Pagrindinis > Naujienos > Iš arčiau: prancūzų pianistas Jean-Marc Luisada

Iš arčiau: prancūzų pianistas Jean-Marc Luisada

Birželio 5 d. PASAGOJE pasirodys pianistas Jean-Marc Luisada ir Klaipėdos kamerinis orkestras. Laukdami koncerto kviečiame iš arčiau susipažinti su pianistu.

Iš arčiau: prancūzų pianistas Jean-Marc Luisada

Jean-Marc Luisada pasakoja, kad besilaukdama jo mama vietoje šokoladinių ledų ar raugintų agurkėlių labai norėdavo klausytis muzikos. Pianistas yra vienintelis muzikantas šeimoje.

Jean-Marc Luisada save vadina XIX a. žmogumi ir dažnai išreiškia meilę istorijai, glūdinčiai muzikoje.

Frédérico Chopino vardo konkursas Varšuvoje 1985 m. J. M. Luisadai atvėrė kelius į tarptautinį pripažinimą.

Pianistas yra nuolatinis žymių tarptautinių muzikos festivalių dalyvis Ispanijoje (Valdemosoje), Norvegijoje (Bergene), Prancūzijoje (Bezansone, Monpeljė, Strasbūre) ir kitose pasaulio šalyse.

Atlikėjas su įrašų leidybų agentūromis „Harmonic Records“, „Deutsche Grammophon“, „BMG-Sony“ yra įrašęs daugybę kompaktinių plokštelių ir pelnęs Geriausios metų kompaktinės plokštelės prizą už atliekamus Georges Bizet ir Gabrieliaus Fauré kūrinius.

J. M. Luisada daugiau nei 15 metų praleido drauge su savo ištikimu keturkoju – labradoru Bogiu, kuri pavadino žymaus JAV aktoriaus Humphrey Bogart garbei. Mažasis pianisto bičiulis buvo tikras aristokratas ir labai mėgo šampaną.

Pianistas labai myli kino pasaulį. Filmų peržiūros ir pokalbiai apie juos užima svarbią vietą jo dienotvarkėje.

Luisada žavisi lietuvių dokumentiniu kinu, režisierių Arūno Matelio ir Audriaus Stonio kūryba.

Taip pat Jean-Marc Luisada yra puikus pedagogas, nebijantis pajungti XXI a. technologijas ir mokyti atlikimo meno internete.

Birželio 5 d. Paliesiaus dvaro akustiką nuspalvins neeilinis koncertas, kurio metu skambės J. Haydn, L. van Beethoven, W. A. Mozart muzika atliekama Jean-Marc Luisada ir Klaipėdos kamerinio orkestro (meno vadovas Mindaugas Bačkus).

Plačiau apie koncertą: https://koncertai.paliesiausdvaras.lt/pasaga/jean-marc-luisada-fortepijonas-prancuzija-ir-klaipedos-kamerinis-orkestras/

Mums rūpi Jūsų sveikata! Norėdami užtikrinti visas įmanomas saugumo priemones, kviečiame atlikti NAUJOS KARTOS itin patogų NEMOKAMĄ tyrimą, kuris nesukels jokio diskomforto!