Pagrindinis > Naujienos > Kviečiame apsilankyti Paliesiaus dvaro vyno rūsyje!

Kviečiame apsilankyti Paliesiaus dvaro vyno rūsyje!


Vyno rūsio istorija

Vynas visada buvo svarbi aukštuomenės istorijos dalis, o vyno rūsys svarbi dvarų dalis. Paliesiaus dvare mes norime atgaivinti šią tradiciją – todėl senosios dvaro ledainės rūsyje, kur buvo laikomi ledai, mėsos ir pieno produktai, įkūrėme vyno rūsį. Dabar nusileidę į apačią iš viršutiniame aukšte įsikūrusios parduotuvėlės „Laukinės žąsys“ galite pamatyti naują erdvę – istorija alsuojančią skliautuotą salę su daugybe čia įkurdintų išskirtinių vynų.

Rūsys yra įkurtas pagal visas vyno eksperto rekomendacijas: vyno lentynos pagamintos Šveicarijoje iš lavos akmens, lentynose pabarstytas smėlis, kad būtų palaikoma tinkama drėgmė. Dvaro vyno rūsys jau aktyvus ir veikiantis. Čia laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų, organizuojamos vyno pažininimo (degustacijų) popietės, įmonių ir asmeninės šventės.

 

Vyno pažinimo popietės (degustacijos)

Norėtumėte artimiau susipažinti su įvairiais vynais? Galbūt ieškote unikalios veiklos įmonės ar asmeninei šventei? Tuomet jus gali sudominti vyno ar šampano degustacijos!

Paliesiaus dvare, vyno rūsyje su daugiau kaip 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų, kartu su gėrimų ekspertu Juozu Kabašinsku organizuojame vyno ir šampano pažinimo popietes. Per Prancūzijos vynų pažinimo popietes sužinosite apie vynų kilmę, gamybos subtilybes, skonių įvairovę ir daugiau. Galima degustuoti ir atskirų regionų – Elzaso, Bordo, Burgundijos, Luaros slėnio, Provanso ar Šampanės – vynus.

Degustaciją galima užsisakyti, jei susidaro bent 10 žmonių grupė.

Viena degustacija trunka apie pusantros valandos, o kaina gali svyruoti nuo 30 iki 60 eurų žmogui – priklausomai nuo pasirinkto vyno, degustuojamų butelių kiekių ir kitų dalykų.

Tik nepamirškite degustacijos užsisakyti iš anksto!

El. p.: ingrida@paliesiausdvaras.ltinfo@paliesiausdvaras.lt
Tel.: +370 666 10183+370 626 82760


Taip pat kviečiame atvykti į kas mėnesį vykstančias viešas degustacijas Paliesiaus dvare! Kurias visada galite pamatyti mūsų Renginių skiltyje.
Tai proga maloniai ir turiningai praleisti popietę bei sužinoti daugiau apie paslaptingą vynų pasaulį.