Tik čia, pasiklausę gyvos muzikos, dėl aplinkos išskirtinumo ir garso kokybės, norėsite sugrįžti vėl.

Koncertų kalendorius

2019

Filharmonija pristato: romantika Paliesiuje

Gruodžio
7
Atlikėjai: Filharmonijos Čiurlionio kvartetas ir Simona Zajančauskaitė-Giedraitė (fortepijonas)
Plačiau

Andrius Žlabys (fortepijonas, Lietuva / JAV)

Gruodžio
8
Atlikėjai: Andrius Žlabys (fortepijonas)
Plačiau

Gidon Kremer (smuikas, Latvija) ir Madara Petersone (smuikas, Latvija)

Gruodžio
15
Minint iškilaus lenkų kompozitoriaus Mieczyslaw Weinberg gimimo 100-ąsias metines, smuiko virtuozas Gidon Kremer parengė specialią koncerto programą, skirtą įspūdingai ir daugiabriaunei jo kūrybai atskleisti. Gruodžio 15 d. Paliesiaus dvare maestro a...

Atlikėjai: Gidon Kremer (smuikas), Madara Petersone (smuikas)
Plačiau

Viktoras Paukštelis (fortepijonas) ir Vladimir Tarasov (perkusija). „Barokiniai gobelenai I“

Gruodžio
21
Barokiniai gobelenai – tai muzikinis įvykis, kuriame susitinka barokinė muzika ir šiuolaikinė improvizacija – įspūdingasis Viktoras Paukštelis ir džiazo meistras Vladimiras Tarasovas.

Atlikėjai: Viktoras Paukštelis (fortepijonas), Vladimir Tarasov (perkusija)
Plačiau

Kalėdos muzikos ritmu: Duo Meraki Sweden (fortepijonas, smuikas)

Gruodžio
26
Kviečiame Šv. Kalėdas švęsti gamtos apsupty kartu su žavinguoju ansambliu „Duo Meraki“ – smuikininke Helena Maria Falk Botolfsen ir pianiste Iveta Calite.

Atlikėjai: Helena Maria Falk Botolfsen (smuikas, Norvegija), Iveta Calite (fortepijonas, Latvija)
Plačiau

Naujametis koncertas: The Queen’s Six (a cappella, Didžioji Britanija) / Išparduota

Gruodžio
31
Ypatingą talentą turintys „The Queen's Six“ geba autentiškai atkartoti kūrinių melodijas bei sužavėti neprilygstamos intonacijos vokalinėmis harmonijomis. Ansamblio programą sudaro patys įvairiausi kūriniai – nuo klasikos iki populiariosios muzikos.

Atlikėjai: Daniel Brittain (Kontratenoras), Tim Carleston (Kontratenoras), Nick Madden (tenoras), Dominic Bland (tenoras), Andrew Thompson (baritonas), Simon Whiteley (bosas)
Plačiau

Simonas Miknius (fortepijonas)

Sausio
18
Simono Mikniaus muzikinis kelias prasidėjo nuo septynerių metų. Šiuo metu jis studijuoja Kauno J.Gruodžio konservatorijoje, mokytojo Motiejaus Bazaro klasėje. Simonas yra tapęs laureatu daugelio nacionalinių tiek tarptautinių konkursų vykusių Lenkijo...

Atlikėjai: Simonas Miknius (fortepijonas)
Plačiau

Akustiniai eskizai: Shinkarenko Jazz 4N

Vasario
8
Atlikėjai: Leonid Šinkarenko (bosinė gitara), Vytautas Labutis (saksofonas, klavišiniai), Jan Maksimovič (saksofonas), Linas Būda (būgnai)
Plačiau

Su meile Paliesiaus dvarui: Viola Brzezińska (vokalas, Lenkija)

Vasario
14
Atlikėjai: Viola Brzezińska (vokalas, Lenkija)
Plačiau

Khachaturian Trio (Armėnija)

Vasario
24
Atlikėjai: Armine Grigoryan (fortepijonas), Karen Shahgaldyan (smuikas), Karen Kocharyan (violončelė)
Plačiau

„Romantizmo transformacijos“: Darius Mažintas (fortepijonas)

Kovo
8
Darius Mažintas - šiuolaikinis lietuvių pianistas, kurio interpretacijos pasižymi savitomis ekspresijos formomis, preciziškumu ir subtilia atlikimo estetika. Reikšmingą pianisto sceninės veiklos dalį užima tarpdisciplininiai projektai, kurių metu į m...

Atlikėjai: Darius Mažintas (fortepijonas)
Plačiau

Benjamin Grosvenor (fortepijonas, Jungtinė Karalystė)

Balandžio
18
Atlikėjai: Benjamin Grosvenor (fortepijonas)
Plačiau
Įvyke koncertai

Paliesiaus dvaras – tai vieta, kur šimtmečius klestėjo kultūra ir skleidėsi menas. Restauruotas pasagos formos pastatas su atkurtais stambiais sienų fragmentais ir dengtas moderniu stiklo ir metalo konstrukcijų gaubtu dabar yra dar ir unikali koncertų ir renginių erdvė, kur renkasi muzikos gurmanai.

Salės puošmena – antikvarinis fortepijonas „Steinway Grand“, priklausęs Prūsijos princui Georgui Fridrichui (Georg Friedrich Prinz von Preussen) ir stovėjęs karaliaus rūmų centrinėje administracijoje. Šis kolekcinis instrumentas – tai vienas iš geriausių čipendeilo rokoko stiliaus meistriškumo pavyzdžių (Chippendale furniture style) su garsiomis „Ball&Claw” stiliaus kojomis, visu savo grakštumu ir dizaino išskirtinumu pagamintas XVIII a. stiliumi garsiausio Anglijos meistro Tomo Čipendeilo (Thomas Chippendale).

Koncertų pastatas PASAGA – tai 500 kv. m. erdvė, padalinta į kelias mažesnes sales, tačiau bendros erdvės pojūtis išlieka. Salėse integruota moderni garso ir vaizdo įranga. Pasagos formos akmens mūras sukuria ypatingą akustiką, o patalpos puikiai tinkamos ir muzikos įrašams. Naujojoje erdvėje vyksta koncertai, konferencijos, parodos, pristatymai, edukaciniai užsiėmimai, korporaciniai renginiai, asmeninės šventės.

Paliesiaus dvare skambanti klasikinė muzika dabar jau tapo dvaro vizitine kortele, o PASAGOJE koncertavusių mūsų šalies ir užsienio atlikėjų sąrašas tikrai nenuvilia – visus žavėjo legendinis džiazo atlikėjas norvegas Tord Gustavsen, vienas geriausių  pasaulio F. Chopin kūrinių atlikėjų prancūzas pianistas  J. M. Luisada, Amerikoje dabar gyvenantis charizmatiškasis Andrius Žlabys, vienas garsiausių Lenkijos pianistų Jan Krzysztof Broja, klasikinės muzikos virtuozai, tarptautinis „Potsdamo trio” ansamblis, kuriam vadovauja Kanadoje gyvenantis mūsų tautietis smuikininkas  Atis Bankas, žavingoji pianistė, dabar Vokietijoje gyvenanti Guoda Gedvilaitė, violončelininkas A. Ramm iš Rusijos ir daugybė kitų pasaulinio garso atlikėjų. PASAGOS koncerto salės scenoje koncertavo ir maestro V. Noreika, ir pianistai P. Geniušas, G. Alekna, H. Papadopoulos… Paliesiaus dvare savo muzikinį kūrinį įrašinėjo garsusis smuikininkas Gidon Kremer. Maestro itin palankiai atsiliepė apie gerą salės akustiką, Paliesiaus dvare tvyrančią ramybę, leidžiančią susikaupti kūrybai ir rimtiems darbams.

Būna atvejų, kai atlikėjai atvyksta tik koncertui Paliesiaus dvare, garsas apie čia esančią unikalią erdvę, puikią akustiką ir ypatingą publiką pasklidęs jau gana plačiai.