Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: GIDON KREMER

IŠ ARČIAU: GIDON KREMER

Gidon Kremer – vienas garsiausių smuikininkų šiuolaikiniame pasaulyje.

Atlikėjas gimė 1947 m. Rygoje. Jo ir tėvas, ir senelis, ir prosenelis buvo smuikininkai – todėl nenuostabu, kad ir pats pradėjo mokytis su jais groti smuiku vos ketverių. Septynerių įstojo į Rygos muzikos mokyklą, sparčiai tobulėjo, o sulaukęs šešiolikos buvo apdovanotas Latvijos Respublikos pirmąja premija.

Smuikininkas pelnė daugybę prestižinių apdovanojimų: premijas 1967 m. Karalienės Elžbietos konkurse Briuselyje ir 1969 m. Monrealio tarptautiniame muzikos konkurse, pirmąsias premijas 1969 m. Paganini ir 1970 m. P. Čaikovskio tarptautiniuose konkursuose.

Įdomu, kad pirmasis latvių smuikininko koncertas užsienyje buvo būtent Vilniuje, septintajame dešimtmetyje, kai dar mokėsi Rygoje. Į Vilnių kone kiekvienais metais sugrįžta, daug bendradarbiavo su dirigentu S. Sondeckiu, prisidėjo prie įvairių projektų ir programų.

O pirmasis jo koncertas Vakaruose buvo Vienoje 1970 m. 1980 m. jis paliko SSRS gniaužtus ir įsikūrė Vokietijoje – ir per pastaruosius penkis dešimtmečius jis užsitarnavo pasaulinę reputaciją kaip vienas originaliausių ir įtaigiausių savo kartos atlikėjų. Koncertavo beveik visose svarbiausiose koncertų salėse kaip rečitalistas ir su garsiausiais Europos ir Šiaurės Amerikos orkestrais, bendradarbiavo su daugeliu žymiausių pastarojo pusšimčio metų dirigentų, išleido per 100 albumų, kurių daugelis apdovanoti.

„Muzikanto darbas – amžina tarnystė. Aš jos jokiu būdu neišsižadu. Galima sakyti, kad toks ir buvo mano gyvenimo tikslas – būti reikalingam. Stengiuosi būti reikalingas savo orkestrui, kompozitoriams, savo publikai. Ir ne sėkmė, ne piniginis įvertinimas, ne aplodismentai ar ovacijos svarbūs, o jausmas, kad padarei darbą iki galo”, – yra pasakęs jis.

Vienas svarbiausių jo darbų – tai kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ įkūrimas 1997 m. Ansamblis pelnė „Grammy“ apdovanojimą, koncertavo daugiau nei 50 šalių, atliko per 1 000 koncertų 600 miestų ir yra laikomas vienu žymiausių tarptautinių kolektyvų Europoje.

 

Todėl kviečiame nepraleisti itin įspūdingo koncerto Paliesiaus dvare – sausio 27 d. legendinis smuikininkas G. Kremer ir „Kremerata Baltica“ grįžta į Paliesiaus dvarą!

Plačiau: 01.27 | Gidon Kremer ir Kremerata Baltica: „Beieškant muzikos“