Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: Martín García García

IŠ ARČIAU: Martín García García

Martínas García García, šiandien laikomas vienu talentingiausių šiuolaikinių pianistų, pradėjo groti penkerių metų. Jis baigė Karalienės Sofijos aukštąją muzikos mokyklą, kur studijavo Galinos Eguiazarovos klasėje – ten gavo Geriausio mokinio premiją iš Jos Didenybės karalienės Sofijos. Pianistas taip pat baigė fortepijono magistro studijas Mannes muzikos mokykloje Niujorke.

Šiandien, vos 25-erių, Martínas García García jau yra laimėjęs pirmąsias premijas ne viename nacionaliniame ir tarptautiniame konkurse. Pavyzdžiui, 2021 m. jis laimėjo I-ąją vietą Klivlando tarptautiniame pianistų konkurse ir III-ąją vietą bei ypatingą apdovanojimą už geriausią koncertą XVIII-ajame tarptautiniame F. Chopino pianistų konkurse, viename svarbiausių pianistų konkursų visame pasaulyje. O dabar jis ketina nebedalyvauti konkursuose ir fokusuotis į koncertus – atlikėjas užsiminė, kad tai jam suteikia dar daugiau atsakomybės, kuri stumia panerti į meną dar giliau nei anksčiau, bet ir atneša daug džiaugsmo.

Martínas García García tiki, kad klasikinė muzika suteikia žmonijai ne vieną vertybę, paaiškina žmonių elgesio, tikėjimo ir jausmų gelmes, apskritai visą pasaulį iš daugybės skirtingų perspektyvų. Jo tikslas yra pasidalinti tokiomis idėjomis su kuo daugiau žmonių: todėl jam artimiausias koncertas visada yra pati svarbiausia užduotis ir todėl jis į kiekvieną koncertą žvelgia kaip į paskutinįjį.

Lapkričio 26 d. jis pirmą kartą atvyksta į Lietuvą ir padovanos mums koncertą Paliesiaus dvare. Raginame nepraleisti tokios išskirtinės progos!

 

Plačiau: 11.26 | Martín García García (fortepijonas, Ispanija)