Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: GUY MAORI

IŠ ARČIAU: GUY MAORI

Šiandien Guy Maori – žinomas klavesinininkas, pianistas ir fortepijonistas.

Atlikėjas gimė Tel Avive, o groti fortepijonu pradėjo būdamas 8 metų Izraelio muzikos konservatorijoje. 12 metų jis jau grojo su Izraelio kameriniu orkestru. Su pagyrimu baigęs muzikos mokyklą Tel Avive, kur studijavo fortepijoną, jis išvyko gyventi į Nyderlandus, Amsterdamą – čia įgijo muzikos magistro diplomą Amsterdamo konservatorijoje. Studijuojant fortepijoną didėjo jo aistra ir susidomėjimas senąja muzika ir istoriniais klavišiniais instrumentais. Todėl jis dar kartą ėmėsi klavesino ir fortepijono magistro studijų Amsterdamo konservatorijoje.

Dabar G. Maori dažnai koncertuoja kaip solistas ir įvairių ansamblių narys. Pavyzdžiui, jis koncertavo Utrechto senosios muzikos festivalyje, „Het Concertgebouw“, NPO „Radio 4“ festivalyje, Nyderlandų nacionalinės televizijos laidoje „Podium Klassiek“, „Grachtenfestival”, Ermitažo muziejuje Amsterdame, Bairoito baroko festivalyje ir kitur. Yra įrašinėjęs Izraelio radijui ir grojęs Jeruzalės muzikos centro muzikos festivaliuose. Jis taip pat skiria laiko ir pedagogikai: G. Maori yra vienas iš mokytojų ne pelno siekiančioje organizacijoje „Music for life“. Pianistas dirba su įvairių amžių ir lygių mokiniais, moko ir vaikus su mokymosi sutrikimais.

Svarbu paminėti jo bendradarbiavimą su vyrišku sopranu Maayan Licht – kartu jie yra „Duo Zeffiretti“. 2020 m. jų duetas laimėjo pirmąją vietą „Grachtenfestival“ konkurse. Po šio laimėjimo vyko jų koncertinis turas po Nyderlandus.


Būtent kaip šis duetas Guy Maori atvyksta į Paliesiaus dvarą rugpjūčio 17 d. ir pristatys mums klasikinę programą. Nepraleiskite, nes tai pirmasis dueto pasirodymas Baltijos šalyse!

Plačiau: 08.17 | Duo Zeffiretti: Maayan Licht (vyriškas sopranas), Guy Maori (klavesinas) | Izraelis