Pagrindinis > Apie mus skelbia > LRT.LT: Džiazo naktis Paliesiaus dvare: iki vėlumos gros Lietuvos ir užsienio atlikėjai

LRT.LT: Džiazo naktis Paliesiaus dvare: iki vėlumos gros Lietuvos ir užsienio atlikėjai

Liepos 8 d. Paliesiaus dvare nuo 18 val. – pirmoji Džiazo naktis. Klausytojams ypatinga akustika garsėjančioje Paliesiaus koncertų salėje „Pasaga“, įsikūrusioje tarp šimtamečių sienų ir laukinės gamtos, iki pat vėlumos gros talentingi Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Svečiai šį vakarą taip pat turės galimybę pasimėgauti „džiazuojančiais“ gardumynais – vakariene, gėrimų degustacijomis bei priderintais užkandžiais.

Plačiau: 07.08 | Džiazo naktis Paliesiuje

Šaltinis: LRT.LT


Vakarą pradės pasaulinio garso būgnininkas, išradingas perkusininkas, kompozitorius bei vizualiojo meno kūrėjas Vladimiras Tarasovas. Perkusininko paliesti instrumentai suskamba kaip orkestras, jis priverčia skambėti ir netikėtus objektus. Drauge su GTČ trio V. Tarasovas klojo pamatus Lietuvos džiazo mokyklai, muzikavo su pasaulio improvizacinės muzikos žymūnais, vienas pirmųjų Europoje pradėjo groti solines mušamųjų instrumentų programas. Jis – menininkas konceptualistas, aktyviai dalyvaujantis plataus diapazono kūrybiniame gyvenime: komponuoja teatrui ir kinui, kuria vizualiojo meno bei tarpžanrinius projektus, rengia performansus, instaliacijas, bendradarbiauja su įvairių meno šakų kūrėjais – literatais, dailininkais, šokio ir plastikos meistrais.

Po būgnininko svečiai išvys improvizuotą šiuolaikinio šokio ir gyvos muzikos sintezę: „Čia nieko mūsų nėra“. Performanso metu atlikėjai atvirai dalinasi savo patirtimi, akimirkoje atsiradusiais pojūčiais ir mintimis. Šokėjai laisvos improvizacijos metu visa tai išreiškia kūno judesiais ir tekančia, kartais sprogstančia energija, kurią perteikia vieni kitiems. Kartu su jais energiją kuria muzikantai, garsu piešia atmosferas, erdves ir istorijas, taip nuspręsdami, į kokį pasaulį vieni kitus nuvesti. Kartais idėjų užuomazgas siūlo šokėjai, o kartais – muzikantai, tačiau sprendimų pradžios atsekti negali nei stebintieji, nei dalyviai, nes viskas išlieka tarp nematomo pajautimo. Ateikite patirti. Šoks šiuolaikinio šokio šokėjos Gabrielė Bagdonaitė ir Emilija Dūdaitė, gros Dominykas Norkus (saksofonas, elektronika) ir Ieva Baranauskaitė (fortepijonas, vokalas).

Tretieji pasirodys CinAmono Duo. Tai teatrinės atmosferos, šiek tiek magiško ceremonialo, įtraukiantis, labai įdomus ir profesionalus kolektyvas, kurio kūrybinę šerdį sudaro Lauros Budreckytės ir Vyčio Nivinsko šeimyninis tandemas. Dažnai jų bendros kūrybos ašimi tampa gera poezija, reikalaujanti išskirtinio garsyno ir sugestijos. Ryškūs būviai, ypatingos melodijos ir plačios, prireikus lengvai prasiplečiančios erdvės improvizacijai. Kadangi tai yra tikras solistų ansamblis, temų plėtojimas išauga į labai vešlias, turtingas monologų ir pokalbių serijas, papildomas padrąsinimo ir nuostabos emocijų ženklų iš publikos.

Vakarą užbaigs nuo Baltarusijos režimo pabėgę ir Lietuvoje prieglobstį radę muzikantai: kompozitorius, pianistas ir saksofonistas Pavelas Arakelianas ir jo ilgametis scenos partneris Alexas Kryshtalas, turintis daug tarptautinės patirties. P. Arakelianas Lietuvoje jau aktyviai įsiliejo į džiazo gyvenimą, užkariavo tiek mūsų atlikėjų širdis, tiek klausytojų meilę. Jis yra daugelio tarptautinių muzikinių festivalių dalyvis, tarptautinio konkurso „Usadba. Jazz“ pirmosios premijos laureatas. Atlikėjas valdo tiek improvizacinę, tiek šiuolaikinę ir tradicinę džiazo muziką, pasižymi ryškiu grojimu, kupinu energijos ir meilės muzikai. Vienas garsiausių pasaulyje džiazo muzikos portalų „All About Jazz“ jį pavadino žymiausiu Baltarusijos saksofonininku. Paliesiaus dvare Džiazo naktį muzikantai pristatys visiškai naują programą „Koncertas dviem“, sukurtą paties P. Arakeliano.