Pagrindinis > Naujienos > Vaikų edukacinė stovykla „Tekstilė animacijoje“ skatino visus susimąstyti apie tvarumą

Vaikų edukacinė stovykla „Tekstilė animacijoje“ skatino visus susimąstyti apie tvarumą

Birželio 7-10 dienomis, pirmą kartą Lietuvoje, Ignalinos rajone vyko tvari, edukacinė stovykla „Tekstilė animacijoje”. Keturių dienų stovykloje mokiniai daug išmoko ir parodė puikius rezultatus. Susipažino su animacijos technika „stop kadras“, kūrė scenarijus, garsą, personažus – kuriems buvo naudojamos įvairios tekstilės medžiagų atraižos, siūlai, kailis, oda… O birželio 10 d. visi norintys pamatyti animacinių filmų premjerą buvo kviečiami į šventinę programą Paliesiaus dvare.

„Tai inovatyvu ir labai kūrybiška“- sako šio projekto sumanytoja ir vadovė, tekstilės menininkė, dizainerė Silvija Juozelskytė-Vaičiulienė. „Labai svarbu kuo įvairesnes edukacines stovyklas organizuoti moksleiviams regionuose, nes didmiesčių vaikai turi žymiai daugiau galimybių, ir jų pasirinkimas ir prieinamumas mieste daug platesnis nei mažame miestelyje ar kaime. Vesdama edukacinius užsiėmimus susimąsčiau, o ką galėčiau tokio įdomesnio pasiūlyti vaikams, juos įtraukiant į edukacines veiklas ir panaudojant tekstilines priemonės. Tada man kilo mintis surengti tokią stovyklą, kuri vyksta pirmą kartą Lietuvoje“.

Stovyklos vadovai profesionalai, menininkai, žinomi Lietuvoje ir užsienyje – animatorius, iliustratorius, karikaturistas, žymaus filmuko „Baubas“ kūrėjas prof. Ilja Bereznickas, Vilniaus dailės akademijos tekstilės katedros dėstytoja prof. Žydrė Ridulytė, tekstilės menininkė, dizainerė, edukatorė, meno terapeutė, šio projekto autorė ir sumanytoja Silvija Juozelskytė-Vaičiulienė, tekstilės menininkė, Čiurlionio menų gimnazijos dailės mokytoja, tekstilės menininkų grupės „Baltos kandys“ narė Austė Jurgelionytė-Varnė, garso režisierius ir muzikos autorius Audrius Šimkūnas.

Šiame projekte dalyvavo Ignalinos rajono mokyklų mokiniai – Česlovo Kudabos gimnazijos, Vidiškių gimnazijos ir Didžiasalio Ryto gimnazijos. Sukurti animaciniai filmai  „Praraja“, „Gyvenimas kišenėje“, „Medžioklė viduramžiais“, „Undinės krevetės“, „Velnias“ ir „Cirkas“. Dalyviai varžėsi konkursinėje programoje, buvo vertinami kompetentingos komisijos. I -moji vieta atiteko Vidiškių gimnazijos dalyvėms animaciniam filmui „Gyvenimas kišenėje”, II-oji vieta – Česlovo Kudabos gimnazijos dalyviams, animacinis filmas –„Praraja“. III-oji vieta atiteko – Didžiasalio Ryto gimnazijos filmui – „Medžioklė viduramžiais“. Visi dalyviai buvo apdovanoti dovanomis, prizais ir diplomais.

Išmokę šios technikos vaikai gali savarankiškai kurti animaciją, kad ir atostogaujant prie jūros – animacinio filmo veikėjais gali tapti personažai sudėlioti iš jūros akmenėlių, kriauklelių, pagaliukų. Tai – kaip žaidimas, į kurį gali įsitraukti draugai ,šeima, o kiekvienas šeimos narys gali sukurti savo personažą. Toks animacinis filmas būtų puiki dovana artimiesiems. Pagrindinė ,svarbi priemonė – fotoaparatas, kuris yra ir kiekviename išmaniajame telefone. Atsisiuntę į mobilųjį telefoną specialią programėlę galite pradėti kurti animaciją.

Tai jau antrasis Lietuvos kultūros tarybos projektas, kurį menininkė S. Juozelskytė-Vaičiulienė įgyvendina Ignalinos rajone. Praeitais metais vyko Tekstilės menininkių rezidencija „Sugrįžkim prie lino“.

Rudenį animaciniai filmai dalyvaus tarptautiniuose vaikų animacinių filmų festivaliuose. Linkime sėkmės!

Projektą remia : Lietuvos Kultūros taryba, Ignalinos rajono savivaldybė. Pagrindinis partneris Paliesiaus dvaras. Organizatorius MB Studija Silvjart.

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=S0HGbrl9574