Pagrindinis > Apie mus skelbia > 7MD.LT: Pirmą kartą Lietuvoje: Martínas García García, vienas talentingiausių šiuolaikinių pianistų

7MD.LT: Pirmą kartą Lietuvoje: Martínas García García, vienas talentingiausių šiuolaikinių pianistų

Šaltinis: 7MD.LT

Lapkričio 26 d. į Lietuvą pirmą kartą atvyksta vos 25‑erių metų, tačiau jau visame pasaulyje išgarsėjęs Ispanijos pianistas Martínas García García. 2021 m. pianistas laimėjo dvi itin svarbias premijas: tapo Klivlando tarptautinio pianistų konkurso I-osios vietos nugalėtoju bei XVIII tarptautinio F. Chopino pianistų konkurso III-sios vietos laureatu. Koncertą pianistas rengia ypatinga akustika garsėjančioje Paliesiaus dvaro koncertų salėje „Pasaga“.

Pianistas gimė Chichone, Ispanijoje. Jis pradėjo muzikos studijas būdamas penkerių metų, baigė Karalienės Sofijos aukštąją muzikos mokyklą, kur studijavo Galinos Eguiazarovos klasėje. Šioje mokykloje gavo Geriausio mokinio premiją iš Jos Didenybės karalienės Sofijos, o nacionaliniuose konkursuose skynė apdovanojimus jau nuo 12 metų. Neseniai atlikėjas baigė fortepijono magistro studijas Mannes muzikos mokykloje Niujorke.

Laimėjęs premijas Klivlando, F. Chopino ir kituose tarptautiniuose konkursuose, dabar atlikėjas fokusuojasi į koncertinę karjerą. Kaip solistas jis jau yra koncertavęs įvairiose Europos ir JAV salėse, o jo pasirodymai buvo labai gerai įvertinti įvairių kritikų, muzikų ir pianistų, pavyzdžiui, Vladimiro Kranievo, Dmitri Alexeevo, Arcadi Volodoso, Dimitri Bashkirovo, Joaquíno Achúcarro, Tatianos Copeland (Sergejaus Rachmaninovo antros eilės pusseserės) ir kitų. Jis apibūdinamas kaip „kupinas idėjų ir mėgstantis nuolat rizikuoti“ pianistas, kurio „interpretacijos prikausto publikos dėmesį“ (žurnalas „Gramophone“).

Martínas García García tiki, kad muzika paaiškina žmonių elgesio, tikėjimo ir jausmų gelmes bei pasaulį iš daugybės skirtingų perspektyvų. Jis siekia pasidalinti tokiomis idėjomis pasidalinti su kuo daugiau žmonių – todėl laiko kiekvieną artimiausią koncertą svarbiausia išsikelta užduotimi ir į kiekvieną žvelgia kaip į paskutinįjį.

Koncerte Paliesiaus dvare lapkričio 26 d., 18 val., jis atliks F. Chopino ir S. Rachmaninovo kūrinius. Paliesiaus dvaras taip pat siūlo registruotis ir dalyvauti Burgundijos vynų pažinimo vakare 16 val. ir šventiškoje vakarienėje su prancūziškais vynais 20 val.