Pagrindinis > Apie mus skelbia > LRT.LT: Klasikinės gitaros ir liutnios virtuozas Karamazovas: muzikoje svarbiausia yra atkurti žmogaus jausmus

LRT.LT: Klasikinės gitaros ir liutnios virtuozas Karamazovas: muzikoje svarbiausia yra atkurti žmogaus jausmus

Iš Bosnijos ir Hercegovinos kilęs Edinas Karamazovas – klasikinės gitaros ir liutnios virtuozas, meistriškai įvaldęs ne vieną senąjį ir šiuolaikinį styginį instrumentą, išleidęs daug kompaktinių plokštelių su įvairiais atlikėjais, susilaukęs nuostabaus kritikų įvertinimo.

Jis yra talentingas interpretuotojas ir rečitalių atlikėjas, pasirodęs Amsterdamo „Concertgebouw“, „Wigmore Hall“, Berlyno filharmonijoje, Berlyno „Konzerthaus“, Vienos „Konzerthaus“ ir kitose prestižinėse salėse, garsiuose festivaliuose. Atlikėjas koncertavo ir įrašinėjo ne tik vienas, bet ir su žymiausiais tarptautiniais senosios muzikos ansambliais ir menininkais, tarp kurių verta paminėti „Hilliard Ensemble“, „Hesperion XX“, Andreas Scholl ir Stingą. Apskritai tai talentas, kurį išgirsti tikra privilegija.

Spalio 14 d. E. Karamazovas pirmą kartą atvyksta koncertuoti į Paliesiaus dvarą. Belaukdami koncerto, pakalbinome atlikėją.

Plačiau apie koncertą: 10.14 | Edin Karamazov (gitara / liutnia, Bosnija ir Hercegovina)

Šaltinis: LRT.LT


– Kokios buvo jūsų pirmosios muzikos pamokos? Ar tai buvo klasikinės gitaros pamokos?

Groti pradėjau pats, be mokytojų. Klausiausi kitų gitaristų, mokiausi groti kūrinius pagal klausą. O vėliau, kai man buvo 16 metų, turėjau pirmą tikrą gitaros pamoką.

– O kaip jūsų susidomėjimą patraukė liutnia?

Man labai patiko seni paveikslai su liutniomis. O vėliau užsinorėjau su liutnia atlikti J. S. Bacho kūrinius.

 

– Su kokiais didžiausiais iššūkiais kaip muzikantas susiduriate?

Didžiausias iššūkis yra suprasti, iš kur ateina muzika…

 

– O kas, jūsų nuomone, yra geras muzikantas?

Muzikantas, kuris moka klausytis tylos, groti tyla ir gerbti tylą, yra geras muzikantas. Kitoje muzikos pusėje yra tyla.

– Atliekate ir Renesanso, ir šiuolaikinius kūrinius, tyrinėjate liutnios panaudojimą įvairiuose kontekstuose. Kokius pagrindinius muzikos pokyčius įžvelgiate? Ar manote, kad liko dar daug nepažintų muzikos erdvių?

Visa muzika susideda iš tų pačių blokų. Visoje muzikoje svarbiausia yra atkurti žmogaus jausmus. Man visa muzika yra vienoda.

Manau, kad mene nėra ką tyrinėti. Tai menas tyrinėja mus, žmones…

 

– Koncerte Paliesiaus dvare atliksite J. S. Bacho, Fernando Soro, Francisco Mignone ir Leo Brouwerio kūrinius. Kodėl išsirinkote būtent šiuos kompozitorius?

Tai mano mėgstamiausi kompozitoriai, kūrę gitarai ir liutniai. Noriu šiais muzikos prisiminimais pasidalinti su publika Paliesiaus dvare.

 

– Galbūt norėtumėte perduoti žinutę būsimai publikai Paliesiuje?

Esu visa širdimi dėkingas už tai, kad dalijatės gyvos muzikos kūrimu drauge. Tai su nieko nesulyginama.