Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: TALICH KVARTETAS

IŠ ARČIAU: TALICH KVARTETAS

Talich kvartetas, kurį sudaro prestižiniai muzikantai, gyvuoja jau daugiau kaip penkiasdešimt metų ir reprezentuoja čekų muzikos meną visame pasaulyje.

Kelis dešimtmečius kvartetas buvo tarptautiniu mastu pripažįstamas kaip vienas geriausių styginių kvartetų pasaulyje. Kvartetą 1964 m. įkūrė Janas Talichas vyresnysis savo studijų Prahos konservatorijoje metu ir taip kvartetą pavadino savo dėdės Václavo Talicho, žymaus pagrindinio Čekijos filharmonijos orkestro dirigento, garbei. Jo sūnus Janas Talichas jaunesnysis, dabartinis pirmasis smuikas, pamena, kaip tėvas kiekvieną rugpjūtį išnuomodavo didelę vilą, kad kvartetas galėtų pasirepetuoti artėjančiam sezonui – kartu keliaudavo ir visų narių šeimos.

Tiesa, dešimtajame dešimtmetyje kvarteto sudėtis palaipsniui visiškai pasikeitė – šitaip kvartetas atsinaujino, bet taip pat išlaikė pirmtakų tradiciją ir toliau dalyvaudamas įvairiuose muzikiniuose projektuose bei įrašinėdamas.

Kvarteto repertuaro šerdis: čekų muzika. Pavyzdžiui, kvartetas 2003 m. išleido A. Dvorako „Amerikietiškojo“ kvarteto ir alto kvinteto įrašus ir B. Smetanos du styginių kvartetus. Kvarteto atlikto L. Janáčeko kūrinio įrašas pelnė „Gramophone“ nominaciją už geriausią kamerinį 2006 m. įrašą – ir tai buvo vienintelis „Gramophone“ išrinktas styginių kvartetas.

Talich kvartetas yra koncertavęs Los Andžele, JAV, Monrealyje, Kanadoje ir daug kartų Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje ir Šveicarijoje. Ansamblis nuolat kviečiamas į prestižinius kamerinės muzikos festivalius, dažnai lankosi tokiose žymiose salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“ salėje, „Le Théâtre des Champs-Elysées“ Paryžiuje ir Londono „Wigmore Hall“ salėje.

O rugpjūčio 12 d. kartu su charizmatiškuoju Prancūzijos pianistu Jean-Marc Luisada kvartetas pasirodys Paliesiaus dvare! Labai kviečiame – tai reta proga išgirsti nepaprastus muzikantus.

 

Plačiau apie koncertą: 08.12 | Jean-Marc Luisada (fortepijonas, Prancūzija) ir Talich Quartet (styginių kvartetas, Čekija)