Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: ANDRIUS ŽLABYS

IŠ ARČIAU: ANDRIUS ŽLABYS

Andrius Žlabys, gyvenantis JAV, šiandien yra vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, pelnęs tarptautinį pripažinimą.

Groti pradėjo dar visai mažas, kadangi namuose stovėjo nuostabus senovinis fortepijonas. Tiesa, kurį laiką svarstė ir vargonus. Visgi 18-os metų išvyko studijuoti fortepijono meno į JAV. Ten jo karjera buvo tiesiog žaibiška: „Chicago Tribune“ pavadino jį vienu iš pačių talentingiausių pastarųjų metų jaunųjų pianistų, o „The New York Sun“ – „švytinčia pianistų viltimi“.

A. Žlabys tapo kelių konkursų laureatu, pradėjo koncertuoti su daugybe garsių pasaulio simfoninių orkestrų, tarp jų Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlando, Roterdamo, Buenos Airių ir kitais. Yra pasirodęs tokiose žymiose salėse kaip „Carnegie Hall“, „Wigmore Hall“, „Avery Fisher Hall“.

Pianistas grojo kartu su daugybe garsenybių, pavyzdžiui, Yuri Bashmet, Hilary Hahn, Gidon Kremer. Su pastaruoju ir „Kremerata Baltica“ jis atliko George Enescu Fortepijoninio kvinteto įrašą ir buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui.

Jo vardas dažnai siejamas su genialiomis J. S. Bacho interpretacijomis, tačiau A. Žlabys labai domisi ir šiuolaikine muzika – jis teigia, kad „šiuolaikinė muzika ir yra ta banga, kuri neša mus į priekį, kuri vienu ar kitu būdu atspindi šios epochos dvasią“.

Pianistas vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visaapimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą. Prieš koncertą jis visada stengiasi atvažiuoti anksčiau ir pabūti vienas su instrumentu, nes jam instrumentas – kaip laidininkas. Negroti daugiau nei kelias dienas jis negali.

 

Gruodžio 16 d. A. Žlabys sugrįžta į Paliesiaus dvarą ir šv. Kalėdų proga padovanos mums koncertą. Kviečiame nepraleisti!

Plačiau: 12.16 | Andrius Žlabys (fortepijonas, JAV / Lietuva)