Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: MŪZA RUBACKYTĖ

IŠ ARČIAU: MŪZA RUBACKYTĖ

Mūza Rubackytė – viena garsiausių Lietuvos pianisčių.

Ji gimė muzikų šeimoje: prosenelė buvo pianistė, senelis mėgėjų orkestro įkūrėjas ir dirigentas, mama ir teta pianistės, tėvas operos dainininkas. Vaikystėje augo Kaune, Žaliakalnyje, o vėliau persikėlė į Vilnių.

Pianistės karjerą Mūza Rubackytė pradėjo vos septynerių: debiutavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje skambindama J. Haydno Koncertą D-dur diriguojant Sauliui Sondeckiui. Vėliau studijavo Lietuvos konservatorijoje (dabartinėje LMTA), Maskvos Piotro Čaikovskio konservatorijoje, dalyvavo ne viename konkurse. Jos pergalė prestižiniame tarptautiniame Liszto–Bartóko pianistų konkurse Budapešte, kai ji buvo vos 13-os, buvo pirmas Lietuvos pianisto pripažinimas tarptautinėje scenoje po 50 metų pertraukos.

Atlikėja yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, taip pat gavusi Gedimino ordino Komandoro kryžių, Lietuvos muzikų sąjungos Auksinio disko apdovanojimą, Vengrijos Respublikos kultūros ministerijos prizą „Pro Hungarica“ ir taip toliau. Šiandien ji koncertuoja visuose žemynuose, prestižinėse pasaulio koncertų salėse. Pianistės repertuarą sudaro daugiau kaip 40 koncertinių programų ir 40 koncertų su orkestru. Diskografijoje – 25 kompaktinės plokštelės. Kritikai negaili jai liaupsių. Tai „viena geriausių gyvųjų Liszto atlikėjų“, teigiama prestižiniame žurnale „Fanfare“. „Mūza Rubackytė yra fortepijono poetė. Jos skambinimas gali virsti tikru siautuliu“, sakoma „Berliner MorgenPost“.

Pianistė neseniai išleido autobiografiją „Gimusi po fortepijonu“, kuri, pirmiausiai išleista prancūziškai, susilaukė puikių užsieniečių atsiliepimų. Ši knyga bus pristatyta ir Paliesiaus dvare spalio 21 d. O tada lauks koncertas „Ar Jūs mylite Lisztą?“, kuriame pasirodys „Lisztofonijos“ pianistų konkursą globojanti Mūza Rubackytė, „Lisztofonija-4” konkurso laureatai, „Lisztofonijos“ idėjos autorė bei kuratorė pianistė Eglė Andrejevaitė, svečiuosis „Lisztofonija-3“ konkurso laimėtojas Simonas Poška. Kviečiame nepraleisti šio išskirtinio įvykio!

Plačiau apie koncertą: 10.21 | „Ar Jūs mylite Lisztą?“