Kompozitorius ir pianistas Nitai Hershkovits BBC vadinamas „tikru vunderkindu“, vertinamas už išsiskiriančią muzikinę viziją. Šiandien jis groja prestižinėse koncertų salėse ir festivaliuose.
Muzikantas gimė marokietės ir lenko šeimoje. Sulaukęs 12-os jis pradėjo groti klarnetu ir, neilgai trukus, jau koncertavo profesionalioje scenoje. Tačiau suvokė, kad klarneto neužteks galvoje girdimai muzikai, todėl penkiolikos ėmėsi fortepijono ir pasinėrė į improvizacijos pasaulį.
„Man patiko skambinti fortepijonu taip, tarsi gročiau saksofonu – po vieną natą“, – pasakojo jis.
Septyniolikos atlikėjas pirmą kartą laimėjo konkursą „Jazz Signs“, pradėjo mokytis pas džiazo meistrus Amit Golan ir Yuval Cohen. Tuomet, priešingai nei dauguma kitų atlikėjų, perėjo prie klasikos. Toks unikalus derinys prideda žavios eklektikos jo atlikimo stiliui.
„Hershkovits šoka klavišais su Fred Astaire elegancija ir melancholišku Charlie Chaplin sąmoju“, – teigia kritikas Cem Akalin.
Vėliau menininkas susidomėjo kompozicija ir pradėjo kurti įvairiems atlikėjams. Šiandien jis nuolat bendradarbiauja su pasaulinio garso atlikėjais ir kitų disciplinų menininkais, gali pasigirti tarptautiniais apdovanojimais, stipendijomis ir muzikos albumais, išleistais su įrašų milžinėmis.
„Turiu užmiršti, ką esu išmokęs, kad pamatyčiau pasaulį“, – sako Nitai.
O jeigu galėtų keliauti laiku, muzikantas vyktų pas Beethoveną ir tyliai kamputyje stebėtų, kaip jis kuria sonatas fortepijonui.
Spalio 19 d. muzikantas sugrįžta į Paliesiaus dvarą. Raginame koncerto nepraleisti nė vieno džiazo ir fortepijono gerbėjo!
Plačiau: 10.19 | „La belle époque”: Mūza Rubackytė (fortepijonas) ir Dmitri Makhtin (smuikas)