Pagrindinis > Koncertai > Šokiai stygoms. Čiurlionio kvartetas ir Joana Daunytė

Šokiai stygoms. Čiurlionio kvartetas ir Joana Daunytė

Atlikėjai:
Čiurlionio kvartetas: Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Elena Daunytė (violončelė) | Solistė: Joana Daunytė (arfa) | Lietuva
Data:
2024 m. Lapkričio 30 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Kviečiame pasitikti žiemą su šokiais stygoms! Lapkričio 30 d. Paliesiaus dvare koncertuos arfininkė Joana Daunytė ir styginis Čiurlionio kvartetas. Skambės ir klasikinių Prancūzijos kompozitorių, ir lietuvių kūrėjų muzika.
Plačiau

Kviečiame pasitikti žiemą su šokiais stygoms! Lapkričio 30 d. Paliesiaus dvare koncertuos arfininkė Joana Daunytė ir styginis Čiurlionio kvartetas. Skambės ir klasikinių Prancūzijos kompozitorių, ir lietuvių kūrėjų muzika.

„Stengiuosi scenoje nemeluoti, būti nuoširdi, o kiek man tai pavyksta, gali vertinti tik klausytojai. Labai patinka atlikėjai, kurie yra tikri ir atviri, todėl laikausi šūkio „skleisk tiesą, būk savimi“, – sako žinoma arfininkė Joana Daunytė. Šios atlikėjos ir nuoširdžių jos scenos partnerių Čiurlionio kvarteto programoje – ir naujas lietuviškas opusas. Arvydo Malcio kūrinio „Olivijos pabudimas“ premjera įvyko pernai Klaipėdoje, „Arfų fiestos“ koncerte. Kompozitorius minėjo, kad sukurti šį kūrinį jį paskatino Joana Daunytė, kuri sumanė lietuvių kompozitoriaus kūrinį sugretinti su Claude’o Debussy „Sakraliniais ir pasaulietiniais šokiais“ – vienu populiariausių arfos repertuaro kūrinių pasaulyje. Tad koncerte greta Debussy skambės taip pat du šokiai arfai ir styginiams, tik stilistiškai kitokie. „Mano kūrinio idėja ir vizija susiformavo gimus anūkei Olivijai. Norėjau sukurti kažką šviesaus, vaikiškai tyro ir džiaugsmingo – tam labai tiko arfa“, – sakė A. Malcys.

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadieniui atlikėjai skiria Mindaugo Urbaičio kompoziciją „Ramybė“, sukurtą Čiurlionio 125-ųjų gimimo metinių proga. Kūrinio pavadinimas neturi tiesioginių sąsajų su to paties pavadinimo paveikslais, tačiau norėta perteikti Čiurlionio atspindėtą gamtos ir žmogaus dvasios būseną, jam buvusią tokią artimą ir savą.

Dar vienas svarbus koncerto akcentas – Čiurlionio kvarteto atliekamas Maurice’o Ravelio Styginių kvartetas F-dur. Tai vienas ryškiausių XX a. pradžios kamerinės muzikos opusų, pranašaujantis spalvingą impresionistinį autoriaus braižą. Kūrinį Ravelis dedikavo savo dėstytojui, įžymiam kompozitoriui Gabrieliui Fauré.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Mindaugas Urbaitis – „Ramybė“ fortepijonui ir styginių kvartetui (fortepijono partiją arfai pritaikė Joana Daunytė)

Claude Debussy – „Danse sacrée et danse profane“ („Sakraliniai ir pasaulietiniai šokiai“) arfai ir styginiams

Arvydas Malcys – „Olivijos pabudimas“ arfai ir styginiams

Maurice Ravel – Styginių kvartetas F-dur, M. 35

Šio koncerto pasiūlymai

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.