina vaikams – pagal iš meniu pasirinktus patiekalus.

Rezervacija: info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

PATOGUS BŪDAS PASIEKTI PALIESIAUS DVARĄ – KELIONĖ TRAUKINIU IKI IGNALINOS!

Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.

Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA

Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.

Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.