Pagrindinis > Apie mus skelbia > 7MD.LT: Įvairiatonis kovas Paliesiaus dvare

7MD.LT: Įvairiatonis kovas Paliesiaus dvare

Tarp miškų ir laukų įsikūrusio Paliesiaus apylinkėse bunda gamta, įvairiais tonais ima giedoti paukščiai. O koncertų salėje taip pat skamba įvairi muzika: pianistas Gintaras Januševičius čia pristatys „Mažąjį princą“ kitaip; solistai Jovita Vaškevičiūtė ir Antanas Zakarauskas gražiausiomis arijomis dėkos už meilę muzikai ir prisimins maestro Virgilijų Noreiką, akompanuos pianistas Linas Dužinskas; galiausiai scenoje pirmą kartą susitiks du garsūs Lietuvos smuikininkai – Martynas Švėgžda von Bekkeris ir Jonas Tankevičius bei Vilniaus muzikos mėgėjų orkestras. Pavasarį pasitinkame su muzika ir kviečiame į koncertus!


Šaltinis: 7MD.LT

Kovo 9 d., 16 val. | Mažasis princas

Paliesiaus dvare skambės pianisto Gintaro Januševičiaus programa „Mažasis princas“. Pianistas išradingomis programomis savo klausytojus stebina jau dešimt metų, koncertuoja visame pasaulyje, grojo daugiau nei su 30-čia orkestrų žymiose salėse, prestižiniuose festivaliuose, įkūrė dvi pianistų meistriškumo akademijas. Šia programa, kurta septynerius metus, jis muzikos garsų magija legendinei Antoine’o de Saint-Exupery istorijai suteiks dar nematytą formą. Filosofinis knygos tekstas yra apgaubiamas net 27-iomis XIX–XX a. prancūziškomis fortepijoninėmis miniatiūromis. Jų autoriai – tiek puikiai pažįstami Claude Debussy, Maurice Ravel, Georges Bizet, Camille Saint-Saëns, tiek Lietuvos publikai menkai žinomi Jehan Alain, Gabriel Grovlez, Jean-Henri Ravina ar Cécile Chaminade. Taigi koncertą galima vadinti ir monospektakliu, ir tam tikra Prancūzijos muzikos retrospektyva.

 

 

 

 

Kovo 16 d., 16 val. | Koncertas skirtas atminti Virgilijų Noreiką: „Ačiū už meilę muzikai“

Klausytojai kviečiami į Virgilijui Noreikai atminti skirtą koncertą „Ačiū už meilę muzikai“, kurio programoje išgirsite G. Puccini, G. Verdi, G. Bizet ir kitų pasaulio kompozitorių sukurtas gražiausias operų arijas ir duetus. Dainuos du V. Noreikos mokiniai – operos solistė Jovita Vaškevičiūtė, kurios mecosopranas skamba ne tik Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Vengrijos operų scenose, bet ir tolimojoje Argentinoje, Amerikoje, bei Antanas Zakarauskas, vienas ryškiausių dramatinių tenorų ir vienintelis lietuvių kilmės operos solistas, kuriam Australijoje suteiktas išskirtinio talento statusas. Fortepijonu gros nuostabus pianistas ir akompaniatorius Linas Dužinskas, daug metų koncertuojantis ir muzikuojantis su garsiais solistais.

 

 

 

 

 

Kovo 23 d., 16 val. | „Lemtingas susitikimas“

Dvare koncertuos du išskirtiniai Lietuvos smuikininkai – Martynas Švėgžda von Bekkeris ir Jonas Tankevičius. Nors įtaigumu ir subtilumu pasižyminčius muzikus sieja ilgametė draugystė, scenoje jie susitiks pirmą kartą. Simboliška, kad su šiuo kūrybiniu tandemu muzikuos Vilniaus muzikos mėgėjų orkestras: kadaise su senelio Povilo Bekerio įkurtu orkestru jaunasis Martynas pradėjo savo muzikinę karjerą, o Čiurlionio kvarteto primarijus Jonas Tankevičius yra vienas artimiausių orkestro bičiulių pastarąjį dešimtmetį. Kruopščiai parinktoje ir romantine dvasia dvelkiančioje programoje skambės dar Lietuvoje negirdėti kūriniai bei rečiau atliekami smuiko muzikos perlai, todėl ypatingas vakaras muzikos gurmanams garantuotas.