Pagrindinis > Naujienos > Meta Piano Trio kviečia į koncertą „Café Music“ Paliesiaus dvare spalio 1 d.!

Meta Piano Trio kviečia į koncertą „Café Music“ Paliesiaus dvare spalio 1 d.!

Meta Piano Trio nariai – Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė) ir Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas) – kviečia į savo koncertą „Café Music“ Paliesiaus dvare spalio 1 d.!

Nors nariai pradėjo bendrą kūrybinę veiklą tik 2018 m., tai vienas perspektyviausių bei aktyviai koncertuojantis fortepijoninis trio. Ansamblis pelnė aukščiausias prizines vietas tarptautiniuose konkursuose Lietuvoje, Estijoje, Švedijoje, Rusijoje bei tarptautinį pripažinimą tokiuose svarbiuose kamerinės muzikos festivaliuose kaip „Harmos“ (Porto, Portugalija) bei „ISA” (Reichenau, Austrija), kuriame ansamblis buvo apdovanotas ir publikos simpatijų prizu. Jie aktyviai ruošia koncertines programas ir pasirodo svarbiausiose šalies salėse bei festivaliuose.

Įsibėgėjus rudeniui, fortepijoninis trio Meta kviečia į muzikinę popietę, kurioje klausytojai pasiners į skirtingais laikotarpiais sukurtus kamerinės muzikos šedevrus. Vienas jų – Felixo Mendelssohno fortepijoninis trio Nr.1 , kuris iki šiol laikomas vienu didingiausių šio žanro kūrinių ir kuriame kiekvienas instrumentas atsiskleidžia pačiomis ryškiausiomis spalvomis bei tembrais, perteikiančiais klausytojui romantizmo epochos idealus. Šis korifėjumi laikomas fortepijoninis trio kontrastingai dera su amerikiečių kompozitoriaus Paulo Schoenfieldo „Cafe Music“, kuriame nuo pat pirmųjų akordų juntama stipri džiazo ir svingo įtaka ir kuris parašytas atlikti ir džiazo baruose, ir didžiausiose koncertų salėse. Į koncerto programą spalvų bei naujų atmosferų įneš ir lietuvių kompozitorių kūriniai, kurie tarsi leis klausytojui sugrįžti į savą tapatybę bei muzikos kalbą: pavyzdžiui, bus A. Šiurio kūrinio, parašyto būtent šiam trio, premjera.

 

Plačiau: 10.01 | Meta Piano Trio: „Café Music“