Pagrindinis > Koncertai > Duo Zeffiretti: Maayan Licht (vyriškas sopranas), Guy Maori (klavesinas) | Izraelis

Duo Zeffiretti: Maayan Licht (vyriškas sopranas), Guy Maori (klavesinas) | Izraelis

Atlikėjai:
Maayan Licht (vyriškas sopranas), Guy Maori (klavesinas) | Izraelis
Data:
2024 m. Rugpjūčio 17 d.
Pradžia:
18:00
Kaina:
30 - 40 - 60 €

Aprašymas

Į Lietuvą ir Baltijos šalis pirmą kartą atvyksta „Duo Zeffireti“: kritikų liaupsinamas vyriškas sopranas Maayan Licht ir talentingas klavesinininkas Guy Maori! Duetas 2020 m. pelnė žiuri ir publikos prizą svarbiame „Grachtenfestival“ konkurse Amsterdame, gavo ne vieną stipendiją. Vyriškas sopranas girdimas nedažnai, tad raginame šio išskirtinio pasirodymo nepraleisti!
Plačiau

Rugpjūčio 17 d. į Lietuvą ir Baltijos šalis pirmą kartą atvyksta „Duo Zeffireti“: kritikų liaupsinamas vyriškas sopranas Maayan Licht ir talentingas klavesinininkas Guy Maori! Duetas 2020 m. pelnė žiuri ir publikos prizą svarbiame „Grachtenfestival“ konkurse Amsterdame, gavo ne vieną stipendiją. Vyriškas sopranas girdimas nedažnai, tad raginame šio išskirtinio pasirodymo nepraleisti!

„Maayan Licht, kuris scenoje yra nepraprastai vikrus, pagrindinį vaidmenį atlieka tiesiog stulbinančiai gerai: jo puikus soprano balsas žavingai skaidrus ir virtuoziškas išdainuojamoje koloratūroje; taip jis sukuria negailestingai agresyvaus, bet kartu ir pažeidžiamo valdovo paveikslą.“ (portalas „Online Music Magazine“)

Maayan Licht baigė senosios muzikos vokalo studijas kaip sopranas Amsterdamo konservatorijoje pas mokytoją Xenia Meijer, 2021 m. su pagyrimu baigė bakalauro ir magistro studijas. Nuo to laiko jis interpretuoja virtuoziškus operų vaidmenis, taip pat italų ir prancūzų baroko repertuarą, kurį savaip formuoja savo turtinga išraiškingų niuansų palete. Senosios muzikos keliu jis pasuko po to, kai jo talentą šioje srityje atrado Vita Gurevich, dainavimo mokytoja iš Izraelio.

Jis pelnė ne vieną apdovanojimą: su duetu „Duo Zeffiretti“ gavo žiuri ir publikos prizą 2020 m. „Grachtenfestival“ konkurse Amsterdame, „Dino Arici“ fondo stipendiją 2019–2020 m. sezonui, laimėjo AICF stipendijų konkursą (20142020 m.) bei publikos prizą Avivo konkurse (2015 m.). Maayan dažnai koncertuoja Nyderlanduose ir užsienyje.

20152016 m. jis dainavo kaip solo soprano G. F. Händelio „Mesijuje“ ir J. S. Bacho „Mišiose h-moll“ Amsterdame. 2019 m. su operos trupe „The Fat Lady“ atliko Amore vaidmenį Glucko operoje „Orfeo ed Euridice“ Haarleme ir Danceny vaidmenį operoje „Pavojingi ryšiai“ visoje Olandijoje su Bacho draugija ir „Opera2Day“, dar kartą jį atliko 2022 m. su TBOS orkestru Šveicarijoje. 2019 m. jis tapo „Cesti“ konkurso Insbruke finalininku. 2020 m. Krokuvoje vykusiame festivalyje „Opera Rara“ dainininkas atliko pagrindinį vaidmenį Rossini operoje „Sigismondo“. Po pergalės „Grachtenfestival“ konkurse, buvo pakviestas koncertuoti Amsterdamo „Concertgebouw“ koncerte, kuris buvo tiesiogiai transliuojamas per „Radio4“, televizijos laidą „Podium Witteman“ ir NTR laidą „ZomerFestival“.

2022 m. vasarį Maayan atliko Libanio vaidmenį Porporos operoje „Siface“ su „Capella Cracoviensis“ Krokuvoje. Vėliau šiais metais su savo grupe „Technopera“, apjungiančia operą ir techno muziką, jis koncertavo prestižiniame muzikos festivalyje „Down The Rabbit Hole“ Nyderlanduose ir Amsterdamo „Concertgebouw“ teatre.

2022–2023 m. sezone Maayan laukia daugybė debiutų. Sezono preliudija – jo debiutas Bairoite, Markgrafo operos teatre, kur jis atliks pagrindinį Alessandro vaidmenį Vinci operoje „Alessandro nell’Indie“ Bairoto baroko operos festivalyje, kuriam vadovauja Max Emanuel Cencic ir diriguoja Martyna Pastuszka. Tame pačiame festivalyje jis atliks pagrindinį vaidmenį Stradellos oratorijoje „San Giovanni Battista“ – Erodiade La Figlia. Vėliau jis debiutuos Vienos teatre („Theater an der Wien“) su Armore vaidmeniu Martino y Solerio pastatytame spektaklyje „L’arbore di Diana“, kuriam muzikinį vadovavimą užtikrins Rubén Dubrowsky.

2023 m. vasarį Maayan debiutavo su pagrindiniu Xerxes vaidmeniu „Landestheater Detmold“ teatre ir sulaukė didelio publikos ir spaudos pripažinimo. Handelio operoje „Xerxes“ Detmolde Maayan atliks pagrindinį vaidmenį iki 2023 m. birželio pabaigos. 2023 m. vasarą jis atliks Iris vaidmenį Handelio operoje „Semelė“ Glyndebourne ir vėl pasirodys Baroko festivalyje Bairoite su „Duo Zeffiretti“ soliniame koncerte.

Guy Maori – Izraelio klavesinininkas, pianistas ir fortepijonistas, nuo 2017 m. gyvenantis Nyderlanduose.

Guy dažnai koncertuoja kaip solistas ir įvairių ansamblių narys. Jis koncertavo Utrechto senosios muzikos festivalyje, „Het Concertgebouw“, NPO „Radio 4“ festivalyje, Nyderlandų nacionalinės televizijos laidoje „Podium Klassiek“, „Grachtenfestival‘, NTR „Zomerfestival“, „Kamermuziek“ festivalyje Hoorne, festivalyje „Jong Talent“ Schiermonnikoog mieste, „Huis te Linschoten“, Ermitažo muziejuje Amsterdame, Bairoito baroko festivalyje ir kt.

2020 m. Guy su duetu „Duo Zeffiretti“ laimėjo pirmąją vietą „Grachtenfestival“ konkurse. Po šio laimėjimo sekė koncertinis turas po Nyderlandus. Guy taip pat yra įrašinėjęs Izraelio radijui ir grojęs Jeruzalės muzikos centro muzikos festivaliuose.

Guy gimė Tel Avive, o groti fortepijonu pradėjo būdamas 8 metų Izraelio muzikos konservatorijoje pas Nataliją Blumenfeld. Būdamas 12 metų jis grojo su Izraelio kameriniu orkestru. 2016 m. su pagyrimu baigė Buchmann-Mehta muzikos mokyklą Tel Avive, kur studijavo fortepijoną pas profesorių Asaf Zohar. 2018 m. Guy įgijo muzikos magistro diplomą Amsterdamo konservatorijoje („Conservatorium van Amsterdam“), kur fortepijoną studijavo pas profesorių Naum Grubert.

Fortepijono atlikimo magistrantūros studijų metu didėjo Guy aistra ir susidomėjimas senąja muzika ir istoriniais klavišiniais instrumentais. Tai paskatino jį dar kartą imtis klavesino ir fortepijono magistro studijų pas Olga Pashchenko, Menno van Delftą ir Kris Verhelst bei Amsterdamo konservatorijoje.

Guy gavo Olandijos stipendiją, taip pat Amerikos-Izraelio kultūros fondo ir Buchmann-Mehta muzikos mokyklos stipendijas.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Duo Zeffiretti – „Stravaganza Italiana

 

A. Vivaldi (1678-1741) – Di verde ulivo
Iš operos „Tito Manlio“ RV 738

A. Vivaldi (1678-1741) – Zeffiretti che susurrate
Iš operos „Ercole sul Termodonte“ RV 710

D. Scarlatti (1685-1757) – Sonata in G major, K. 152

A. Vivaldi (1678-1741) – Sovvente il sole
Iš operos „Andromeda liberara“ RV 117

G. F. Handel – Venti, turbine, prestate
Iš operos „Rinaldo“ HWV 7

W. Babell (c. 1690-1723) / G. F. Handel – Rinaldo HWV 7
Overtiūra: Vivace – Allegro – Adagio

G. F. Handel–Lascia ch’io pianga
Iš operos „Rinaldo“ HWV 7

G. F. Handel – Brilla nell’alma
Iš operos „Alessandro“ HWV 21

 

– – – – Pertrauka – – – –

 

G. F. Handel (1685-1759) – Ombra mai fu
Iš operos „Serse“ HWV 40

G. F. Handel (1685-1759) – Un pensiero nemico di pace
Iš oratorijos „Il trionfo del Tempo e del Disinganno“ HWV 46a

J. S. Bach (1685-1750)/ A. Vivaldi – Concerto in D major BWV 972
(Allegro)
Larghetto
Allegro

A. Vivaldi (1678-1741)  Leggi almeno tiranna infedele
Iš operos „Ottone in Villa“ RV 729

J. S. Bach – Italian Concerto in F major, BWV 971
III: Presto

A. Vivaldi (1678-1741) – Gelido in ogni vena
Iš operos „Farnace“ RV 711

G. F. Handel – Da tempeste il legno in franto
Iš operos „Giulio Cesare“ HWV 17

Šio koncerto pasiūlymai

PATOGUS BŪDAS PASIEKTI PALIESIAUS DVARĄ – KELIONĖ TRAUKINIU IKI IGNALINOS!

Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.

Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA

Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.

Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.