Aprašymas
Kviečiame Šv. Kalėdas švęsti gamtos apsuptyje kartu su talentingaisiais atlikėjais – smuikininke Ieva Pranskute, violončelininku Mislav Brajković ir pianistus Robertu Lozinskiu. PASAGOS akustikoje skambanti muzika sušildys klausytojų širdis bei sukurs tikrą grožio ir garsų šventę!
Ieva Pranskutė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių. Atlikėja gimė Vilniuje, Lietuvoje. Būdama penkerių pradėjo mokytis groti smuiku, šešerių jau griežė kaip solistė su Lietuvos kameriniu orkestru.
Ieva, kaip entuziastinga kamerinės muzikos atlikėja, dalyvavo tarptautiniuose klasikinės muzikos festivaliuose, tokiuose kaip „MUSIQUE AUX QUATRES HORIZONS“ Prancūzijoje, „Wien Modern“, „Steirisches Kammermusik Festival“, „ISA Festival“ Austrijoje, „Holland Music Sessions“ Nyderlanduose, „Accademia e Festival Internazionale di Musica di Cagliari“ Italijoje, „Academie-villecroze“ Prancūzijoje, „Nacionalinis jaunųjų styginių kvarteto savaitgalyje“ UK, Europos Parlamente Briuselyje ir garsiojoje Wigmore salėje Londone. Bendradarbiavo su tokiais visame pasaulyje žinomais menininkais kaip Vilmos Szabadi, Lieke te Winkel, Marianne Piketty, Jan Talich, Romain Garioud, Lars Anders Tomter, Markus Schirmer, André Cazalet.
Tarp daugelio koncertinių veiklų Ieva bendradarbiauja su kitais menininkais ir surengė koncertinį turą Indijoje pavadinimu „Aistros paieškos 2019 m. vasaris“ ir koncertinį turą Olandijoje kartu su „Xylos Trio“. Ji dažnai kviečiama būti įvairių projektų koncertmeistere. 2019 m. balandžio mėnesį atlikėjai teko garbė dirbti drauge su gerai žinomu Lenkijos kompozitoriumi K. Penderecki, kurio kūrinį ji atliko prestižinėje Vienos Musikverein salėje. Taip pat Ieva bendradarbiavo su Austrijos žinomu kompozitoriumi F. Cerha.
Nuo 2012 m. I. Pranskutė pradėjo koncertuoti su iškilaus smuikininko Gidono Kremerio vadovaujamu orkestru „Kremerata Baltica“. Šio kolektyvo koncertiniuose turuose griežė su visame pasaulyje pripažintais muzikais – G. Kremeriu, Misha Maiskiu, Martha Argerich, Gáboru Boldoczkiu, Mirga Gražinyte-Tyla, Andrejumi Korobeinikovu, Heinrichu Schiffu, Sergejumi Nakariakovu.
Nuo 2014 m. smuikininkė yra styginių kvarteto „Doreen Quartet“ narė (vadovas prof. J. Meisslis), su šiuo kvartetu nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose, meistriškumo kursuose, griežė prestižinėse Vienos salėse (nuo 2016 m. „Konzerthaus“, nuo 2017 m. „Musikverein“).
2015 m. Ieva laimėjo konkursą ir tapo legendinio smuikininko ir dirigento sero Yehudi Menuhino organizacijos „Live Music Now“ atlikėja.
Atlikėja yra tarptautinių konkursų (Sauliaus Sondeckio, „Olympo Musicale“) laureatė, 2017 m. „ISA Prague-Vienna-Budapest“ festivalyje grieždama su violončelininku Mislavu Brajkovićiumi laimėjo specialų prizą už geriausią Zoltáno Kodály kūrinio (Duo, op. 7) atlikimą. Koncertas buvo transiuojamas per Nacionalinę Radiją.
2018 m. Ieva kartu su „Xylos“ Trio nariais laimėjo „Fidelio“ konkursą Vienoje.
Mislav Brajković yra vienas ryškiausių savo kartos violončelininkų. 2020 m. tarptautiniame A. Janigro konkurse Mislav laimėjo geriausio Kroatijos violončelininkų titulą.
Mislav yra įvairių nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas. II vieta CARSA konkurse („Casinos Austria Rising Stars Award“), I-oji vieta ir publikos apdovanojimas tarptautiniame „Lions Grand Prix“ konkurse, I-osios vietos HDGPP konkurse ir nacionaliniame Kroatijos konkurse ir pan.
Atlikėjas koncertavo tokiose prestižinėse salėse kaip „Wiener Musikverein“, „Wiener Konzerthaus“, „Muziekgebouw“ ir „Bimhuis Amsterdam“, Lisinski koncertų salėje, „Muth“ koncertų salėje, „ORF Radiokulturhaus.
Violončelininkas yra styginių kvarteto „Doreen“ bendraįkūrėjas. Dalyvavo žymiausiuose Kroatijos festivaliuose „Dubrovnik Summer Festival“ ir „Osor Musical Evenings“, tai pat vienuose garsiausių Austrijos, Olandijos festivalių – „Styria Chamber Music Festival“, „ISA festival“, „Amsterdam Cello Biennale“ ir pan.
Violončelininkas yra dirbęs su tarptautiniu mastu pripažintais maestrais – László Mezö, Valter Dešpalj, Michael Flaxman, Gustavo Tavares, László Fenyö, Reinhard Latzko, Romain Garioud, Jerome Pernoo, Xenia Jankovic.
Robertas Lozinskis yra vienas ryškiausių jaunosios kartos pianistų Europoje. 2015 m., VII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse Vilniuje, Robertas laimėjo I-ąją vietą, publikos simpatijų prizą, specialųjį prizą už geriausią M. K. Čiurlionio kūrinių atlikimą. Tais pačiais metais Robertas nugalėjo Sheepdrove konkurse Anglijoje, kuriame varžėsi pajėgiausi pianistai iš visų Jungtinės Karalystės aukštųjų muzikos mokyklų. Iš viso pianistas jau yra tapęs daugiau nei 20 tarptautinių konkursų laureatu. Vienas svarbiausių pasiekimų pastaruoju metu – IV-oji vieta prestižiniame Maria Canals pianistų konkurse Barselonoje.
Robertas nuolat koncertuoja kaip solistas su pasaulinio lygio orkestrais, yra grojęs su Maskvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Karališkuoju Škotijos nacionaliniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru ir kitais orkestrais. Pianistas ypatingai daug dėmesio skiria kamerinei muzikai, rengia solo rečitalius, mėgsta įvairių stilių muziką bei užsiima pedagogine veikla – 2017 – 2018 m. dėstė Karališkosios Škotijos konservatorijos Juniorsfakultete.
2016 m. kartu su klarnetininku Žilvinu Brazausku ir violončelininke Natania Hoffman įkūrė „Trio Agora“ su kuriuo jau koncertavo Vokietijoje, Belgijoje, Olandijoje, Italijoje ir Lietuvoje. 2017 m. ansamblis įrašė ir išleido debiutinį albumą „Youth“, kurį sudarė L. van Beethoveno, S. Rachmaninovo, C. Debussy bei F. Mendelssohno ankstyvieji kūriniai. 2018 m. Trio Agora paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį – kompozitoriai Jonas Jurkūnas, Algirdas Klova, Juta Pranulytė, Joel Hoffman bei Mykolas Natalevičius sukūrė ir ansambliui dedikavo lietuviškojo folkloro įkvėptus kūrinius, kuriuos Trio Agora pristatė koncertinių turų Lietuvoje bei Italijoje metu. Ateinančio sezono metu trio koncertuos Duisburgo Filharmonijoje Vokietijoje bei Newbury Spring Festival Anglijoje, taip pat planuojami koncertai Izraelyje, Vengrijoje, Italijoje, Belgijoje, Olandijoje bei Lietuvoje.
Pianistas tobulinosi pas tokius žymius pianistus, kaip Dmitri Bashkirov, Nikolai Lugansky, Pascal Devoyon, Mikhail Voskresensky, Dmitri Alexeev, Hortense Cartier-Bresson, Michel Beroff, Oliver Kern, Elisabeth Leonskaja, Steven Osborne, Petras Geniušas, Ian Fountain, Stanislav Pochekin, Ivari Ilja ir kt.
Robertas yra buvęs M.Rostropovičiaus ir Roderick F. Tuck paramos fondų stipendininku. Už tarptautinius laimėjimus, garsinančius visą muzikinę Lietuvos bendruomenę ir šalį, pianistas yra gavęs Lietuvos respublikos Prezidentų V. Adamkaus bei D. Grybauskaitės, Ministro pirmininko bei Seimo pirmininko padėkas. 2016 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerija Robertui suteikė meno kūrėjo statusą, jis taip pat yra pelnęs Lietuvos respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premiją.
Programoje:
L. van Beethoven – „Gassenhauer Trio“ op.11, H-Dur
S. Rachmaninoff – „Elegija“ Nr. 1, g-moll
A. Piazzolla – Fortepijoninis Trio „Metų laikai Buenos Airėse“
Naujienos