Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: ERICA JENNINGS

IŠ ARČIAU: ERICA JENNINGS

Erica Jennings – garsi jazz, soul, folk ir pop muzikos stilių atlikėja, bene žymiausia Lietuvos raudonplaukė.

Ji gimė ir augo Airijoje, o paauglystėje dvejus metus gyveno egzotiškoje Tanzanijoje – ten į tarptautinę mokyklą ėjo penkiasdešimt trijų skirtingų tautų atstovai ir šį metą ji prisimena kaip labai įspūdingą. O į Lietuvą atvyko šešiolikos, nes čia atvažiavo dirbti tėvai. Nors kalbos barjeras kėlė problemų, ji susipažino su grupės „Skamp“ nariais, rado bendrą viziją ir neišvyko, kuo dabar labai džiaugiasi. Kaip ir Lietuvos grožiu bei žmonių nuoširdumu.

Grupė „Skamp“ buvo aktyvi ir iki Ericos prisijungimo – bet labiausiai išpopuliarėjo kartu įrašius dainą „Summertime“. Erica Jennings prisimena, kad iki tol jie buvo laikomi pernelyg neįprastais, keisto stiliaus, o nuo tada jau buvo kviečiami koncertuoti, daryti įrašus. Todėl „Skamp“ savo muzikinį kelią nuo šios dienos ir skaičiuoja. Šių metų rugpjūtį jie atšventė 25-asias metines.

2001 m. grupė atstovavo Lietuvai Eurovizijoje su daina „You Got Style“ ir pelnė 13-ą vietą. Jie laimėjo ne vieną apdovanojimą: geriausio debiuto, geriausio albumo, geriausios grupės, kartais po keliskart.

Ir pati Erica gali pasigirti garbingais apdovanojimais – pavyzdžiui, ji ne kartą išrinkta „Metų atlikėja“. Nors grupė „Skamp“ metams bėgant susitikdavo kiek rečiau, Erica sėkmingai vystė savo pačios muzikinę karjerą. Dalyvavo projektuose ir televizijos konkursuose, atrankose į Euroviziją, koncertavo su Jurgiu Didžiuliu kaip duetas „The Ball & Chain“, 2016 m. išleido debiutinį albumą „Leading Me Home“, o 2020 m. – albumą „Songs in Saturn“.

Bet aktyviai ji dalyvauja ne tik muzikoje – taip pat ir visuomenės įvykiuose. Yra feministė, LGBT ir gyvūnų teisių gynėja, nuo vaikystės įpratusi sakyti savo nuomonę ir kovoti už teisybę. Taip pat ir trijų vaikų mama, puikiai suderinanti muzikinę karjerą su motinyste. Galbūt dėl to ir buvo paskelbta žurnalo „Stilius“ 2017-ųjų „Metų moterimi“.

 

Kviečiame susitikti su įspūdingąja Erica Jennings ir įvairiapusiškuoju pianistu Petru Geniušu per Smaragdinius Naujuosius Paliesiaus dvare!

Plačiau apie koncertą: 12.31 | Smaragdiniai Naujieji Paliesiuje: Erica Jennings ir Petras Geniušas