Pagrindinis > Apie mus skelbia > LRT.LT: Pirmą kartą Lietuvoje – vienas geriausių šių dienų pianistų Benjaminas Grosvenoras

LRT.LT: Pirmą kartą Lietuvoje – vienas geriausių šių dienų pianistų Benjaminas Grosvenoras

Šaltinis: LRT.LT


Birželio 4-ąją pirmąkart Lietuvoje pasirodys vienas geriausių šių dienų pianistų: Jungtinės Karalystės sensacija Benjaminas Grosvenoras. Pianistas gros Paliesiaus dvare, ypatinga akustika garsėjančioje „Pasagos“ salėje.

Britų pianistas yra visame pasaulyje vertinamas dėl savo skambaus lyriškumo ir subtilaus talento. „Jis valdo sceną su aristokratišku lengvumu. B. Grosvenoras priverčia dūsauti iš džiaugsmo. Toks temperamentas niekad nebuvo dažnas, o šiais laikais yra ypač retas“, – taip apie pianistą atsiliepė kritikas Davidas Allenas laikraštyje „New York Times“.

Britų žurnalas „The Independent“ pianistą apibūdino kaip „vieną iš milijono… kelių milijonų“, o vokiečių dienraštis „Süddeutsche Zeitung“ išskyrė B. Grosvenoro „stulbinančius techninius gebėjimus, vaizduotės gaivumą, intensyvų susikaupimą ir visa užvaldančią poeziją“.

B. Grosvenoras, jauniausias iš penkių brolių, groti pradėjo šešerių. Pianistas studijavo Karališkojoje muzikos akademijoje pas Christopherį Eltoną ir Danielį-Ben Pienaarą, kurią baigė su pagyrimais. 2004 m., būdamas vienuolikos metų, tapo BBC jaunųjų muzikantų konkurso „Keyboard Final“ laureatu, o devyniolikos buvo pakviestas koncertuoti su BBC simfoniniu orkestru.

2011 m. pianistas tapo jauniausiu visų laikų britų muzikantu ir pirmu britų pianistu per 60 metų, sudariusiu sutartį su įrašų studija „Decca Classics“. Nuo 2013 m. Benjaminą remia „EFG International“ – plačiai žinoma ir gerbiama pasaulinė privačios bankininkystės grupė. 2016 m. Niujorko filharmonijoje pianistas apdovanotas Ronnie ir Lawrence’o Ackmanų klasikinio fortepijono meno premija.

Jo 2016 m. išleista kompaktinė plokštelė „Homages“ buvo išrinkta geriausiu instrumentinės muzikos įrašu BBC muzikos žurnale, taip pat buvo apdovanota „Diapason d‘Or“ prizu ir išgirta kritikų: „Jo pianistinis išradingumas, lyriškas balsas ir aristokratiškas išskirtinumas primena pianistą Josef Hofmann ar Ignaz Friedman. Rečitalis tiesiog kvėpuoja.“ O 2020 m. išleistas albumas su F. Chopino koncertais fortepijonui, įrašytas su Nacionaliniu karališkuoju Škotijos orkestru, laimėjo „Gramophone“ ir „Diapason d‘Or de L’Année“ apdovanojimus.

Pianistas nuolat bendradarbiauja su pasaulinio garso orkestrais – Bostono, Čikagos, Filadelfijos, Pitsburgo, „Radio France“, Nacionaliniu Ispanijos, Londono, Birmingamo, San Fransisko, Vašingtono simfoniniais orkestrais, dirba su žymiausiais pasaulio dirigentais. Jis dažnai koncertuoja didžiosiose pasaulio scenose, tokiose kaip Londono „Wigmore Hall“, Paryžiaus Eliziejaus laukų teatre, Miuncheno „Hercules“, Kiolno filharmonijoje ir kt.

Koncerte Paliesiaus dvare B. Grosvenoras atliks C. Francko, R. Schumanno, I. Albénizo, A. Ginastera ir M. Ravelio kūrinius.


Plačiau: 06.04 | Benjamin Grosvenor (fortepijonas, Jungtinė Karalystė)