Pagrindinis > Apie mus skelbia > LRT.LT: Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta vienas geriausių šių dienų pianistų – Benjaminas Grosvenoras

LRT.LT: Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta vienas geriausių šių dienų pianistų – Benjaminas Grosvenoras

Rugpjūčio 19 d. pirmąkart Lietuvoje pasirodys vienas geriausių šių dienų pianistų – Jungtinės Karalystės sensacija Benjaminas Grosvenoras. Britų pianistas gros ypatinga akustika garsėjančioje Paliesiaus dvaro „Pasagos“ koncertų salėje.

Plačiau apie koncertą: 08.19 | Benjamin Grosvenor (fortepijonas, Jungtinė Karalystė)

Šaltinis: LRT.LT


B. Grosvenoras, jauniausias iš penkių brolių, groti pradėjo šešerių. Karališkąją muzikos akademiją jis baigė su pagyrimais. Dešimties metų tapo jauniausiu keturių pianistų konkursų nugalėtoju, būdamas vienuolikos metų tapo BBC jaunųjų muzikantų konkurso „Keyboard Final“ laureatu, o devyniolikos buvo pakviestas koncertuoti su BBC simfoniniu orkestru. 2011 m. pianistas tapo jauniausiu visų laikų britų muzikantu ir pirmu britų pianistu per 60 metų, sudariusiu sutartį su įrašų studija „Decca Classics“.

Atlikėjas nuolat bendradarbiauja su pasaulinio garso orkestrais. Sąraše puikuojasi Bostono ir Čikagos simfoniniai orkestrai, Filadelfijos orkestras, Pitsburgo simfoninis orkestras, Radio France orkestras, Nacionalinis Ispanijos orkestras, Londono, Birmingemo miesto, San Francisko, Vašingtono simfoniniai orkestrai. Jis pasirodo garsiausiose scenose – Londono Wigmore Hall salėje, Paryžiaus Eliziejaus laukų teatre, Miuncheno koncertų salėje „Herkules“, Kiolno filharmonijoje ir kt.

2016 m. B. Grosvenoro išleista kompaktinė plokštelė „Homages“ buvo išrinkta geriausiu instrumentinės muzikos įrašu BBC muzikos žurnale, apdovanota „Diapason d‘Or“ prizu ir išgirta kritikų. 2020 m. išleistas albumas su F. Chopino koncertais fortepijonui, įrašytas su Nacionaliniu karališkuoju Škotijos orkestru, laimėjo „Gramophone“ ir „Diapason d‘Or de L’Année“ apdovanojimus.

Atlikėjas koncertuoja visame pasaulyje ir žavi savo audringais pasirodymais, išskirtine muzikine intuicija ir įžvalgiomis interpretacijomis, yra vertinamas dėl savo skambaus lyriškumo ir subtilaus talento. „Visa, ką Grosvenoras paliečia, tampa auksu,“ – teigiama apžvalgų svetainėje „Classical Source“. Vokiečių dienraštis „Süddeutsche Zeitung“ išskyrė B. Grosvenoro „stulbinančius techninius gebėjimus, vaizduotės gaivumą, intensyvų susikaupimą ir visa užvaldančią poeziją“, o britų žurnalas „The Independent“ pianistą apibūdino kaip „vieną iš milijono… kelių milijonų“.

Paliesiaus dvare pianistas atliks F. Chopino, F. Liszto ir M. Ravelio kūrinius.