Pagrindinis > LRT | Paliesiaus dvaro koncertų įrašai > LRT.LT: Paliesiaus dvaro koncertai. Džiazo naktis Paliesiuje: Vladimir Tarasov (perkusija, Lietuva)

LRT.LT: Paliesiaus dvaro koncertai. Džiazo naktis Paliesiuje: Vladimir Tarasov (perkusija, Lietuva)

Vladimir Tarasov – pasaulinio garso būgnininkas, išradingas perkusininkas, kompozitorius bei vizualiojo meno kūrėjas. Jis valdo daugybę muzikos stilių, tačiau pagrindiniai jo interesai – laisvasis džiazas ir improvizacinė muzika. Meistriško perkusininko paliesti instrumentai suskamba kaip orkestras, jis priverčia skambėti ir netikėtus objektus. Drauge su GTČ trio V. Tarasov klojo pamatus Lietuvos džiazo mokyklai, muzikavo su pasaulio improvizacinės muzikos žymūnais, vienas pirmųjų Europoje pradėjo groti solines mušamųjų instrumentų programas. Jis – menininkas konceptualistas, aktyviai dalyvaujantis plataus diapazono kūrybiniame gyvenime: komponuoja teatrui ir kinui, kuria vizualiojo meno bei tarpžanrinius projektus, rengia performansus, instaliacijas, bendradarbiauja su įvairių meno šakų kūrėjais – literatais, dailininkais, šokio ir plastikos meistrais.

 

Kad Vilnius buvo mums kaip akis,

Kad švietė jis

Lietuvai, musų tėvynei. – Jonas Maironis

Pasivaikščiojimas tarp Vilniaus garsų

Po Vilnių vaikščioti malonu. Čia, mūsų mieste, kartu gyvena įvairių tautybių ir religijų atstovai. Nuostabus įvairių tautų kultūrų ansamblis Vilniuje skamba jau 700 metų. Kai vaikštai senomis miesto gatvėmis, praeini skirtingų konfesijų bažnyčias, girdi Laiko ir kiekvienos jų istoriją. Praeini ir pro kiemą, kuriame kadaise stovėjo Vilniaus didžioji sinagoga, ir namą, kuriame gyveno didysis filosofas, rabinas Gaonas.

Daugelį gražių, senovinių bažnyčių išvysi visiškai tokias pat, kokios jos nuo pat pradžių buvo – tačiau iš Didžiosios sinagogos liko labai mažai. Ir vis dėlto skamba pastarosios istorijos garsai…

Perkusija turbūt yra geriausia priemonė tai perteikti – todėl, kad perkusijos instrumentai yra labai seni. Jie atsirado gerokai anksčiau už melodinius instrumentus. Ir, kitaip nei jie, jie ne iliustruoja, o perteikia kai ką gilaus, ko neįmanoma užfiksuoti natomis…“ – Vladimir Tarasov.

 

Koncerto įrašas LRT mediatekoje

 

Paliesiaus dvaro informacinis partneris: