Nuostabu keliauti ir pažinti naujas kultūras bei vietas. O keliauti galima ne tik kojomis ir lėktuvais, bet ir pojūčiais, mintimis – pavyzdžiui, leidžiantis nešamiems muzikos garsų. Į tokias keliones kviečiame Paliesiaus dvare. Rugpjūčio 6 d. į Veneciją mus pakvies pianistas Gintaras Januševičius su savo fortepijonine misterija „Venecijos pirklio istorijos“, o rugpjūčio 12 d. Prancūzijos pianistas Jean-Marc Luisada ir Talich kvartetas iš Čekijos grodami A. Dvorako ir J. Brahmso kūrinius nuties kelius dar kitur. Rugpjūčio 19 d. pirmą kartą į Lietuvą atvyksta Jungtinės Karalystės sensacija, pianistas Benjamin Grosvenor – jo audringi pasirodymai, išskirtinė muzikinė intuicija ir įžvalgios interpretacijos lyg iš kito pasaulio. O rugpjūčio 26–27 dienomis daug muzikinių paslapčių iš įvairių kraštų mums atskleis Alexander Paley savo penktajame muzikos maratone „Raritetai“, kurio metu daug kūrinių Lietuvoje suskambs pirmą kartą.
Rugpjūčio 6 d., 14 val. | Fortepijoninė misterija „Venecijos Pirklio Istorijos”
Pianistas Gintaras Januševičius atliks savo programą „Venecijos pirklio istorijos“. Ši muzikinė misterija, sukurta pagal Venecijos legendas ir vaizdus, pakvies kartu keliauti po paslaptingąjį miestą ir, sekant muzikos kūrinių kaitą, lyg gondolos nešamiems pro Venecijos gyventojų portretus bei miesto paveikslus, intuityviai pajusti ir prisiliesti prie senųjų laikų gyvenimo slėpinių. Klausytojai atpažins karnavalo personažus Piero ir Arlekiną, klastingąjį Kazanovą, mėgausis murano vitražų, šilko bei apelsinų žiedų kvapo įkvėptu skambesiu.
Gintaras Januševičius groja visame pasaulyje, yra įvairių konkursų laureatas, pedagogas, kuria savo programas. Jis išgarsėjo 2004-aisiais metais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio pianistų konkurso finalininku. Konkurse skambintus S. Rachmaninovo Etiudus-paveikslus Op. 39 gyrė tokie fortepijono meistrai kaip Jean-Philippe Collard, Kum-Sing Lee, Michel Dalberto, Benedetto Lupo.
Rugpjūčio 12 d., 17 val. | Jean-Marc Luisada (fortepijonas, Prancūzija) ir Talich Quartet (styginių kvartetas, Čekija)
PASAGOJE pasirodys Prancūzijos pianistas Jean-Marc Luisada su Talich kvartetu iš Čekijos. Talich kvartetas žinomas kaip vienas geriausių styginių kvartetų pasaulyje, puikiai reprezentuojančių Čekijos muzikos meną ir tradicijas. Įkurtas 1964 m. Jano Talicho vyresniojo, dabar jis vadovaujamas jo sūnaus Jano Talicho jaunesniojo. Kvarteto sudėtis pasikeitusi, jis daug jaunesnis, bet ir toliau dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose, daug įrašinėja. O šarmingasis J. M. Luisada garsėja kaip išskirtinės gracijos ir netikėtų interpretacijų fortepijono poetas. Jo karjerą lydi gastrolės po visą pasaulį, albumai, išleisti su įrašų studijomis „Deutche Grammophon“, „Sony“, „RCA Red Seal“ ir kt., bei apdovanojimai Prancūzijos ordinais už nuopelnus meno ir literatūros srityje.
Rugpjūčio 19 d., 14 val. | Benjamin Grosvenor (fortepijonas, Jungtinė Karalystė)
Paliesiaus dvare koncertuos fortepijono aristokratas Benjamin Grosvenor – pirmąsyk Lietuvoje! Britų žurnalas „The Independent“ pianistą apibūdino kaip „vieną iš milijono… kelių milijonų“, o vokiečių dienraštis „Süddeutsche Zeitung“ išskyrė B. Grosvenoro „stulbinančius techninius gebėjimus, vaizduotės šviežumą, intensyvų susikaupimą ir visa dengiančią poeziją“. „Visa, ką Grosvenoras paliečia, tampa auksu,” – teigiama apžvalgų svetainėje „Classical Source“. Dešimties metų jis tapo jauniausiu keturių pianistų konkursų nugalėtoju, o 2011 m. – jauniausiu visų laikų britų muzikantu ir pirmuoju britų pianistu po beveik 60 metų, sudariusiu sutartį su įrašų studija „Decca Classics“. Jis koncertuoja penkiuose žemynuose, jo išleisti albumai pelno liaupses ir apdovanojimus.
Rugpjūčio 26-27 d. | Penktasis Alexander Paley muzikos maratonas „Raritetai“ Paliesiuje
Laukia jau penktasis ugningojo fortepijono virtuozo Alexander Paley muzikos maratonas. Skambės net 6 koncertai! Šįkart tema – „Raritetai“. Daug kūrinių Lietuvoje bus atliekami patį pirmą kartą. Kruopščiai atrinktą programą su skirtingais kompozitoriais iš skirtingų epochų atliks 13 talentingų atlikėjų iš Lietuvos bei kitų šalių. A. Paley juokauja, kad maratono idėja kilo ne iš užgaidos pasirodyti, kad šis galįs ištisas valandas be pertraukos skambinti fortepijonu, o iš noro kartu suburti tiek atlikėjus, tiek klausytojus ir mėgautis muzikos gausa. Laukia kelionė po paslaptingą muzikos pasaulį tarp laukinės gamtos Paliesiaus dvare, kurios metu atsiskleis dar daugiau muzikinių paslapčių nei bet kada anksčiau.