Pagrindinis > Naujienos > Opera – žmogaus dvasinio pasaulio maketas

Opera – žmogaus dvasinio pasaulio maketas

Opera, jau pati savaime, yra universalus (o gal turėtumėme sakyti – visais amžiais modernus?), žmogaus dvasinio pasaulio maketas, kuriame kruopščiai, pasitelkiant brangiausią materiją perteikiama turininga emocinė amplitudė. Keldama begalinį estetinį malonumą, opera transformuoja net skaudžiausias emocijas, taip apvalydama jas ir, rodos, suteikdama joms aukštesnę prasmę. O kita vertus, ir mes patys, pasiduodami jos keliamam specifiniui katarsiui (įtraukiančiam, bet lyriniu švelnumu apsaugančiam nuo sužeidimų), turime progą nustumti savus rūpesčius į šešėlį, ir net vėliau jiems neišvengiamai atsikovojus vietą mūsų sąmonėje, joje užsilaikiusi meno šviesa įstengia juos nublukinti.

Gegužės 20-ąją vienas garsiausių suomių sopranų Riikka Hakola į Paliesiaus dvarą atveža iš tiesų originalų OPERA SHOW „Nessun Dorma“, skirtą kamerinėms erdvėms. Nekalbant apie puikią vokiečių bei suomių kilmės atlikėjų komandą, ši žinia džiugina ypatinga galimybe pasimėgauti opera jaukioje, intymioje erdvėje: vos 100 vietų talpinančioje senovinėje PASAGOS salėje. Tai reiškia, kad mums suteikiama proga pasinerti į estetiškai nepriekaištingą, jausmingą, bet niekuomet nesužeidžiantį operos pasaulį giliausiai kaip tik įmanoma – susitapatinant su juo ir leidžiant muzikai pasiekti mus be jokių erdvės suvaržymų.

Šou programa – tai originali variacija stebuklingomis romantizmo meistrų arijomis, sukurianti mums netikėtą, nepažįstamą istoriją. Pasirodymo metu išgirsime plačiai pamėgtą Verdžio, Pučinio ir Bizė repertuarą, tik šį kartą populiarios arijos mus ves visiškai naujais siužetiniais vingiais. O turint omeny, kad veiksmas vyks koncertų sale paverstose XIX amžiaus arklidėse, nuostabios gamtos apsupty, nė vienam mūsų neliks kitos galimybės negu, atsirišus nuo civilizacijos triukšmo, pasidaryti menišką išvyką į visiškai kitą epochą, kurioje mes laisvi nuo rūpesčių ir prievolių…

Na, o norinčius pratęsti šį malonų atotrūkį kviečiame pavakarieniauti Paliesiaus restorane ar net likti nakvynės ir pajusti, ką reiškia pabusti XIX amžiuje 🙂

~Ieva Emilija

 

Rezervuoti staliuką restorane galima skambinant numeriu +370 626 82 760 arba siunčiant užklausą paspaudus žemiau esantį mygtuką:

[popup title=”REZERVUOKITE”]