Pagrindinis > Apie mus skelbia > 7MD.LT: Opera „Didonė ir Enėjas“ Paliesiaus dvare

7MD.LT: Opera „Didonė ir Enėjas“ Paliesiaus dvare

Šaltinis: 7MD.LT


Rugsėjo 30 d. Paliesiaus dvare pirmą kartą bus pastatyta opera (koprodukcija su „Banchetto musicale“ festivaliu): Henry Purcello „Didonė ir Enėjas“. Tai yra vienintelė šio anglų baroko kompozitoriaus opera ir apskritai viena pirmųjų Anglijoje parašytų operų. Kūrinyje pasitelkta klasikinė mitologinė legenda apie tragišką meilę tarp Didonės – Tyro pabėgėlės, tapusios Kartaginos karaliene, – ir Enėjo, savo noru palikusio Trojos miestą, idant įvykdytų Dievo duotą užduotį įkurti Romos miestą. Šių veikėjų meilei gyvuoti neleidžia kiekvieno asmeninės likimo misijos, dėl to ji pasmerkta tragiškai baigčiai.

Maestro Christianas Frattima teigia, kad ši opera yra „absoliutus šedevras“ ir kad Paliesiaus dvaras labai tinka jos pastatymui. Pastatymas yra istoriškai pagrįstas, todėl opera skambės taip, kaip skambėjo ir baroko laikais: tai įmanoma tik dėl Ch. Frattimos, laikomo vėlyvojo baroko ir ankstyvojo klasicizmo muzikos autoritetu. Jis parašė daugiau nei penkiasdešimt mokslo straipsnių ir knygų apie XVII ir XVIII amžių muzikos interpretaciją bei savo muzikologinio tyrimo dėka atrado nemažai dingusios praeities muzikos.

Gros pirmą kartą į Lietuvą atvyksiantis „Coin du Roi“ orkestras, įkurtas maestro Ch. Frattimos. „Coin du Roi“ – vienintelė italų operos kompanija, kurios specializacija yra baroko opera, atliekama autentiškais instrumentais. „Coin du Roi“ orkestras laikomas vienu geriausių istoriškai pagrįstų orkestrų Europoje.

Be šio orkestro, pasirodys talentingi atlikėjai iš įvairių šalių: lietuvių vokalinis ansamblis „Duodeco“, Graikijos mecosopranas Teodora Baka, Islandijos baritonas Jóhannas Kristinssonas ir sopranas Bryndís Guðjónsdóttir, Japonijos sopranas Yo Otahara, Pietų Korėjos sopranas Seohee Kim, Lietuvos mecosopranas Julija Stankevičiūtė, sopranas Indrė Anankaitė bei tenoras Povilas Vanžodis.

Orkestrui diriguos pats Christianas Frattima, kuris yra „Rīga un Rundāle“ tarptautinio senovinės muzikos festivalio, Zapyškio tarptautinio festivalio, „MusicaRiva“ festivalio meno vadovas ir meno konsultantas, festivalio „Banchetto musicale“ meno vadovas bei daugiau nei dvidešimties tarptautinių orkestrų kviestinis dirigentas ir kelių muzikologinių esė (keturiomis kalbomis) autorius, taip pat prodiuseris, Lietuvos istorijos, tradicijų ir kultūros puoselėtojas užsienyje. Žymūs kritikai ne kartą liaupsino jo dirigavimą, pavyzdžiui, teigdami, kad „jo dirigavimas yra energingas, techniškai nepriekaištingas ir reto aiškumo. Nėra nefunkcionalių judesių, o tik sąmoningumas, profesionalumas ir gestų elegancija“.

Vakaro pabaigoje maestro Christianas Frattima norinčius pakvies į gurmanišką gastronominę kelionę, kurios metu svečiai galės pasimėgauti tradiciniais britų virtuvės skoniais.


Plačiau: 09. 30 | Christian Frattima pristato: opera „Didona ir Enėjas“