Pagrindinis > Koncertai > „Lemtingas susitikimas“

„Lemtingas susitikimas“

Atlikėjai:
Martynas (smuikas, Lietuva / Vokietija), Jonas Tankevičius (smuikas, Lietuva), Vilniaus muzikos mėgėjų orkestras
Data:
2024 m. Kovo 23 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
25 - 35 - 50 €
Bilietai:

DĖL PAPILDOMŲ BILIETŲ TEIRAUTIS:
Tel.: +370 626 82 760
El. paštas: info@paliesiausdvaras.lt

Aprašymas

Paliesiaus dvare koncertuos du išskirtiniai Lietuvos smuikininkai – Martynas Švėgžda von Bekker ir Jonas Tankevičius. Nors įtaigumu ir subtilumu pasižyminčius muzikus sieja ilgametė draugystė, scenoje jie susitiks pirmą kartą. Simboliška, kad šiam kūrybiniam tandemui akompanuos Vilniaus muzikos mėgėjų orkestras: kadaise su senelio Povilo Bekerio įkurtu orkestru jaunasis Martynas pradėjo savo muzikinę solisto karjerą, o Čiurlionio kvarteto primarijus Jonas Tankevičius yra vienas artimiausių orkestro bičiulių pastarąjį dešimtmetį.
Plačiau

Kovo 23 dieną Paliesiaus dvare koncertuos du išskirtiniai Lietuvos smuikininkai – Martynas Švėgžda von Bekker ir Jonas Tankevičius. Nors įtaigumu ir subtilumu pasižyminčius muzikus sieja ilgametė draugystė, scenoje jie susitiks pirmą kartą. Simboliška, kad šiam kūrybiniam tandemui akompanuos Vilniaus muzikos mėgėjų orkestras: kadaise su senelio Povilo Bekerio įkurtu orkestru jaunasis Martynas pradėjo savo muzikinę solisto karjerą, o Čiurlionio kvarteto primarijus Jonas Tankevičius yra vienas artimiausių orkestro bičiulių pastarąjį dešimtmetį.

Kruopščiai parinktoje ir romantine dvasia dvelkiančioje programoje skambės dar Lietuvoje negirdėti kūriniai bei rečiau atliekami smuiko muzikos perlai, todėl ypatingas vakaras muzikos gurmanams garantuotas.

Smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekker gimė iškilioje dailininkų ir muzikų šeimoje Vilniuje. Pirmoji mokytoja buvo jo močiutė, garsi smuikininkė E. Strazdaitė-Bekerienė. Vėliau – Čiurlionio menų mokykla, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Hamburgo aukštoji muzikos ir teatro mokykla. Martynas Švėgžda von Bekkeris įvertinamas tarptautiniuose konkursuose: Lietuvos jaunųjų smuikininkų ir Jaroslavo Kociano konkurse Čekijoje, taip pat Mayer ir Haussmanno konkursuose Hamburge (su fortepijoniniu trio „Coloris“, I premija), Johanneso Brahmso smuikininkų konkurse (III vieta).

Sunku išvardyti visus iškiliausius orkestrus ir muzikantus Europoje, Azijoje ir JAV, su kuriais skambėjo Martyno smuikas: H. D. Baum, K. P. Seibel, G. Tshitshinadze, I. Uriasch, D. Kraus, S. Sondeckis, M. Lubotsky, G. Rivinius ir Y. Mazurkevich… Koncertuodamas jis ypatingą dėmesį skiria lietuviškai muzikai, o įvairiuose socialiniuose projektuose siekia auginti šiuolaikinę Lietuvą mylinčių tautiečių ir pasaulio piliečių identitetą.

Dešimtajame dešimtmetyje Martynas pelnė Prancūzijos valstybinę stipendiją ir pradėjo veiklą Paryžiuje atstovaudamas Lietuvai kaip kultūros garbės atašė, bendradarbiavo su tuomete Lietuvos ambasadore prie UNESCO Ugne Karvelis. Martynas daug metų buvo tarptautinio festivalio „Alternatyva“ vadovas, vėliau inicijavo tarptautinę tarpdisciplininę keliaujančią Alternatyvių menų akademiją. Dėsto Johannes Brahms Konservatorium Hamburge, veda smuiko meistriškumo pamokas Lietuvoje ir užsienyje, leidžia muzikos įrašus, pats kuria muziką.

Smuikininkas Jonas Tankevičius yra parengęs solinių programų su kamerinės muzikos ansambliu „Musica humana“, atlikęs sonatų ciklus su pianistais Jurgiu Karnavičiumi, Andriumi Vasiliausku, vargonininku Gediminu Kvikliu. Kaip solistas yra koncertavęs su Lietuvos kameriniu, Vilniaus šv. Kristoforo kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais.

Su Čiurlionio kvartetu, kuriame griežia pirmuoju smuiku nuo 1996 metų, dalyvavo visuose žymiausiuose Lietuvos ir užsienio festivaliuose, taip pat pasižymėjo pasaulinėje parodoje „EXPO 2005“ Japonijoje ir MIDEM 2005 mugėje Prancūzijoje.

Jonas Tankevičius mokėsi pas prof. Viktorą Radovičių M. K. Čiurlionio menų mokykloje, mokslus tęsė̇ tuometėje Lietuvos konservatorijoje, stažavosi Igorio Oistracho meistriškumo kursuose. Dabar pats dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (nuo 1993), yra Styginių instrumentų katedros profesorius.

J. Tankevičius buvo įvertintas Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkurse, Tarprespublikiniame atlikėjų konkurse Minske, Tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Šveinfurte (su Čiurlionio kvartetu ir gitaristu Andreas Grün, II premija). Yra įrašęs apie 300 kūrinių, 12 kompaktinių diskų.

Vilniaus muzikos mėgėjų simfoninis orkestras – tai kolektyvas, vienijantis įvairaus amžiaus ir profesijų muzikos mylėtojus. Orkestro pradžia siekia 1961 metus, kuomet simfoninį orkestrą „Vilnius“ įkūrė ir jam vadovavo prof. Povilas Bekeris. Po kurio laiko dėl įvairių priežasčių kolektyvas iširo, o 1998-aisiais, padedamas jauno dirigento Tado Šileikos, atgimė su naujomis idėjomis. Šiandien tai vienintelis toks kolektyvas Lietuvoje – nepriklausomas, pačių muzikantų ir rėmėjų išlaikomas simfoninis orkestras, dažnai koncertuojantis ir kamerine sudėtimi. Orkestro išskirtinumas – kiekvienam koncertui paruošiama vis nauja programa, stebinanti retai atliekamais ar dar negirdėtais kūriniais, jų premjeromis ir netikėtais kviestiniais solistais.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

N. Paganini – Fantazija “Mozės” tema

J. Suk – „Meilės daina” Op.7 Nr.1

E. Wolf-Ferrari – Serenada styginiams E dur

M. R. Owen – Mažasis koncertas dviem smuikams ir styginių orkestrui

P. Sarasate – Navarra Op.33

Šio koncerto pasiūlymai

VAKARIENĖ
Ėrienos kumpio kepsnys, jaunos „confit“ bulvės, karamelizuoti burokėliai, raudonojo vyno padažas
Nebeturime
Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Kreminė salierų ir bulvių sriuba | Pankolio salotos su menke | Ėrienos kumpio kepsnys | Desertas
Nebeturime
Kukurūzinio viščiuko krūtinėlė su petuku, bulvių muslinas, kepti obuoliai, rudojo sviesto padažas
Nebeturime
Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Kreminė salierų ir bulvių sriuba | Pankolio salotos su menke | Kukurūzinio viščiuko krūtinėlė su petuku | Desertas
Nebeturime
Baramundžio filė, žirnelių tyrė, morkų padažas
Nebeturime
Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Kreminė salierų ir bulvių sriuba | Pankolio salotos su menke | Baramundžio filė | Desertas
Nebeturime
Gelteklės šaknis, marinuoti obuoliai, kavos padažas, skrudinti lazdyno riešutai
Nebeturime
Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Kreminė salierų ir bulvių sriuba | Pankolio salotos su menke | Gelteklės šaknis | Desertas
Nebeturime
Desertas: Šokoladinis pyragas be miltų „Marseille“
Nebeturime

 

Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.

Gėrimus prie patiekalų kviečiame užsisakyti papildomai vietoje.

PINOT NOIR VYNUOGIŲ ĮVAIROVĖ PRANCŪZIJOJE (BURGUNDIJA, ELZASAS, LUAROS SLĖNIS, ŠAMPANĖ). ATVIRA POPIETĖ SU VYNO ŽINOVU

Ar kada nors pagalvojote, kad norėtumėte sužinoti daugiau apie vyną ir Pinot Noir vynuoges? Koks vynas geriau dera prie patiekalo, koks dovanojamas labiausiai nustebintų ir patiktų, kuo skiriasi raudonųjų ir baltųjų vynų skoniai, kvapai, ypatybės… Klausimų tiek daug, o atsakymus galėsite sužinoti kovo 23 d. Paliesiaus dvare.

Atviros popietės metu nuo 13 iki 19 val. dvaro vyno rūsyje Jūsų lauks gėrimų žinovas Juozas Kabašinskas, kuris pasitiks, pakonsultuos, pabendraus ir patars.

Norintieji galės paragauti nuo 12 iki 25 skirtingų Prancūzijos regionų vynų ir įsitikinti skirtingais jų subtilumais, taip pat išgirsti daugybę įdomybių apie ragaujamus vynus – kodėl vieno skonis toks, o kito kitoks, ką lemia vynuogės, klimatas, brandinimas. O jei ragauti nesinori, smalsu tik žinoti – ekspertas patars nemokamai!

Plačiau

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.