Koncertai

Tik čia, pasiklausę gyvos muzikos, dėl aplinkos išskirtinumo ir garso kokybės, norėsite sugrįžti vėl.

Spalio
21

Jaunųjų Vokietijos atlikėjų koncertas

Paliesiaus dvaras kartu su M. Rostropovičiaus, Kohler-Osbahr, Fasel fondais Paliesiaus dvaro klausytojams dovanoja koncertą! Spalio 21 d. (sekmadienį) 14 val. skambėsiantis jaunųjų Vokietijos talentų koncertas dar kitaip vadinamas „Fondų koncertu“. Tai - kas dvejus metus Duisburge/Lietuvoje vykstantis renginys, žymintis jau 8-erius metus besitęsiančią bendradarbiavimo ir kultūrinių mainų tradiciją.
Plačiau
Jaunųjų Vokietijos atlikėjų koncertas
Spalio
27

Gabrielė Sutkutė ir Kauno styginių kvartetas

Jauna ir itin talentinga pianistė Gabrielė Sutkutė kartu su Kauno styginių kvartetu spalio 27d, Paliesiaus dvaro klausytojams pristatys du kūrinus. Pirmasis - E. W. Korngold siuite op.23 (1930) dviem smuikams, violončelei ir fortepijonui, beje šio kūrinio ypatybė ta, kad fortepijoninė partija atliekama tik kaire ranka. Ši įdomi detalė veda prie dar įdomesnės kūrinio atsiradimo istorijos.
Plačiau
Gabrielė Sutkutė ir Kauno styginių kvartetas
Spalio
28

Savasties ieškojimas

Poezijos ir muzikos popietė Savo eiles skaitys poetas Algis Jakštas, saksofonu gros Stasys Montrimas.
Plačiau
Savasties ieškojimas
Lapkričio
10

The Swing Cats (Lietuva)

Denis Murašov (kontrabosas), Vadim Stankevičius (gitara), Greta Šimkutė ir Domas Rolis (vokalas), Gediminas Stankevičius (būgnai), Roman Gorodeckij (kompozitorius)
Plačiau
The Swing Cats (Lietuva)
Lapkričio
11

Julia Kadel SOLO feat. Ieva Baranauskaite

Paliesiaus Dvare koncertuos viena perspektyviausių Europos džiazo pianisčių - Julia Kadel. Iš Berlyno kilusi pianistė ir kompozitorė yra graibstoma ne tik Vokietijos, bet ir visos Europos džiazo ir improvizacijos scenose. Jos debiutinis albumas įrašytas su „Julia Kadel Trio“ projektu ir išleistas legendinės įrašų kompanijos „Blue Note/Universal“, 2015 metais prestižiniuose „Echo Jazz“ apdovanojimuose buvo nominuotas net dvejose kategorijose.
Plačiau
Julia Kadel SOLO feat. Ieva Baranauskaite
Lapkričio
17

Aleksandr Kniazev ir Kasparas Uinskas (Rusija/Lietuva)

Turime didelę naujieną! Paliesiaus dvare viename koncerte pasirodys net dvi ypatingo ryškumo klasikinės muzikos žvaigždės. Tai „..vienas geriausių mūsų laikų klasikinės muzikos atlikėjų..” (The Western Mail) violončelininkas Aleksandr Kniazev ir “..didis pianistas ir muzikas..” (Carnegie Hall, New York Concert Review) pianistas Kasparas Uinskas.
Plačiau
Aleksandr Kniazev ir Kasparas Uinskas (Rusija/Lietuva)
Gruodžio
1

Martynas Švėgžda von Bekker

Gruodžio 1 d., Paliesiaus dvare jūsų laukia talentingojo smuikininko Martyno Švėgždos von Bekker koncertas.
Plačiau
Martynas Švėgžda von Bekker

Paliesiaus dvaras – tai vieta, kur šimtmečius klestėjo kultūra ir skleidėsi menas. Restauruotas pasagos formos pastatas su atkurtais stambiais sienų fragmentais ir dengtas moderniu stiklo ir metalo konstrukcijų gaubtu dabar yra dar ir unikali koncertų ir renginių erdvė, kur renkasi muzikos gurmanai.

Salės puošmena – antikvarinis fortepijonas „Steinway Grand“, priklausęs Prūsijos princui Georgui Fridrichui (Georg Friedrich Prinz von Preussen) ir stovėjęs karaliaus rūmų centrinėje administracijoje. Šis kolekcinis instrumentas – tai vienas iš geriausių čipendeilo rokoko stiliaus meistriškumo pavyzdžių (Chippendale furniture style) su garsiomis „Ball&Claw” stiliaus kojomis, visu savo grakštumu ir dizaino išskirtinumu pagamintas XVIII a. stiliumi garsiausio Anglijos meistro Tomo Čipendeilo (Thomas Chippendale).

Koncertų pastatas PASAGA – tai 500 kv. m. erdvė, padalinta į kelias mažesnes sales, tačiau bendros erdvės pojūtis išlieka. Salėse integruota moderni garso ir vaizdo įranga. Pasagos formos akmens mūras sukuria ypatingą akustiką, o patalpos puikiai tinkamos ir muzikos įrašams. Naujojoje erdvėje vyksta koncertai, konferencijos, parodos, pristatymai, edukaciniai užsiėmimai, korporaciniai renginiai, asmeninės šventės.

Paliesiaus dvare skambanti klasikinė muzika dabar jau tapo dvaro vizitine kortele, o PASAGOJE koncertavusių mūsų šalies ir užsienio atlikėjų sąrašas tikrai nenuvilia – visus žavėjo legendinis džiazo atlikėjas norvegas Tord Gustavsen, vienas geriausių  pasaulio F. Chopin kūrinių atlikėjų prancūzas pianistas  J. M. Luisada, Amerikoje dabar gyvenantis charizmatiškasis Andrius Žlabys, vienas garsiausių Lenkijos pianistų Jan Krzysztof Broja, klasikinės muzikos virtuozai, tarptautinis „Potsdamo trio” ansamblis, kuriam vadovauja Kanadoje gyvenantis mūsų tautietis smuikininkas  Atis Bankas, žavingoji pianistė, dabar Vokietijoje gyvenanti Guoda Gedvilaitė, violončelininkas A. Ramm iš Rusijos ir daugybė kitų pasaulinio garso atlikėjų. PASAGOS koncerto salės scenoje koncertavo ir maestro V. Noreika, ir pianistai P. Geniušas, G. Alekna, H. Papadopoulos… Paliesiaus dvare savo muzikinį kūrinį įrašinėjo garsusis smuikininkas Gidon Kremer. Maestro itin palankiai atsiliepė apie gerą salės akustiką, Paliesiaus dvare tvyrančią ramybę, leidžiančią susikaupti kūrybai ir rimtiems darbams.

Būna atvejų, kai atlikėjai atvyksta tik koncertui Paliesiaus dvare, garsas apie čia esančią unikalią erdvę, puikią akustiką ir ypatingą publiką pasklidęs jau gana plačiai.