Pagrindinis > Naujienos > Birželio 23-26 d. Paliesiuje – Japonijos dvasia užburiančios vasaros saulėgrįžos dienos

Birželio 23-26 d. Paliesiuje – Japonijos dvasia užburiančios vasaros saulėgrįžos dienos

Japonų kultūros dienos Paliesiaus dvare
2022 m. birželio 23-26 d.

Joninės arba Rasos, trumpiausia metų naktis, kadaise buvo svarbiausia lietuvių šventė. Populiari ji ir šiais laikais, nors švenčiama labai įvairiai. Mes į Paliesiaus dvarą sutikti vasaros saulėgrįžą kviečiame visus, mylinčius ir senąsias tradicijas, ir kitoniškumo potėpius. Kviečiame šiame ramybės kampelyje bendrauti su gamta ir savimi įvairiausiais būdais: stebint gamtą švenčiančius japoniškus maldos šokius ir kontempliuojant paukščių bei šventyklų paveikslus, vaikštant po žolę basomis ir maudantis, kalbantis su žolininke, kupoliaujant ir stebint burtus… 

Renginio metu taip pat matysite dvieju menininkų – Jūratės Narmontaitės ( Jūratė Graphic ) ir Tom Nagai – parodą. J. Narmontaitė daugiausiai kuria estampus litografijos technika, kuriuose vaidzuoja paukščius. Darbuose gervių ir gamtos temomis susilieja lietuviški ir japoniški simboliai, kuriuos, kartu su Tom Nagai intin detalių Nihondžišos budistų šventylų piešinių serija, kviečiame patirti ir interpretuoti Paliesiaus dvaro Rasose.

Japonių Taeka Nakano ir Chie Narita performansai – tai galimybė susipažinti su įspūdingos Japonijos kultūros dalele bei stebėti unikalią šokio ir gamtos sąjungą. Performansų metu bus atliekamas „Kannon-mai“, šokis, paremtas vienu seniausių Japonijos šventyklų maldos šokiu. Šio šokio judesiai lėti, atspindintys penkis in ir jang elementus – ugnį, vandenį, metalą, medį ir žemę. O  tikslas yra susijungti su gamta. Šokis nėra griežtai surepetuotas, jis vyksta natūraliai, pagal gamtą ir aplinką. Tai tarsi malda, sujungianti muziką ir gamtą.

 

PROGRAMA:

Birželio 23 d. (ketvirtadienis)

16:00 | Pasivaikščiojimas po žolę basomis, pokalbiai su žolininke prie arbatos puodelio.

18:00 | Vakarienė Paliesiaus dvaro restorane | MENIU

20:00 | Japonų kultūros dienos Paliesiaus dvare: Tėkmės virsmo šokis vasaros saulėgrįžoje I

21:00 | Rasos šventė: Kupoliavimas, vainikų pynimas, tradicinės dainos prie laužo ir burtai, gėlių vainikų plukdymas, maudynės Milašaičio ežere (ežeras už 4 km nuo dvaro, tad siūlome vykti automobiliais), kelionė į Krikonių šaltinį (pasiimkite taros šaltinio vandeniui). Savo patirtimi su Jumis dalinsis patyrę žolininkai ir gidai. Vaikams iki 4 m. dalyvavimas Rasos šventėje nemokamas.

Kainos: Birželio 23 d. visos programos kaina – 30 Eur.
Perkant bilietus atskirai: Performanso bilietas – 25 Eur., Rasos šventės dalyvio bilietas – 12 Eur.


Birželio 24 d. (penktadienis) ir birželio 26 d. (sekmadienis)

12:00 | Žygis: Jūsų lauks nekasdienis bridimas kartu su gidu Kančioginos upe. Kviečiame išbandyti save upės tėkmėje. Šis upės ruožas nėra ekstremalus, todėl puikiai tinka aktyvioms šeimoms ar draugams. 

Aprangą pasiruoškite pagal prognozuojamą oro temperatūrą. Rekomenduojame avalynę su raišteliais ar specialius maudymuisi skirtus batus. Grįžę turėsite galimybę nusiprausti duše (reikia turėti savo rankšluosčius). Žygio trukmė 1 val. Būtina išankstinė rezervacija: el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

Mėgstančiuosius judėti greičiau kviečiame atsivežti savo dviračius ir susipažinti su Paliesiaus dvaro apylinkėmis, kuriose yra daug lankytinų vietų, tokių kaip Mielagėnų bažnyčia, Miečionių gatvinis kaimas, Tverečiaus miestelis, Katinautiškės kupetinis kaimas, Gilūtos, taip pat gausu ežerų, kuriuose kelionės metu galėsite atsigaivinti.

Neturintiems dviračių bus galimybė juos išsinuomoti Paliesiaus dvare. Jei reikės, padėsime pasirinkti  maršrutą pagal jūsų poreikius.

15:00 | Pietūs Paliesiaus dvaro restorane | MENIU

17:00 | Japonų kultūros dienos Paliesiaus dvare: Tėkmės virsmo šokis vasaros saulėgrįžoje II ir III

Kainos: Birželio 24 arba 26 d. visos programos kaina – 40 Eur.
Perkant bilietus atskirai: Performanso bilietas – 25 Eur., Žygio kaina asmeniui – 20 Eur.


Vaikams iki 4 m. dalyvavimas Rasos šventėje nemokamas. Į performansus vaikai įleidžiami nuo 10 metų (dalyvavimas nemokamas)

Patiekalus prašome užsisakyti iš anksto: el.p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760

Rezervuokite nakvynę prieš arba po renginio (vaikams nakvynė nemokama). Ieškantiems ramaus ir gaivinančio poilsio galime pasiūlyti viso kūno masažus, SPA malonumus ar pirtįel. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

Dovana: Trumpiausia birželio naktis dvare – nemokamai! Užsakant 2 nakvynes birželio 23 – 26 dienomis, mokėsite tik už vieną naktį.