Pagrindinis > Apie mus skelbia > LRYTAS.LT: Tarp Belgijos ir Lietuvos gyvenanti dainininkė K. Glinskaitė paguodą surado muzikoje: „Tai mažas simbolinis atsidėkojimas už kovą dėl mūsų visų laisvės“

LRYTAS.LT: Tarp Belgijos ir Lietuvos gyvenanti dainininkė K. Glinskaitė paguodą surado muzikoje: „Tai mažas simbolinis atsidėkojimas už kovą dėl mūsų visų laisvės“

Tarp Belgijos ir Lietuvos gyvenanti dainininkė Karolina Glinskaitė grįžta į gimtinę su programa „Je t‘aime!“. Apie muziką ir šiandienos aktualijas kalbėjomės su pačia atlikėja.

Šaltinis: lrytas.lt


Papasakokite apie koncertinę programą „Je t‘aime!“.

– Programą „Je t’aime!“ sudarėme kartu su pianiste Birute Asevičiūte, ragindamos klausytojus atverti širdis pačiam meilės jausmui. Ir visai nesvarbu, kam tas meilės jausmas skirtas – žmogui, tėvynei, gamtai ar gyvenimui… Tai – amžinos vertybės, jos nepraranda prasmės net baisaus karo akivaizdoje.

Muzika, kurią įtraukėme į progamą, skirta tiek susikaupimui, tiek trumpam pabėgimui nuo tikrovės, tiek vidinei ramybei patirti. Skambės subtilios prancūzų melodijos, sentimentalios V. Bellini dainos, aistringi tango ritmai. Išgirsite G. Fauré, C. Debussy, F. Liszt, A. Piazzolla bei kitų kompozitorių kūrinius. Juos papildys smuiko garsai bei ištraukos iš didžiosios odės meilei „Giesmių giesmė“.

 

Kaip Jūsų, kaip menininkės, gyvenimą paveikė karas?

– Kurį laiką buvo labai sunku susikaupti darbams, nepavyko atitraukti minčių nuo to, kas vyksta Ukrainoje. Pasinėriau į visišką kūrybinį vakuumą ir sekiau vien karo įvykių eigą. Sudėtinga buvo rasti ir tinkamų žodžių savo draugams, kolegoms, kurie išgyvena karo baisumus Ukrainoje. Tačiau būtent jie mane paskatino neapleisti muzikinės veiklos, o kaip tik ieškoti paguodos muzikoje.

Kaip rašė Hansas Kristianas Andersenas, „Kur žlunga žodžiai, prakalba muzika“. Savo draugės ukrainietės paprašiau atsiųsti jos mylimiausią ukrainiečių liaudies dainą. Ji surado dainą, kurią išmokė jos močiutė. Ją dainuosiu „Je t‘aime!“ koncertuose, tai bus mano himnas ukrainiečių herojiškumui.

Ši tradicinė liaudies daina yra apie ukrainiečių svetingumą. Kaip mano draugė sakė, dabar jie sulaukė nekviestų „svečių“… Labai tikiu, kad gėris ir tiesa nugalės. Ukrainiečių meilė tėvynei ir laisvei, manau, įkvėpė ne vieną iš mūsų. Jiems skirta daina tebūnie mano mažas simbolinis atsidėkojimas už kovą dėl mūsų visų laisvės.

 

Ko norėtumėte palinkėti savo klausytojams?

Pavasaris. Bunda gamta. Įsileiskime atgimimo viltį kaip saulės spindulius į savo namus, atverkime širdis teigiamoms emocijoms, kurias mums teikia muzika. Ir dar visiems ypatingai linkiu taikos.


Plačiau:
04.30 | Koncertas „Je t’aime!“