Pagrindinis > Koncertai > OPERA. (R)evoliucijos

OPERA. (R)evoliucijos

Atlikėjai:
Kristina Zmailaitė (sopranas), Edmundas Seilius (tenoras), Eleonora Taškinaitė (fortepijonas) | Lietuva
Data:
2024 m. Lapkričio 9 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
25 - 35 - 45 €

Aprašymas

Lapkričio 9 d. Paliesiaus dvare kviečiame prisiminti du operos inovatorius: Giuseppe Verdi bei Richard Wagner. Abu operos revoliucionieriai gimė 1813 m. ir savo skirtingais keliais ėjo su vienu tikslu: paversti operos žanrą tikru teatriniu reiškiniu. Koncerte solinių numerių bei duetų pagalba skambės operų ištraukos, bus atskleisti kertiniai kūriniai bei abiejų kūrėjų braižas ir filosofija. Programą mums dovanoja dvi operos žvaigždės – Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius – bei jiems pritarsianti pianistė Eleonora Taškinaitė.
Plačiau

Lapkričio 9 d. Paliesiaus dvare kviečiame prisiminti du operos inovatorius: Giuseppe Verdi bei Richard Wagner. Abu operos revoliucionieriai gimė 1813 m. ir savo skirtingais keliais ėjo su vienu tikslu: paversti operos žanrą tikru teatriniu reiškiniu. Koncerte solinių numerių bei duetų pagalba skambės operų ištraukos, bus atskleisti kertiniai kūriniai bei abiejų kūrėjų braižas ir filosofija. Programą mums dovanoja dvi operos žvaigždės – Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius – bei jiems pritarsianti pianistė Eleonora Taškinaitė.

Sopranas Kristina Zmailaitė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) prof. Reginos Maciūtės dainavimo klasėje baigė magistro studijas ir 1999 m. aktyviai įsitraukė į muzikinį gyvenimą, sėkmingai atlikusi Adinos vaidmenį G. Donizetti operoje „Meilės eliksyras“. Dainininkė yra parengusi 30 ryškių operos, operetės vaidmenų bei oratorijos partijų.

2002 m. dainininkė pelnė Vokietijos valstybinę DAAD stipendiją, kuri jai suteikė galimybę šioje šalyje tobulintis ir koncertuoti. Po to stažavosi JAV (prof. B. Hill-Moore) ir Prancūzijoje (prof. P. Bouveret), dalyvavo garsių italų vokalo meistrų K. Ricciarelli ir R. Scotto bei garsių pedagogų M. Paul (JAV) ir E. Kerl (Voketija) vadovaujamuose meistriškumo kursuose. Dainuota su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Kauno simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo orkestru, Minsko nacionalinės filharmonijos orkestru, „Ostsee Orchester“. Dirbo su dirigentais, tarp kurių: J. Domarkas, J. Aleksa, C. Diederich, J. Geniušas, Ch. Goeckeritz, M. Staškus, M. Pitrėnas, M. Barkauskas, R. Šumila, T. Ambrozaitis, A. D‘Anto, Vyt. Lukočius, J. Janulevičius ir kiti. Gastroliavo Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Austrijoje, JAV, Lenkijoje ir Rusijoje.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, tenoras Edmundas Seilius baigė LMTA prof. Vytauto Juozapaičio dainavimo klasę, įgijo magistro laipsnį. Studijų metu 1999 m. debiutavo su Nemorino vaidmeniu G. Donizetti operoje „Meilės eliksyras“ ir taip pradėjo profesionalo kelią scenoje. Paruošta per 40 operos, operetės rolių bei oratorijos partijų.

Po dvejų metų studijų JAV („Southern Methodist University“ Dalase ir „New England Conservatory“ Bostone), 2007–2008 m. sezoną E. Seilius kūrė vaidmenis Reino nacionalinėje operoje Strasbūre. Solistas bendradarbiavo su Dalaso opera, „Amarillo“ opera, Čikagos opera, Varšuvos Didžiuoju teatru, Minsko nacionalinės filharmonijos orkestru, taip pat su visais Lietuvos simfoniniais bei kameriniais orkestrais, kuriems dirigavo tokie batutos meistrai kaip A. Anissimov, G. Jenkins, J. Glover, S. Lano, J. Domarkas, J. Aleksa, J. Kasprzyk, G. Rinkevičius, D. Klajner, M. Pitrėnas ir kiti. E. Seilius dalyvavo vokalo įžymybių K. Ricciarelli, M. Paulo, R. Legatte, P. Vallet, W. Wildo, P. Napoli, E. Kerl meistriškumo kursuose. Jis koncertavo ne tik Lietuvos festivaliuose, bet ir Naritoje (Japonija), „Festival Musique Besanson“ (Prancūzija) bei Briuselio modernios muzikos (Belgija) festivaliuose.

Nuo 2015 m. Edmundas yra Tarptautinio festivalio „Šv. Jurgio meno sezonas“ įkūrėjas ir vadovas, kur muzikos tradicijos susitinka su moderniomis premjeromis. Jis gastroliavo ir dirbo JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Japonijoje, Rusijoje, Kanadoje, Lenkijoje ir Vengrijoje.

Pianistė Eleonora Taškinaitė, baigusi mokslus LMTA, prof. Halinos Radvilaitės ir doc. Irenos Čiurilaitės klasėse, 1988 m. pradėjo ilgametį darbą LNOBT. Eleonoros kūrybos kelyje buvo visos Lietuvos operos žvaigždės, pradedant V. Noreika, I. Milkevičiūte, V. Urmana, S. Larinu, B. Almonaityte, B. Tamašausku, V. Juozapaičiu ir kitais žymiais operos solistais ir pasaulinėmis žvaigždėmis, kurie dirbo teatre. Bendradarbiavimas su tokiais operos legendiniais dirigentais kaip J. Aleksa, R. Geniušas, S. Lano, G. Croci ir daugeliu kitų koncertmeisterės žinias padarė nepakeičiamas šiandienos Lietuvos operos pasaulyje. Jos repertuare daugiau nei šimtas operos, operetės, oratorijos žanro kūrinių, kurie buvo atliekami ne vien Lietuvos scenose, bet ir svetur. Eleonora mielai prisėda prie klavesino bei vargonų ir šiuo metu intensyviai dirba su Lietuvos operos ateitimi.

 

Informacinis partneris:

     

Šio koncerto pasiūlymai

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.