Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: PETRAS GENIUŠAS

IŠ ARČIAU: PETRAS GENIUŠAS

Šiandien Petras Geniušas yra vienas žymiausių Lietuvos pianistų.

Gimė jis muzikų šeimoje Vilniuje. Tėvas buvo dirigentas operoje, o mama grafikė. Todėl ir Petras Geniušas ne tik grojo, bet ir daug piešė, netgi svarstė tapti dailininku. Visgi pasirinko muziko kelią.

Pianistas studijavo pas prof. Jurgį Karnavičių Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau pas prof. Verą Gornostajevą Maskvos konservatorijoje. Ji jam pažadėjo padėti realizuoti talentą, jei pasirašysiąs „metams vienuolyno“ – atlikėjas turėjo atsisakyti gėrimo ir laikytis skaistybės. Atlikėjas tam pasiryžo ir sako, kad taisyklių laikytis nebuvo sunku, nes su mokytoja buvo užpildytas kitų dalykų.

Jis pelnė keletą aukščiausių apdovanojimų prestižiniuose pianistų konkursuose: II premiją Pilaro Bayona’os pianistų konkurse Saragosoje 1989 m., I premiją Y.C.A.A. Tarptautiniame pianistų konkurse Oberline, I premiją Palm Byčo Tarptautiniame kviestinių pianistų konkurse 1992 m. – taip įsitvirtino kaip vienas talentingiausių savo kartos pianistų.

Pianistas aktyviai koncertuoja ne tik Lietuvoje, yra pripažintas ir visame pasaulyje. Atlikėjas grojo virš keturiasdešimt šalių ir garsiausiose pasaulio koncertų salėse – Sankt Peterburgo filharmonijos Didžiojoje salėje, Linkolno centro „Alice Tully“ ir „Avery Fisher“ salėse Niujorke, Tokijo „Geijitsu Geikijo“ ir Vienos „Musikverein“, koncertavo kartu su tokiais garsiais scenos partneriais kaip M. Rostropovičius, J. Menuchinas, D. Geringas, V. Noreika, V. Čekasinas, V. Tarasovas. Jo diskografijoje – keletas puikiai kritikų ir publikos įvertintų įrašų, išleistų įvairių Vokietijos, Japonijos ir Lietuvos leidėjų.

Tarp Lietuvos atlikėjų P. Geniušas išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis, įgimtu žingeidumu. Jis yra meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą. Bet jį taip pat neretai galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Pianistas taip pat garsėja kaip reiklus ir įkvepiantis dėstytojas, vesdamas meistriškumo kursus Vilniuje, Tokijuje ir Osakoje, Londono Karališkojoje muzikos akademijoje. Šiuo metu yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, dėsto Škotijos karališkoje akademijoje.

 

Kviečiame išgirsti jį ir dainininkę Erica Jennings Paliesiaus dvare per Smaragdinius Naujuosius metus! Jūsų taip pat laukia šampano taurė, išskirtinė vakarienė, šokiai ir kitos pramogos.

Plačiau apie koncertą: 12.31 | Smaragdiniai Naujieji Paliesiuje: Erica Jennings ir Petras Geniušas