Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: Dmitrijus Levkovičius

IŠ ARČIAU: Dmitrijus Levkovičius

Dabar Kanadoje gyvenantis pianistas ir kompozitorius Dmitrijus Levkovičius yra pelnęs kritikų pripažinimą visame pasaulyje. O gimė jis Ukrainoje, muzikų šeimoje, kuri neapsikentusi sovietų režimo emigravo į Izraelį, tada į Kanadą.

D. Levkovičius 11 metų tobulino fortepijono įgūdžius pas Sergejų Babajaną, o kompozicijos įgūdžius „Curtis“ muzikos institute JAV. Tačiau dėl emigracijų D. Levkovičius sakosi negalėjęs nuosekliai mokytis groti fortepijonu. Tik baigęs kompozicijos studijas vėl suteikė šansą instrumentui. Dabar turi sėkmingą pianisto karjerą – ir tiki, kad pianisto profesija ne mažiau kūrybinga nei kompozitoriaus.

Muzikantui sekasi abiejose srityse. Jo pasirodymai giriami už „neeilinį meninį išprusimą“ ir „muzikos supratimą, toli lenkiantį daugumos jo bendraamžių“. Atlikėjas yra daugiau kaip 20 tarptautinių pianistų konkursų laureatas, Kinijos, Klivlendo, Vokietijos pianistų, Ginos Bachauer, Jose Iturbi ir Vandomo premijų laureatas, pelnęs daugybę „publikos numylėtinio“ apdovanojimų ir specialių prizų, ypač už geriausią F. Chopino kūrinių atlikimą. O originalios kompozicijos sulaukė gerų įvertinimų už „nuoširdžias melodijas“ ir „didžiules emocines bangas“.

Jis aktyvus pianistas: D. Levkovičius yra atlikęs daugiau kaip 30 skirtingų fortepijoninių koncertų su daug orkestrų, koncertavęs Frankfurto „Alte Oper“ didžiosiose salėse, Pekino nacionaliniame scenos menų centre, Berlyno filharmonijoje, Gulbenkiano fonde, Maskvos konservatorijoje, Eliziejaus laukų teatre, Varšuvos filharmonijoje, taip pat Marijos teatro koncertų salėje ir „Carnegie Hall“ salėje.

Bet vis garsėja ir atlikėjo kompozicijos: kitų metų balandį Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras atliks jo „Fantasia“ fortepijonui ir orkestrui. Liepą jo fortepijoninis trio skambės prestižiniame Verbjė festivalyje Šveicarijoje.

O balandžio 2 d. pianistas atvyksta į Paliesiaus dvarą ir atliks J. S. Bacho, kompozitoriaus, kuris pasak jo kaip niekas kitas sugeba išreikšti vidinius asmenybės pojūčius, sudėtingąsias Goldbergo variacijas, taip pat F. Chopino, F. Schuberto ir A. Schulzo-Evlerio / J. Strausso kūrinius.

 

Plačiau: 04.02 | Goldbergo variacijos: Dmitri Levkovich (fortepijonas, Ukraina / Kanada)