Pagrindinis > Apie mus skelbia > 7MD.LT: Sausį Paliesiaus dvare – muzikinės paieškos

7MD.LT: Sausį Paliesiaus dvare – muzikinės paieškos

Sausis – vienas šalčiausių ir tamsiausių metų mėnesių. Tyli gamta, pasislėpusi po sniegu, tylesni ir žmonės po gruodžio švenčių. Tačiau Paliesiuje šilta, o muzika netyla! Šį mėnesį kviečiame į du įspūdingus koncertus. Pirmiausia, su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, žinomu dėl patrauklių ir originalių pasirodymų, galėsime pasinerti į minimalizmo kompozicijas koncerte „Pabaiga yra pradžia“. O sausio 27 d. į Paliesiaus dvarą sugrįš pasaulinio garso smuikininkas Gidonas Kremeris ir „Grammy“ pelnęs orkestras „Kremerata Baltica“ su koncertu „Beieškant muzikos“!


Šaltinis: 7MD.LT

Sausio 6 d., 16 val. | Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO: Pabaiga yra pradžia

Koncerte „Pabaiga yra pradžia“ pasirodys kompozitorius bei dirigentas Gediminas Gelgotas ir jo įkurtas Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO. Tai styginių instrumentų grupė, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką atmintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio meistriškumą bei vizualinius scenos efektus. Koncerte skambės žymiausių minimalistų Arvo Pärto (Estija), Philipo Glasso (JAV) ir visos koncerto programos sumanytojo Gedimino Gelgoto (Lietuva) kompozicijos. Pastarojo muzika jau skambėjo Paryžiaus „Théâtre des Champs-Élysées”, Berlyno „Konzerthaus“, Ciuricho „Tonhalle“ ir kitose salėse, yra transliuojama tarptautinio „Mezzo TV“ kanalo, o kritikų vertinama dėl unikalios ir patrauklios muzikinės kalbos, paremtos minimalizmo estetika, moderniomis, daugiastilistinėmis įtakomis, jungiančiomis asketiškos melodijos grožį ir užkrečiantį ritminį pradą.

 

 

 

 

Sausio 27 d., 18 val. | Gidon Kremer ir Kremerata Baltica: „Beieškant muzikos“

Į Paliesių grįžta tikros įžymybės: maestro Gidonas Kremeris ir kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“. G. Kremeris pasirodė garsiausiose viso pasaulio scenose, bendradarbiavo su žymiausiais orkestrais, dirigentais ir kompozitoriais, išleido per 120 albumų, kurių daugelis buvo apdovanoti. 2016 m. maestro buvo įteikta „Praemium Imperiale“ premija, muzikos pasaulyje laikoma Nobelio premijos atitikmeniu. O jo įkurtas kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“ atliko per 1 000 koncertų aplankydamas apie 600 miestų ir yra laikomas vienu žymiausių tarptautinių kolektyvų Europoje. Esminis „Kremerata Baltica“ bruožas – kūrybiškas požiūris į programas, kurios dažniausiai neapsiriboja pagrindinėmis tendencijomis ir kurių metu buvo atliktos tokių kompozitorių kaip Arvo Pärto, Giya Kancheli, Pēterio Vasko, Leonido Desyatnikovo, Alexanderio Raskatovo kūrinių pasaulinės premjeros.