Pagrindinis > Naujienos > Pianistė Victoria Kogan ir smuikininkas Atis Bankas kviečia į koncertą liepos 15 d. Paliesiuje!

Pianistė Victoria Kogan ir smuikininkas Atis Bankas kviečia į koncertą liepos 15 d. Paliesiuje!

Daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus smuikininkas Atis Bankas iš Lietuvos persikėlė gyventi į Kanadą ir laimėjęs milžinišką atranką pradėjo groti Toronto nacionaliniame simfoniniame orkestre. Jis taip pat yra pirmasis „Gould“ styginių kvarteto smuikininkas, „Potsdam Trio“ narys, „Ensemble CamerAtis“ įkūrėjas, „Canadian Chamber Academy Orchestra“ įkūrėjas ir meno vadovas bei festivalio „Music Niagara” (Kanada) meno vadovas. Už muzikinį indėlį Atis Bankas buvo įtrauktas į Tarptautinį Šv. Jurgio riterių ordiną, o 2017 m. smuikininkas apdovanotas prestižiniu Christopher Newton apdovanojimu už neeilinę verslo viziją – jo vadovaujamas „Music Niagara“ festivalis tapo vienu iš svarbiausių ir labiausiai vertinamų muzikos festivalių Kanadoje.

Pianistė Victoria Kogan yra garsių smuikininkų Leonid Kogan ir Elizabeth Gilels anūkė. Groti pianinu ji pradėjo būdama vos penkerių, o jau po metų debiutavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Mažojoje salėje. Atlikėja yra Stravinskio, Andoros, Mineapolio bei Korėjos pianistų konkursų nugalėtoja. „Atlikėja yra apdovanota beribiu muzikalumu, nepakartojamu talentu bei įgūdžiais“, – teigia pianistas Mikhail Pletnev.

Paliesiaus dvare muzikantai atliks F. Schuberto, M. Weinbergo, P. Hindemitho ir kitų kompozitorių kūrinius.

 

 

Plačiau: 07.15 | Kogan / Bankas Duo