Lapkritį Paliesiaus dvare skambės klasika – nuo operos revoliucijų iki šokių stygoms. Mėnesį pradės žinomi operos solistai Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius, su pianiste Eleonora Taškinaite pristatysiantys operos inovatorius Giuseppe Verdi ir Richardą Wagnerį. Kitą kartą sceną žengs keturi jaunosios kartos pianistai, kurie pakvies pakeliauti po įvairias epochas ir šalis. Ketvirtąjį lapkričio savaitgalį pirmą kartą Paliesiaus dvare koncertuos Izraelio pianistė Renana Gutman, kurios programa leis prisiminti Holokausto istoriją per muziką. Mėnesį užbaigs arfininkė Joana Daunytė ir Čiurlionio kvartetas, kurie kvies sutikti žiemą su prancūzų ir lietuvių kūrėjų muzika.
Šaltinis: 7MD.LT
Lapkričio 9 d., 16 val. | OPERA. (R)evoliucijos
Kviečiame prisiminti du operos inovatorius – Giuseppe Verdi ir Richardą Wagnerį. Koncerte kambės arijos ir duetai, operų fragmentai, bus atskleistas abiejų itin skirtingų kūrėjų braižas ir filosofija. Programą dovanoja sopranas Kristina Zmailaitė ir tenoras Edmundas Seilius bei jiems pritarsianti pianistė Eleonora Taškinaitė. Žavioji solistų pora gali pasigirti puikia karjera ir ne vienu pasiekimu, gastrolėmis įvairiose šalyse ir daugybe parengtų vaidmenų: K. Zmailaitė yra parengusi 30 ryškių operos, operetės vaidmenų bei oratorijos partijų, o E. Seilius – per 40. Pianistė, koncertmeisterė Eleonora Taškinaitė jau ilgus metus bendradarbiauja su žymiais operos solistais ir pasaulinėmis žvaigždėmis, jos repertuare daugiau nei šimtas operos, operetės, oratorijos žanro kūrinių.
Lapkričio 16 d., 16 val. | „Fortepijono garsais aplink pasaulį…“
Skambins jaunieji pianistai: seserys Kaja ir Klėja Kašubaitės, Vytautas Pocius ir Joris Mikužis. Išgirsite ne tik klasikinio repertuaro fortepijoninius kūrinius, bet ir įdomias, rečiau atliekamas programas fortepijonu keturiomis rankomis – nuo J. S. Bacho choralų, žymiosios F. Liszto „La Campanella“ iki efektingos šiuolaikinės muzikos, praturtintos įvairiomis raiškos priemonėmis. Visi atlikėjai, nors dar jauni, jau yra pasižymėję. Talentingosios seserys Kaja ir Klėja Kašubaitės 2023 m. gruodį debiutavo žymiojoje Berlyno filharmonijoje. Vytautas yra daugelio konkursų laureatas, be kita ko, laimėjęs I vietą Tarptautiniame muzikos konkurse „Muzika be sienų“ bei I Tarptautiniame konkurse „Impresijos“. Joris pelnė pagrindinį prizą – „Auksinį parnasą“ – tarptautiniame pianistų forume „Bieszczady bez granic“ Lenkijoje, koncertavo su ne vienu orkestru.
Lapkričio 23 d., 16 val. | „Negirdėtos melodijos“: Renana Gutman (fortepijonas, Izraelis / JAV)
Izraelio pianistė Renana Gutman pristatys ypatingą programą „Negirdėtos melodijos“, kuri supažindina su skaudaus likimo žydų kilmės kompozitoriais bei juos įkvėpusiais muzikantais. Jų kompozicijos liudija turtingą gyvenimo patirtį, pasižymi didele stilistine įvairove ir plačiu emocijų spektru. Renana Gutman, dienraštyje „New York Times“ girta už „aistringą ir įžvalgų“ grojimą, jau keturiuose žemynuose koncertavo kaip orkestro solistė, rečitalių atlikėja ir kamerinėje muzikoje bendradarbiaujanti menininkė. Jos pasirodymai dažnai skamba radijo ir TV laidose, yra atlikusi ne vieno kompozitoriaus naujos muzikos premjeras, yra apdovanojimų pelniusio fortepijoninio trio „terzetto“ įkūrėja. Pianistė taip pat yra Los Andželo F. Liszto konkurso, Tarptautinio klavišinių instrumentų festivalio Niujorke ir Tel-Hai vykstančių tarptautinių meistriškumo kursų-konkurso laureatė.
Lapkričio 30 d., 16 val. | Šokiai stygoms. Čiurlionio kvartetas ir Joana Daunytė
Koncertų salėje „Pasaga“ skambės „Šokiai stygoms“: koncertuos arfininkė Joana Daunytė ir Čiurlionio kvartetas. Programoje – naujas lietuviškas opusas, Arvydo Malcio kūrinys „Olivijos pabudimas“. Kompozitorius minėjo, kad sukurti šį kūrinį jį paskatino Joana Daunytė, kuri sumanė lietuvių kompozitoriaus kūrinį sugretinti su Claude’o Debussy „Sakraliniais ir pasaulietiniais šokiais“, kurie taip pat skambės koncerte. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadieniui atlikėjai skiria Mindaugo Urbaičio kompoziciją „Ramybė“, sukurtą Čiurlionio 125-ųjų gimimo metinių proga. Taip pat skambės Čiurlionio kvarteto atliekamas Maurice’o Ravelio Styginių kvartetas F-dur – vienas ryškiausių XX a. pradžios kamerinės muzikos opusų, pranašaujantis spalvingą impresionistinį autoriaus braižą.