Pagrindinis > Apie mus skelbia > LRT.LT: Paliesiaus dvaro koncertai. Andrius Žlabys ir Johnny Gandelsman

LRT.LT: Paliesiaus dvaro koncertai. Andrius Žlabys ir Johnny Gandelsman

2015 m. gruodžio 12 d. Paliesiaus dvare vyko pianisto Andriaus Žlabio ir smuikininko Johnny Gandelsman dueto koncertas. Andrius Žlabys yra ne vieno tarptautinio konkurso laureatas, laimėjęs pirmą vietą S. Vainiūno jaunųjų pianistų konkurse, Čekijos „Virtuosi per Musica di Piano forte“ konkurse ir kt. Štai kaip laikraštis „The Cleveland Plain Dealer“ apibūdino pianistą: „Nuostabios technikos ir romantinio temperamento virtuozas, kuris grojo kaip tikras didžiųjų XIX a. fortepijono meistrų tradicijų paveldėtojas.“

Smuikininko Johnny Gandelsman įrašai pelno didžiausias kritikų pagyras: jo išleistas J. S. Bacho „Sonatų ir partitų smuikui solo“ albumas „Billboard Classical Chart“ topuose pasiekė pirmą vietą ir buvo ne kartą įtrauktas į metų geriausiųjų sąrašus. JAV dienraštis „Boston Globe“ smuikininko atlikimas buvo įvertintas kaip „delikatus, beveik baletiškas prisilietimas, skoningas stiliaus pojūtis bei vaizduotė.“

Džiaugiamės galėdami pasidalinti koncerto prisiminimu!

Koncerto įrašas LRT mediatekoje: LRT.LTAndrius Žlabys ir Johnny Gandelsman | 2015 12 12

Smuikininko Johnny Gandelsman troškimas žvelgti plačiau nei į Filharmonijos salę suformavo unikalią asmenybę, savo stiliumi išsiskiriančią tarp nūdienos atlikėjų. Jis puoselėja nepasotinamą susidomėjimą mūsų laikų muzika, bet savo muzikinės karjeros pamatus statė ant klasikinės mokyklos pagrindų. Šiandien Johnny Gandelsman atliekama muzika skamba be galo įdomiai. Jo išskirtiniam muzikiniam braižui neišvengiamai įtakos turėjo bendra sceninė patirtis su tokiais muzikos grandais kaip: Yo-Yo Ma, Bono, Osvaldo Golijov, David Byrne, Béla Fleck, Kayhan Kalhor, Suzanne Vega, James Levine, Mark Morris, Alim Qasimov ir Fargana Qasimova, Nigel Kennedy ir Martin Hayes.

JAV dienraštyje „Boston Globe“ taip buvo įvertintas smuikininko atlikimas: „Delikatus, beveik baletiškas prisilietimas, skoningas stiliaus pojūtis bei vaizduotė.“

Kaip nepailstančiam naujovių ieškotojui Dž. Gandelsmanui buvo patikėta pirmą kartą atlikti dešimtis kūrinių, parašytų „Brooklyn Rider“ ir „Silk Road“ ansambliams.

Jam teko garbė koncertuoti su Lev („Ljova“) Zhurbin, Dmitri Yanov-Yanovsky, Vijay Iyer, Bela Fleck, Daniel Cords, Rubin Kodheli, Dana Lyn, Gabriel Kahane, Colin Jacobsen, Shara Worden, John Zorn, Christina Courtin, Ethan Iverson, Padma Newsome, Gregory Saunier, Evan Ziporyn, Bill Frisell ir Nik Bartsch.

„Community Music Works“ prašymu smuikininkui specialiai koncertą sukūrė novatoriškas kompozitorius Gonzalo Grau, vertinamas ne tik klasikinės, bet ir džiazo, popmuzikos klausytojų.

Smuikininko Johnny Gandelsman kompaktines plokšteles išleido „Deutsche Grammophone“, „Mercury Classics“, „Sony Classical“, „World Village“ ir „Orange Mountain Music“ bendrovės.

A. Žlabys daugeliui pažįstamas kaip išskirtinis menininkas, kuriam būdinga savita garso filosofija ir tiesiog puikios klasikos bei šiuolaikinių kūrinių fortepijonui interpretacijos, prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuotas Andrius Žlabys – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, pelnęs tarptautinį pripažinimą. Pasaulyje vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visaapimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą.

A. Žlabys fortepijono meno išvyko studijuoti į JAV ir netrukus ten buvo pastebėtas kaip „švytinti fortepijono viltis“ (dienraštis „The New York Sun“). Vėliau atlikėjas koncertavo su daugybe garsių pasaulio simfoninių orkestrų, tarp jų Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlando, Roterdamo, Buenos Airių ir kitais. Daugybės tarptautinių konkursų laureatas savo koncertus rengia tokiose pasaulinio garso salėse kaip „Avery Fisher Hall“, „Lincoln Center“, „Concertgebouw“, „Carnegie Hall“, „Phillips Collection“, „Teatro Colón“, „Wigmore Hall“, „Vienna’s Musikverein and Suntory Hall“ ir pan. O tarp muzikantų, su kuriais jam teko kartu dirbti, spindi tokie vardai, kaip Yuri Bashmet, Hilary Hahn, Gidon Kremer ir daugelis kitų.