Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: GEORGIJS OSOKINS

IŠ ARČIAU: GEORGIJS OSOKINS

Latvijos pianistas Georgijs Osokins gimė muzikų šeimoje. G. Osokins, jo brolis Andrejs Osokins ir tėvas Sergejs Osokins, visi pianistai, kartu muzikos pasaulyje yra žinomi kaip „3 Osokins“. Gal dėl to G. Osokins savo muzikinį kelią pradėjo taip anksti: atlikėjas vos dešimties pasirodė kartu su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Jis tai vertina kaip didžiulę galimybę, leidusią anksti suprasti svarbiausius principus muzikiniame kelyje. Juk ne kiekvienas gauna progą pasirodyti su tokiu orkestru tokio jauno amžiaus.

O tarptautinio dėmesio pianistas sulaukė 2015 m. tarptautiniame F. Šopeno konkurse, būdamas vos 19 metų. Konkursui G. Osokins kruopščiai ruošėsi: kelis metus iki jo grojo vien F. Šopeno muziką. Ir tikrai neliko nepastebėtas: jaunasis pianistas buvo vienas ryškiausių ir labiausiai aptarinėjamų konkurso dalyvių, kritikai jį pavadino „išskirtiniu ir nenuspėjamu“.

Nuo tada atlikėjas pasirodė ne vienoje šalyje, daug festivalių. 2021 m. G. Osokins debiutavo festivalyje „Martha Argerich“ Hamburge ir 101-ajame Zalcburgo festivalyje, kur pasirodė kartu su Gidonu Kremeriu ir Giedre Dirvanauskaite. Su G. Kremeriu jis taip pat 2020 m. įrašė kamerinės muzikos albumą su F. Šopeno ir L. van Bethoveno kūryba, kurį išleido vokiečių įrašų studija „Accentus“ išleido. Ši kompaktinė plokštelė sulaukė puikių atsiliepimų visame pasaulyje ir buvo nominuota Tarptautiniams klasikinės muzikos apdovanojimams 2020 m. ir „Opus Klassik 2021“.

Pianistas yra laimėjęs pirmąsias premijas keliuose tarptautiniuose konkursuose, pavyzdžiui, Manheteno tarptautiniame muzikos konkurse 2018 m. Jis taip pat gavo Latvijos aukščiausią muzikinį įvertinimą „Grand Music Award“ ir yra jauniausias šį apdovanojimą gavęs žmogus.

Rugsėjo 14 d. Georgijs Osokins atvyksta į Paliesiaus dvarą, kur atliks F. Šopeno kūrinius. Labai kviečiame!

Plačiau: 09.14 | Georgijs Osokins (fortepijonas, Latvija)