Pagrindinis > Apie mus skelbia > 7MD.LT: Kovą Paliesiuje – džiazas ir klasika

7MD.LT: Kovą Paliesiuje – džiazas ir klasika

Paliesiuje kovą bunda gamta. Stiebiasi žalia žolė, sprogsta pumpurai. O „Pasagos“ koncertų salėje liejasi muzika! Šį mėnesį Paliesiuje vyks net keturi koncertai. Mėnesį originaliai pradės kvartetas „Baroque Contempo“, sujungiantis baroką ir džiazą. Tada klasikos gerbėjus džiugins Valstybinio Vilniaus kvarteto ir Oleksiy Shadrin (violončelė, Ukraina) koncertas. Kovo vidury violončelininkas Augustas Gocentas ir pianistė Gabrielė Sutkutė pakvies pabuvoti paryžietiškose gatvelėse ir pajusti paprastą prancūzišką gyvenimo ritmą. Mėnesį užbaigs platų repertuarą įvaldžiusio džiazo pianisto ir kompozitoriaus Egidijaus Buožio džiazo rečitalis su jo autoriniais kūriniais.


Šaltinis: 7MD.LT

Kovo 4 d., 16 val. | BAROQUE CONTEMPO: kai barokas suskamba kitaip

Paliesiaus dvare – kvartetas „Baroque Contempo“ ir kitaip suskambėsiantis barokas, netikėta ir spalvinga baroko ir džiazo sintezė. Džiazo atlikėjai Vytis Smolskas, Silvija Pankūnaitė ir Simonas Šipavičius bei klasikinės muzikos atstovė sopranas Karolina Glinskaitė atskleis impulsyviojo baroko magiją, arijoms suteikdami intriguojantį džiazinį pulsą. Tai miniatiūrinė kelionė baroko muzikos labirintais – barokas kitaip, barokas naujai, barokas be perukų. Skambės Stradellos, Händelio, Bononcini, Pergolesi ir kitų kompozitorių kūriniai. Koncertą taip pat papildys originali vizualinė instaliacija, kurią pagal „Baroque Contempo“ muziką sukūrė menininkai Adomas Žudys ir Dalia Mikonytė.

 

 

 

 

Kovo 5 d., 14 val. | Valstybinis Vilniaus kvartetas ir Oleksiy Shadrin (violončelė, Ukraina)

Valstybinis Vilniaus kvartetas yra vienas ryškiausių kolektyvų Lietuvos kultūriniame gyvenime, pelnęs prestižines premijas bei geriausius įvertinimus Lietuvoje ir užsienyje. Įdomios kvarteto programos lavina publikos skonį, supažindina su šio žanro šedevrais ir mažai Lietuvoje žinoma muzika, garsiais atlikėjais ir talentingu jaunimu. Dabartinio Valstybinio Vilniaus kvarteto nariai – Dalia Kuznecovaitė (I smuikas), Algirdas Šochas (II smuikas). Kristina Anusevičiūtė (altas), Viktor Rekalo (violončelė).

Kartu pasirodysiantis Oleksiy’us Shadrinas yra vienas talentingiausių šiandienos Ukrainos violončelininkų, daugelio tarptautinių konkursų laureatas. Jis koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse, 2016 m. debiutavo su vienu geriausių pasaulyje orkestrų – Berlyno filharmonijos orkestru, o 2017 m. su – „NDR Radiophilharmonie“ Hanoveryje.

 

 

Kovo 18 d., 16 val. | Augustas Gocentas ir Gabrielė Sutkutė – „Sapnas Paryžiuje“

Ramioje prieblandoje išgirsime Debussy kūrybos atspindžius ir kartu melodingą Fauré muzikos tėkmę. Prancūziškos elegancijos vakaras suteiks svečiams galimybę pabūti paryžietiškose gatvelėse ir pajusti paprastą prancūzišką gyvenimo ritmą. Programa sumanyta taip, kad išėję iš salės žiūrovai pažvelgtų į miesto magiją pro savo vaikystės svajų šydą, kai naktis, apsigaubusi šilkiniu apsiaustu ir vakarine melodija, mums primintų seniai pamirštą sapną.

Kūrinius atliks jauni, bet jau pasižymėję atlikėjai. Violončelininkas Augustas Gocentas metus buvo remiamas M. Rostropovičiaus fondo, taip pat globojamas S. Karoso fondo. Jis stengiasi dalyvauti kiekviename festivalyje, projekte, konkurse ar pats organizuoti koncertus, iki šiol yra surengęs dvidešimt tris rečitalius su dešimčia skirtingų programų. Pianistė Gabrielė Sutkutė yra žinoma kaip muzikantė, pasižyminti stipriu temperamentu bei „puikia precizika ir muzikalumu“ (Rasa Murauskaitė, „7 meno dienos“). Ji aktyviai koncertuoja, yra pasirodžiusi daugelyje muzikos festivalių, grojusi tokiose salėse kaip „Wigmore Hall“, „Steinway Hall“, „Jacqueline du Pré Music Building“ Didžiojoje Britanijoje, „Musikhuset Aarhus“ Danijoje bei Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

 

Kovo 25 d., 16 val. | Džiazo rečitalis: Egidijus Buožis (fortepijonas)

Jūsų laukia Egidijaus Buožio – džiazo pianisto, kompozitoriaus, prodiuserio, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo katedros profesoriaus – rečitalis. Atlikėjas yra įvaldęs platų repertuarą: nuo gerai žinomų džiazo standartų iki originalių šiuolaikinio džiazo kompozicijų su be-bop, hard-bop, cool, fusion, acid ir etnodžiazo elementais. 2003 m. Buožis buvo nominuotas Metų džiazo interpretuotoju ir apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“, su Valerijumi Ramoška išleistas albumas „Solos and Duos“, muzikos žurnalo „Gramofonas“ įvertintas 5 iš 5 gramofonų dėl muzikos ir garso masteringo. 2015 m. Egidijus Buožis taip pat pateko į Guinnesso rekordų knygą už ilgiausios pasaulyje spontaniškos džiazo kompozicijos (72 minučių) atlikimą. Koncerte pianistas skambins savo autorines kompozicijas. Tad kviečiame visus džiazo gerbėjus puikiai praleisti džiazuojančią pavasario popietę!