Pagrindinis > Apie mus skelbia > Lrytas.lt: „Misija – vasara“ | Paliesiaus dvaras

Lrytas.lt: „Misija – vasara“ | Paliesiaus dvaras

Populiarus atlikėjas bei televizijos laidų vedėjas Vaidotas Baumila leidžiasi į „Žaliąją ekspediciją“ ir visą vasarą raižys Lietuvą motociklu bei skatins poilsiauti švariai, tvariai ir atsakingai, o svarbiausia – Lietuvoje. Vaidotas Baumila lankys Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, iškylaus prie upių ir ežerų, kops į piliakalnius, domėsis, kaip įmanoma sveikai maitintis kelionėje ir kaip leisti laiką gamtoje nepaliekant atliekų.

Šaltinis: Lrytas.lt


Vos pusvalandis kelio nuo Palūšės ir tyloje bei ramybėje išnyra Paliesiaus dvaro pastatai. Dvaras garsėjo dviem dalykais – sveikatinimusi ir muzikiniu gyvenimu. Atkūrus dvarvietę ir pertvarkius arklides į koncertų salę, pasklido gandas apie nepaprastą salės akustiką. Įdomu tai, kad čia pasaulinio garso atlikėjai ne tik važiuoja koncertuoti, bet ir įrašinėja savo albumus. Ir tai dar ne viskas – dvaro savininkas Julius Ptašekas, pats būdamas gydytojas, Paliesiaus dvare įkurdino Fizinio krūvio terapijos kliniką, kurios veikla paremta alternatyvia medikamentiniam gydymui idėja ir įrodyta medicinos mokslo.

Šioje klinikoje pacientams yra paskiriamas individualiai sudozuotas medicininis krūvis. Klinikoje naudojamas metodas yra patvirtintas gydyti daugiau nei 37 lėtinėm ligom. Tai ir padidėjęs kraujospūdis, ir antro tipo cukrinis diabetas, dislipidemija, nutukimas, metabolinis sindromas. Fizinio krūvio terapija rekomenduojama gydyti net vėžį, taip pat po gydymo chemoterapija, radioterapija, imunoterapija, kad žmogus greičiau atsistatytų. Šešių dienų terapijos metu Paliesiaus klinikoje pacientas yra išmokomas kaip teisingai vartoti fizinį krūvį derinyje su mityba ir su savo kasdienine veikla.

 

Kviečiame pamatyti kaip Vaidui sekėsi išbandyti Paliesiaus dvaro koncertų salės akustiką: