Pagrindinis > Apie mus skelbia > LRT.LT: Ansamblio „Synaesthesis“ koncerte Paliesiaus dvare – unikalus prancūzų kompozitoriaus kūrinys

LRT.LT: Ansamblio „Synaesthesis“ koncerte Paliesiaus dvare – unikalus prancūzų kompozitoriaus kūrinys

Šaltinis: LRT.LT


Dvaro aplinkoje skambės šiuolaikinė muzika – šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ šį šeštadienį viešės Paliesiuje, kur atliks prancūzų kompozitoriaus Gerardo Grisey’aus kūrinį „Vortex Temporum“.

Kaip teigia patys ansamblio nariai, į dvarą atvykstantis tiesiai po koncertų Estijoje ir Lenkijoje, kaskart atlikdami šį kūrinį, jie jaučia „kultūrinės prabangos“ pojūtį.

Paliesiaus dvaras jau kurį laiką yra tapęs melomanų traukos tašku – nuo didžiųjų miestų atitolusioje dvaro aplinkoje koncertuoja ne tik žymūs Lietuvos, bet ir ryškiausi užsienio atlikėjai, kartais į Paliesiaus dvarą atvykstantys tiesiai iš prestižiškiausių pasaulio salių. Didžiąją dalį dvaro koncertų salės repertuaro sudaro klasika, todėl ypač įdomu, kaip šioje erdvėje suskambės vieno įtakingiausių XX a. kūrėjų, Gerardo Grisey`aus šedevru vadinamas „Vortex Temporum“.

„Kūrinio pristatymo vieta dėl unikalios akustikos ir klausytojų rato visuomet tampa lygiaverte intepretacijos dalimi. Paliesiaus dvaras, esantis išskirtinėje lokacijoje, formuojantis tarptautinį repertuarą – itin laukiama mūsų stotelė rudens koncertų tvarkaraštyje. Scenoje pristatysime vieną mėgstamiausių kūrinių – Gerardo Grisey`aus „Vortex Temporum”. Kiekvieną kartą jį atlikdami jaučiame tam tikros „kultūrinės prabangos“ pojūtį. Reikalaujantis ypatingo techninio meistriškumo, o tuo pačiu – ir konceptualių interpretacijos sprendimų, „Vortex Temporum“ leidžia sukurti intymų santykį su publika“, – pasakojo „Synaesthesis“ vadovė Marta Finkelštein.

„Vortex Temporum“ yra laikomas Gerardo Grisey`aus kūrybiniu testamentu. Kompozitoriaus „opus magnum“ klausytojus įtraukia griežtų struktūrų ir laukinės energijos suderinamumu. Šis kūrinys veikia kaip garso ir laiko formatų meditacija, nevengianti žvalgytis ir į vakarų muzikinės tradicijos praeitį. Intriguojančiai pasakojama, kad „Vortex Temporum“ kuriamą laiką Grisey’us vadino „žmonių, vabzdžių ir banginių laiku“.

Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ koncertas „Vortex Temporum“ Paliesiaus dvare – lapkričio 12 d., 16 val. Atlikėjai: Vytenis Gurstis (fleita), Artūras Kažimėkas (klarnetas), Simas Tankevičius (smuikas), Monika Kiknadzė (altas), Arnas Kmieliauskas (violončelė), Marta Finkelštein (fortepijonas), Karolis Variakojis (dirigentas).

Plačiau apie koncertą: 11.12 | Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ pristato: VORTEX TEMPORUM