Pagrindinis > Naujienos > Aktorius Andrius Bialobžeskis kviečia į rugsėjo 2 d. koncertą Paliesiaus dvare!

Aktorius Andrius Bialobžeskis kviečia į rugsėjo 2 d. koncertą Paliesiaus dvare!

Aktorius Andrius Bialobžeskis kviečia į koncertą „Amžinai Tavo, amžinai mano, amžinai mūsų“ rugsėjo 2 d. Paliesiaus dvare!

Koncertinės programos metu Austrijos smuikininkas Boris Brovtsyn, smuikininkė Monika Urbonaitė, altininkas Jurgis Juozapaitis ir violončelininkas Gleb Pyšniak atliks vieną įspūdingiausių L. van Bethoveno šedevrų – styginių kvartetą op. 130, sukurtą paskutiniaisiais jo gyvenimo metais. Modernia raiška aplenkęs savo laikmetį, šis kūrinys net šiuolaikiniam klausytojui gali pasirodyti avangardinis.

Tarp kontrastingų kvarteto dalių aktorius Andrius Bialobžeskis skaitys Heiligenštato testamentą (Bethoveno 1802 m. laiškas broliams Karlui ir Johanui, kuriame kompozitorius aprašo savo neviltį ir nerimą dėl klausos praradimo) bei kitą, paslaptingesnį ir intymesnį dokumentą, žinomą kaip „Laiškas nemirtingai mylimajai”, parašytą praėjus dešimčiai metų po Testamento, kai kūrėjas buvo jau visiškai kurčias. Šie tekstai leidžia pažvelgti į Bethoveno sielą – kankinamą, irzlią, tačiau kupiną meilės žmonijai ir artimiesiems.

 

Sužinokite daugiau: 09.02 | „Amžinai Tavo, amžinai mano, amžinai mūsų“